Версія для друку

Вікно даних

Версія : 3.0.2.22 ++

Вигляд вікна програми принципово не відрізняється від тисяч інших програм, які використовують компоновку «зліва направо». Вгорі знаходяться меню та панелі інструментів, зліва – інспектор, справа – інформатор.

Розглянемо кожен елемент детальніше.

Заголовок вікна. Зліва знаходиться піктограма вікна. Вона може співпадати з піктограмою програми, а може відображати піктограму відкритої в даний момент бази даних. Навіщо базі даних мати піктограму ? Справа в тому, що МД 3 – багатовіконна програма. Якщо у вас запущено два примірники МД з різними базами даних і кожен з примірників має по кілька вікон, то піктограми БД допоможуть вам зрозуміти, до якого примірника належить вікно.

Строка заголовку вікна може містити ряд елементів. Ви можете управляти ними за допомогою діалогу «Установки».

В правій частині заголовка, окрім стандартних кнопок, знаходиться додаткова кнопка «Згорнути вікно».

План вершини Тип вершини План вершини Тропа Трояна Тропа Трояна

Вікно даних у звичайному стані

Рядок меню. Він завжди знаходиться зверху. Меню як меню, нічого особливого.

Панелі інструментів. МД 3 має три групи панелей інструментів : панелі вікна, панелі інспектора / інформатора та панелі окремих сторінок даних. Панелі вікна знаходяться у верхній частині вікна, нижче меню. Їх можна перетягнути мишкою в нижню частину вікна (над рядком стану).

Інспектор займає ліву частину вікна. Зліва він має панель інструментів «Вершини», яка загалом відповідає пункту головного меню. Ця панель, як і відповідний пункт меню, ховаються в режимі перегляду. В центрі знаходиться дерево вершин – серцевина програми «Мислене древо». Справа знаходиться панель інструментів «Навігація». Ширину інспектора можна змінювати за допомогою роздільника (splitter-а).

Інформатор заповнює частину вікна, не зайняту іншими елементами. Справ він має дві панелі – на одній знаходиться полоса прокрутки сторінок, на другій – кнопки управління сторінками та план вершини. Полоса прокрутки сторінок автоматично ховається, якщо загальна висота всіх сторінок не перевищує висоти інформатора.

Поле інформатора заповнене сторінками. На прикладі, наведеному на зображенні, інформатор має чотири сторінки. Сторінки можуть бути фіксованої висоти (в нашому прикладі – це «Логічне ім’я» та «Тип вершини») та змінної висоти (в нашому прикладі – це «Форматований текст» та «Зображення»). Кожна сторінка має піктограму типу даних та підпис. Більша частина сторінок має вікна для перегляду і редагування відповідних даних. Сторінки змінної висоти мають зліва кнопку управління розміром сторінки. Натискання цієї кнопки циклічно змінює розмір сторінки : звичайний – максимізований – мінімізований – звичайний.

Сторінки можуть мати власні панелі інструментів. В нашому прикладі видно тільки одну таку панель, яка відображає характеристики зображення.

А що буде, коли клацнути кнопку «Згорнути вікно» ? Вікно даних набуває вигляду, як на наступному зображенні.

Вікно даних у згорнутому стані

Вікно даних у згорнутому стані

У згорнутому стані ховаються всі елементи вікна даних, окрім інспектора (тобто меню, панелі інструментів, інформатор і рядок стану). Замість кнопки «Згорнути вікно» в заголовку з’являється кнопка «Розгорнути вікно». Такі згорнуті вікна в основному призначені для інструментів МД, але їх можна використовувати з даними користувача.