Версія для друку

Жарких М.І. Чорнобильська катастрофа у кривому дзеркалі комуністичної преси 1986 – 1988 рр.

Cover of CD

Коли комуністи повідомили про вибух чорнобильського реактора, навіть я зрозумів, що в лісі здохло щось надзвичайне. І я почав збирати вирізки з газет з публікаціями про Чорнобиль; я збирав їх від перших публікацій до кінця 1987 р., і в мене нагромадилось їх кілограмів із чотири. Тепер я вирішив звести їх докупи, щоб дослідники комуністичної ідеологічної системи мали матеріал до роботи. Я підкреслюю, що в цій книзі ви не знайдете ніякої правдивої інформації про катастрофу, а саму тільки брехню, тому це власне матеріали не до історії катастрофи, а до історії брехні про цю катастрофу.

Брехливість повідомлень частково була викликана тим, що самі "компетентні органи" в перші дні по катастрофі нічого не могли зрозуміти в тому, що трапилось, і давали невірну інформацію; але переважно брехливість зумовлена загальною настановою комуністичної преси – всі події подавати в такому освітленні, щоб незаперечно було видно переваги "нашого радянського" над "їхнім імперіалістичним". Від цього у читача може скластись враження, що вся шоста частина земної кулі була всуціль населена ідіотами, які розділились на дві команди : тих, хто бреше, і тих, хто ковтає брехню. Можливо, у цьому враженні є частина істини…

Розміщена на диску база даних "Мисленого древа" містить 3428 вершин, 248 авторських аркушів тексту (9 950 000 знаків), 636 зображень.

В якості додатку в базі даних уміщено довідник "Структура керівництва СРСР в 1986 – 1987 рр.", виконаний у вигляді окремої кореневої вершини.

Тільки тут ! Ви зможете прочитати повість Миколи Жарких "Параліч", яка більше ніде не друкувалась і не друкуватиметься.

First info about Chornobyl, 12 kb

Як незаперечно свідчать опубліковані у пресі матеріали, ще 30 квітня 1986 р. у Москві не знали, скільки на Чорнобильській АЕС є реакторів і котрий з них вибухнув.

First photo of ruins of reactor, 30 kb

Оце перше фото зруйнованого реактора було надруковано в газетах : Правда, 1986 г., 12.05, № 132 (24754); Известия, 1986 г., 13.05, № 133 (21575).