Версія для друку

Тропа Трояна

Версія : 3.0.1.4++

Тропа Трояна – це засіб відстежування історії переміщення користувача по вершинах набору даних. Тропа Трояна допомагає повертатись до уже відвіданих вершин, які виявились цікавими.

У багатовіконній системі тропа Трояна уже не може бути окремим вікном, як то було в МД 2.Х. В МД 3 тропа Трояна об’єднана зі списком відвіданих вершин і реалізована у вигляді інструментальної панелі, зовні подібної до address bar програми Internet Explorer. По умовчанню вона знаходиться у верхній частині вікна.

Панель містить командні кнопки "Назад", "Вперед" і власне список відвіданих вершин. Цей список містить вершини у порядку їх відвідання, так що остання відвідана вершина знаходиться на його початку. Список пов’язаний з набором даних : при зміні набору даних або при закритті вікна він безповоротно втрачається.

Список тропи Трояна відображає пікторами типів вершин і повні шляхи вершин. Шляхи будуються у контексті поточного набору даних; вони можуть будуватись або від кореневої вершини до поточної, або від поточною до кореневої. Напрямок побудови шляху задається селектором "Шлях у підказці" діалогу "Установки".

Використання тропи Трояна

Для використання тропи Трояна ви можете розкрити список, клацнувши кнопку праворуч від списку. Оскільки ми любимо клавіатуру, то ми натискаємо Alt+0 для передачі фокуса у тропу і потім Alt+курсор вниз для розкриття списку. Вибравши потрібний елемент, ми клацаємо його мишкою або натискаємо Enter для переходу.

Клацаючи кнопки "Назад" і "Вперед", ми пересуваємось по тропі без розкриття списку. Для цих кнопок встановлено клавішні скорочення : F12 – назад, Shift+F12 – вперед. Ці скорочення працюють незалежно від того, де знаходиться фокус вводу. Якщо фокус вводу знаходить в тропі, можна натискати Backspace для просування назад і Shift+Backspace – для просування вперед.

Контекстне меню тропи Трояна

Клацнувши правою кнопкою мишки по списку тропи, ми викликаємо контекстне меню з командами "Очистити" і "Нове вікно".

Команда "Очистити" видаляє список відвіданих вершин. Самі вершини в наборі даних при цьому не змінюються, зникають тільки згадки про них у списку.

Команда "Нове вікно" дозволяє створити нове вікно з фільтрованим набором даних, елементами якого є елементи тропи.