Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Герб і прапор села Заріг

Станіслав Дерев’янко (Заріг)

У мальовничій місцевості Оржицького району, що на Полтавщині, розташоване село Заріг. За місцевими переказами свою назву отримало від урочища "Рогове". Це глибокий яр з лісом, що вузьким рогом виходить аж до старого Лубенського шляху, що проліг на Золотоношу. Тут, звернувши за ріг, десь з другої половини XVI ст. почали осідати перші поселенці, втікачі-кріпаки із-за Дніпра. Так із роками й закріпилася назва Заріг (з наголосом на першому складі). Особливо багатолюдним стало поселення після розорення Запорізької Січі. Степова рівнина, багатий чорнозем і широкі луки сприяли швидкому росту козачого хутора. І через кілька десятків років тут виросла не одна сотня хаток під солом’яним дахом. Після спорудження 1855 р. Митрофанівської церкви Заріг дістав статус села. Село не було кріпацьким. Територія поселення входила до Оржицької волості Лубенського повіту Полтавської губернії, а раніше – до Лубенського і Кропивнянського полків, Городищенської, Лукімської і Яблунівської сотень.

Оскільки ніяких відомостей про існування давніх знаків Зарога виявити не вдалося, тому було розроблено нові проекти герба і прапора. 11 серпня 2003 р. Зарізькою сільською радою затверджено сучасні символи села (автор проекту С. Дерев’янко). Геральдичну і вексилологічну експертизу провів А. Гречило.

Герб села Заріг

Герб Зарога: скошений зліва щит, у верхньому золотому полі червона літера (сигль) "З", у нижньому зеленому полі – стилізований ріг з гілочкою калини (стебла і листочки золоті, ягоди червоного кольору). Щит увінчує золота сільська корона з п’яти колосків.

Прапор села Заріг

Прапор Зарога: квадратне полотнище, розділене по діагоналі з верхнього вільного кута на два рівні трикутні поля, у верхньому жовтому – червона літера "З", у нижньому зеленому – ріг жовтого кольору з гілочкою калини, ягоди червоного кольору.

Золота барва є відповідником багатства та щедрості степових рівнин. Зелений колір означає багаті природні ресурси (ліси і луки). Червоний нагадує про складну історію, є символом активності, військової звитяги та непереможності. Для розкриття назви поселення використано асоціативні символи – літеру «З" і золотий стилізований ріг, а калина є уособленням самої України, її землі й народу.

Опубліковано : Знак, 2003 р., ч. 31, с. 7.