Версія для друку

Відомі проблеми "Мисленого древа"

 

Ибо кроме того, кто истинно самосовершен и всесовершен, нет ничего самосовершенного, что не требовало бы усовершения

Дионисий Ареопагит "О небесной иерархии", глава 10, § 3

На цій сторінці ви знайдете перелік помилок, виявлених нами у програмі "Мислене древо", а також рекомендації по їх запобіганню та плановані заходи щодо усунення помилок.

Фатальні помилки

Фатальними ми називаємо помилки, які приводять аварійного завершення програми, втрати даних чи пошкодження файлів баз даних. Добра новина полягає в тому, що таких помилок нами не виявлено.

Серйозні помилки

Серйозними ми називаємо помилки, які перешкоджають використанню запущеного сеансу "Мисленого древа" і вимагають перезапуску програми, але не приводять до втрати даних чи пошкодження файлів баз даних.

Спроба відкриття .mys-файлу, призначеного тільки для читання, в редакторі

При такій спробі "Мислене древо" видає серію повідомлень про помилки і програму доводиться закривати. Типова ситуація – ви скопіювали файл бази даних з компакт-диску і не зняли атрибут "Тільки для читання" (FAR можна настроїти так, що він автоматично знімає цей атрибут, а от Explorer не знімає його автоматично ніколи – тільки вручну).

Ця помилка виправлена у версії 2.3.

Дрібні помилки

Дрібними ми називаємо помилки, внаслідок яких програма робить те, що вона вважає за доцільне, а не те, що вимагає від неї користувач.

Спроба дати команду "Продовжити пошук" під час роботи процедури пошуку

Внаслідок такої спроби "Мислене древо" не вимикає курсор очікування після завершення пошуку. Робота з курсором мишки у вигляді курсора очікування замість стандартних курсорів може нервувати. Наразі ми рекомендуємо бути уважними і подавати команду "Продовжити пошук" тільки після того, як чергова команда пошуку закінчить роботу (тобто знайде черговий елемент даних).

Ця помилка виправлена у версії 2.3.

Команда "Продовжити пошук" інколи не спрацьовує

У деяких ситуаціях команда "Продовжити пошук" весь час знову і знову повертається до тієї вершини, яка уже була досягнута, і не хоче просуватись далі. Інколи тут допомагає переміщення курсора на сторінці "Текст".

Ця помилка виправлена у версії 2.3.

Не можна видалити зображення зі сторінки "Зображення"

При спробі видалити дані, поміщені на сторінку "Зображення" (тобто графічний або фільмовий файл) зміни не зберігаються в базі і при наступному поверненні до цієї вершини ви побачите сторінку "Зображення" незміненою. При цьому заміна одного зображення на інше проходить успішно.

Ця помилка виправлена у версії 2.3.

Інспектор інколи не перемальовується

У деяких ситуаціях інспектор, частково закритий іншими вікнами, після винесення вікна "Мисленого древа" на перший план перемальовується не повністю і частина його лишається чисто білою. Найпростіший спосіб змусити вікно перемалюватись – мінімізувати і знову розгорнути вікно "Мисленого древа".

Ця помилка виправлена у версії 2.3.

Графічні файли дуже великого розміру спотворюються

Так, великий .GIF-файл (якщо найбільший розмір перевищує десь 2000 пікселів) промальовується суцільно чорним. Проблем гарантовано нема, якщо максимальний розмір не перевищує 1600 пікселів. Великий за розміром .JPG-файл промальовується, але спрощено (команда "Інформація" показує, що найбільший розмір промальованого зображення не перевищує 1500 пікселів – незалежно від розміру зображення у файлі). При цьому має значення тільки розмір файлу в пікселях. Інші його параметри (як число точок на дюйм) не впливають. Ми рекомендуємо при наявності таких великих зображень давати загальне спрощене зображення і потім його деталі у вигляді окремих файлів.

Ця помилка буде виправлена в одній з наступних версій "Мисленого древа".

Помилка промальовки тексту All caps

Якщо текст підготовано у MS Word із використанням форматування "Всі заглавні літери" (All caps – задається в діалозі "Шрифт"), то він вставляється на сторінку "Текст" неправильно (незалежно від способу вставки). Причина : помилкова інтерпретація цієї установки форматування елементом управління RichEdit (аналогічна проблема має місце в програмі WordPad).

Зовнішній вигляд помилки : слова "Інвентарний №", "Старий інв. №" і т.д. не були набрані у верхньому регістрі, а примусово приведені до нього установкою "All caps".

Виправленню не підлягає. Пропозиція : не вживати таке форматування.

Отже, ми першими наступаємо на граблі, які пропонуємо іншим.