Версія для друку

Панелі інструментів

Версія : 3.0.2.27 ++

Панелей інструментів в Мисленому древі є багато. Вони діляться на три категорії : такі, що стосуються цілого вікна даних; такі, що стосуються інспектора та інформатора; такі, що стосуються конкретних сторінок даних.

Діалог управління панелями інструментів

Якщо всі панелі інструментів будуть відображатись на екрані, то місця для корисної інформації залишиться дуже мало. Тому доводиться деякі панелі ховати. Для управління панелями інструментів призначено спеціальний діалог. Його можна викликати командою меню Вид | Панелі інструментів або клацнувши правою кнопкою мишки по вільному місцю на будь-якій панелі інструментів.

Видимість кожної панелі інструментів задається одним з п’яти варіантів. Коли для панелі задано значення «Не показувати», вона взагалі не буде відображатись. В разі задання значення «Постійно показувати» вона буде відображатись безумовно.

Значення «Авто – фокус» предписує панелі з’являтись, коли елемент управління отримує фокус вводу, і ховатись, коли фокус вводу переходить на інший елемент. Для зменшення мигтіння панелі вона ховається не одразу, а витримавши кілька секунд (як задано параметром «Затримка»).

Значення «Авто – дані» предписує панелі з’являтись, якщо елемент управління містить дані, до яких може бути застосована дана панель. Наприклад, панель форматування буде показуватись, якщо елемент управління містить форматований текст, і ховатись, якщо він містить неформатований текст. Це найбільш відповідна поведінка для панелей інструменів, пов’язаних зі сторінками даних.

Значення «Авто – мишка» предписує панелі з’являтись, коли мишка наближається до позиції панелі (до того краю вікна, де з’являється панель). Дистанція чутливості задається параметром «Границя». Панель ховається, коли мишка виходить за межі панелі. Але це відбувається не одразу, а через кілька секунд.

В будь-якому з автоматичних режимів панель не буде схована, якщо вона містить фокус вводу.

В цьому діалозі можна також переміщувати панелі інструментів між доступними посадочними площадками (доками). Панелі інструментів можна переміщувати також безпосередньо, перетягаючи їх мишкою за маркер управління (вертикальну риску зліва від панелі). Є певна різниця між цими способами : переміщення у вікні діалогу зберігається у сеансі і нове положення панелей буде застосовано під час наступного запуску Мисленого древа, в той же час переміщення за допомогою маркерів дійсне тільки на протязі одного сеансу роботи.

Вимикач «Автоматично ховати панелі інструментів» впливає на всі панелі, для яких задано режим «Авто – мишка». Якщо вискакування панелей під час руху мишки вас дратує, то можна зняти цей флажок, і режим «Авто – мишка» буде інтерпретуватись як «Постійно показувати».

Вимикач «Можна пересувати панелі інструментів» дозволяє пересування панелей за допомогою маркерів управління. Зніміть його, щоб закріпити панелі інструментів і запобігти випадковому переміщенню (можливість переміщення за допомогою вікна діалогу при цьому залишається).

Якщо експерименти з панелями управління закінчились невдало, вив’язатись можна так :

1. Відкрити діалог «Управління панелями» і натиснути кнопку «Відновити умовчання».

2. Закрити МД і запустити файл ResetToolbars.bat (сподіваємось, ви знайдете його в тому ж каталозі, що й головний файл «Мисленого древа»). Під час наступного запуску МД будуть відновлені панелі за умовчанням.