Версія для друку

Діалог установок

Версія : 3.0.1.5

В ієрархічній базі даних все має бути ієрархічним, в тому числі діалог установок (settings / options) програми.

Новий діалог установок складається з дерева установок і нижньоі панелі з командними кнопками. Призначення останніх очевидне з їх підписів.

діалог установок

Дерево складається з двох колонок : в лівій (ширшій на зображенні) відображаються назви установок, в правій (вужчій) – текстові значення, асоційовані з установками (якщо вони є). На зображенні ми спеціально відобразили момент, коли фокус має редактор текстового значення для установки "Роздільник заголовку", бо інакше на нього можна не звернути уваги.

Робота з деревом установок

Більша частина установок має характер вимикачів. Якщо зліва від назви установки є білий квадратик – це вимикач. Клацайте по цьому квадратику, щоб встановити або скинути гаплик у ньому і, відповідно, активувати чи вимкнути відповідну установку.

Інші установки мають вигляд селекторів (тобто групи значень, з яких можна активізувати тільки одне значення). Вони містять білий кружечок зліва від назви. Такі установки завжди об’єднані в одну ієрархічну групу і одна з них має чорний кружечок, позначаючи активну установку. Клацайте мишкою по кружечках для активізації потрібних установок.

Третій тип установок має асоційовані з ними текстові значення. Щоб відредагувати це значення, треба клацнути мишкою по колонці значень, щоб передати фокус у відповідну комірку. Потім треба натиснути F2 для активізації поля текстового вводу, де й поробити потрібні зміни.

Призначення установок

Група "Загальні"

Автоматичне збереження сеансу (вимикач, по умовчанню активний). Установка застосовується під час закінчення роботи з програмою, примушуючи МД записати в реєстр інформацію про поточну базу даних, розміщення вікон, активні вершини в наборах даних і т.д. Ця інформація використовується під час наступного запуску МД. Ми не бачимо причин відключати цю установку – хіба би були якісь великі проблеми з реєстром.

Плаваюча підказка (вимикач, по умовчанню активний). Установка використовується весь час роботи програми. Вона дозволяє програмі показувати плаваючі підказки (hints), коли мишка знаходиться на території елементу управління. Взагалі це – найкращий спосіб дізнатись, що є чим у програмі і що як зветься, тому для початку знайомства з програмою радимо залишити її активною. Коли підказки почнуть вам набридати – вимкніть їх (розгорнута підказка все одно буде з’являтись у рядку стану програми).

Безпечний режим (вимикач, по умовчанню неактивний). Установка заслуговує на окремий розгляд.

Показувати повідомлення (селектор, по умовчанню – "у рядку стану"). Установка застосовується в різних місцях програми, де треба вивести повідомлення. Деякі повідомлення (менш важливі) завжди виводяться у рядок стану; інші повідомлення (найбільш важливі) завжди виводяться в діалогове вікно повідомлень, яке вимагає від користувача дії (принаймні закрити вікно). Повідомлення середнього рівня важливості можуть з’являтись або у рядку стану, або у вікні, в залежності від даного селектора. Наприклад, повідомлення команди "Продовжити пошук" про те, що пошук закінчено і більше елементів не знайдено, можна перенаправляти цим селектором.

Група "Заголовок"

Установки управляють заголовком вікна програми. Вони застосовуються під час запуску програми, а також під час кожного відкриття і закриття бази даних.

Роздільник заголовку (текстове поле, по умовчанню " : "). Розділяє інші елементи заголовку.

Елементи заголовку – група вимикачів, кожен з яких активує відповідний елемент.

Мислене древо (вимикач, по умовчанню активний). Відображає назву програми.

Ім’я архітектури (вимикач, по умовчанню активний). Відображає ім’я архітектури поточної бази даних.

Режим (вимикач, по умовчанню активний). відображає назву режиму роботи програми (перегляд / редагування).

Шлях файлу (вимикач, по умовчанню активний). Відображає повний шлях файлу відкритої БД.

Ім’я файлу (вимикач, по умовчанню неактивний). Відображає ім’я файлу відбритої БД. Оскільки шлях файлу містить також ім’я файлу, ця установка ігнорується, якщо активна установка "Шлях файлу". Якщо ви вважаєте, що заголовок програми занадто перевантажений, вимкніть шлях і увімкніть ім’я.

Версія (вимикач, по умовчанню неактивний). Відображає версію МД.

Для елементів заголовку діє маленька хитрість, про яку вам нагадує плаваюча підказка. Ви можете не тільки вмикати/вимикати окремі елементи, але й змінювати їх порядок. Для цього треба перетягати потрібні елементи мишкою.

Група "Інспектор"

Шлях у підказці (вимикач, по умовчанню неактивний). Установка управляє плаваючою підказкою в інспекторі. Якщо вона неактивна – інспектор є звичайним елементом управління, підказка якого управляється вимикачем "Плаваюча підказка". Якщо даний вимикач є активним, інспектор відображає у спливаючій підказці не стандартний текст, а шлях вершини.

Підпорядкований цьому вимикачу селектор деталізує спосіб формування шляху або від кореня (прийнято по умовчанню), або від кінцевої вершини, від листа дерева.

Слід зважати, що цей селектор визначає також спосіб формування шляхів у тропі Трояна.

Група "Інспектор / Додаткові"

Вимикачі цієї групи дозволяють додати до заголовку вершини ключ вершини (у вигляді 8-розрядного шіснадцяткового числа, дату останнього збереження вершини та номер версії вершини. Всі вони по умовчанню неактивні. Їх можна активізувати для деяких спеціальних цілей, здебільшого ця інформація інтересу для користувача не являє.

Майте на увазі, що цей діалог швидко обростає новими вершинами, так що наведений опис може не співпадати з тим, що ви побачите у себе на комп’ютері.