Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Наука / Історичні джерела / Поселення задніпрських місць… / 54. Відомості Криловської сотні на кінець 1753 року про…

Поселення задніпрських місць
до утворення Нової Сербії

54. Відомості Криловської сотні на кінець 1753 року про переселенські наміри жителів після виходу указу про відведення території для поселення на південь від новосербського кордону

Пивовар А.В.

м.Крилів

д.Оробцовка

с.Андрусовка

с.Калантаїв

с.Войтово

с.Стецовка

д.Іркліївка

сл.Даниловка

хут.Маріампольський

с.Федорки

хут.Дмитра Устимовича

м-ко Глинськ

хут.Василя Устимовича

хут.Назарія Устимовича

д.Биковка

д.Хомовка

хут.Івана Бабича

сл.Даниловка

сл.Скубіївка

Копія. Надіслано в Генеральну військову канцелярїю при донесенні миргородського полковника Федора Остроградського від 22 грудня 1753 року.

[260] Ведомость в полковую Миргородскую канцелярию сколько по публикации присланного от господина генерал майора Глебова в сотенную Криловскую канцелярию предложения з обивателей сотни Криловской на жилле за Красную черту, а сколько внутрь Малой России перейтить желают, учиненная 1753 году ноября 12 дня:

города Крилова

на ту сторону реки Днепра

Ониско Кравец
Федор Зенченко
Филон Старий
Устим Резник
Иско Бовкун
Яков Юрченко
Иван Чорний
Федор Мерочник
Леско Ткач
Матвей Маркут
Корней Погребний
Кондрат Балва
Иван Бабенко
Василь Балва
Стефан Шаповал
260зв. Савка Хоролщенко
Тишко Мерочник
Устим Котляр
Пилип Коваль
Грицко Яровой
Иван Швец
Спиридон Мерочник
Федор Лаврененко
Степан Цопик
Мусей Рубаненко
Василь, Роман и Максим Ситаи
Дмитро Горб
Иван Рудь
Грицко Шаповал
Андрей Гладкий
Яцко Малишевский
Петро Шулга
Микита Кирпа
Петро Шовковий
Грицко Палчик
Панас Мерочник
Иван Ботиман
Кирик Сорока
Иван Белоцерковка
Иван Мушкетенко
261 Стефан Никифоров
Грицко Пазиненко
Роман Козиненко
Яцко Легкий
Микита Абиякий
Степан Семикоп
Иван Шепель
Михайло Комишаненко
Василь Кривохатко
Корней Шовкоус
Тимош Гайворонский
Семен Ткач
Кирило Гайворонский
Степан Дубиненко
Федор Тищенко
Максим Голина
Иско Ткач
Яцко Скребченко
Омелько Ткач
Степан Терещенко
Пилип Григоренко
Василь Старец
Андрей Палеец
Кирик Литвин
Иван Чорний
261зв. Гарасим Шаповал
Карпо Шаповал
Остап Шаповал
Юхим Коваль
Максим Шаповал
Гарасим Кравец
Гаврило Резник
Иван Шульга
Грицко Паламарь
Степан Паламарь
Матвей Лисяченко
Иван Ванда
Василь Паламаренко
Иван Лисяченко
Степан Купченко
Пилип Кравец
Григорий Федоров
Федор Ткач
Семен Трясоручко з братом Леском
Павло Земляний
Ничипор Кравец
Ничипор Юрченко
Игнат Тарасенко
262 Яким Дяк
Данило Ткач
Никита Кравец
Гарасим Заец
Юрко Швец
Петро Швец
Микита Шошенко
Михайло Кривопляс
Федор Пазиненко
Гордей Коваль
Динис Гура
Грицко Кравец
Петро Полозюченко
Прокоп Литвин
Трофим Андрущенко
Трофим Таран
Грицко Палий
Мирон Недобой
Игнат Гапченко
Андрей Хоменко
262зв. Петро Рибалка
Данило Ковбасенко з братом Юхимом и зятем Данилом Дрюкачем
Пилип Колесниченко
Ярема Швец
Данило и Семен Филоненкы
Роман Белик
Иван Миколенко
Иван Рибалка
Иван Швец
Иван Дрижак з братами Семеном, Иваном и племенником Мусеем, зятем Яцком Шевцем
Иван Ткач
Стефан Удовиченко з братом Иваном
Гаврило Ломонос з братами Андреем, Федором, Олексою, Максимом

на отведенную землю

260 Гордей Ткач
Иван Григоренко
Иван Ганницкий
Клим Яша
260зв. Семен Коваль
Максим Чорний
Иван Шпиталний
Яцко Белик
261 Василь Литвиненко
Яков Ткач
Иван Зуб
Андрей Багно
261зв. Семен Бурнос
Наум Бондарь
Иван Хоменко
Максим Лепский
262зв. Карпо Галущенко
Алексей Дегтяренко

деревни Оробцовки

на ту сторону реки Днепра

Данило Петревский
Тимош Бенченко
Грицко Майданиченко
Степан Сова
Василь Кравец
Федор Фененко
263 Иско Олейниченко
Василь Романенко
Петро Величко з синами Яковом и Андрушком
Манело Морозенко
Левко Гайвутенко
Яцко Тупота
Гарасим Шаповал

на отведенную землю

262зв. Сидор Кулик
Тимко Портянченко
Тимош Ткач
Самойло Дорошенко
Гаврило Скрипник
263 Кирик Сацкий з зятем Прокопом Козинченком
Иван Оксоненко
Иван да Демко Солоненки з зятем Гаврилом
Хома и Карп Кнешенкы
Процко Коломийченко
Остап Конограй з синами Прокопом и Яцком
Андрей Конограй
Гордей Коломийченко з родственником Семеном
Степан Подкаменний

села Андрусевки

на ту сторону реки Днепра

Алексей Пащенко
Василь Шаповаленко з племенником Павлом Телятником
Степан Попович з сином Данилом
Дмитро Дедусь з родственником Алексеем Ткачем
Федор Белий
Павло Односкок
Иван Телятниченко з братом Тимошем
Максим Чорнобай
Иван Лобко з братом Лукяном
Грицко Гребенник
Миско Тимченко з племенником Балагутенком
263зв. Алексей Иванов
Юхим Емченко
Тимко Проноза
Петро Артюх
Грицко Веселенко
Роман Андреенко
Семен Щербина
Степан Бородай
Антон Чепеленко
Еким Махненко
Грицко Чечеленко
Охрем Карабицкий
Охрем Рабич
Илько Одновол
Федор Торохтей

на отведенную землю

263 Омелько Водолага
Андрей Палчик з зятем Яцком Илляшенком
Грицко Оробец з племенниками Яремою Трушем и Семеном Гезенком
Петро Гезенко
Иван Колесник з зятем Василем Марусенком
Артем Коваль
Семен Чечель
Иван Цинбал
Улас Тарасенко
Семен Мироненко
Иско Телятник
Трофим Трушенко
263зв. Василь Чередник
Василь Дорошенко
Левко Рогачевский
Степан Лисенко
Федор Сиволапенко
Марко Швец
Иван Косогов
Василь Палчиченко
Роман Гарасименко

села Калантаева

на ту сторону реки Днепра

Семен Таран з племенниками Максимом, Василем Ситенками
Яцко Швец
Лукьян Кравец
Грицко Тиква
Грицко Замишляка з зятем Иваном
Зенец Щербатий
Иван Пошморга
Иван Бондарь
Иван Ткач
264 Петро Клячниченко
Семен Крамар
Андрей Козубенко
Роман Козак
Андрей Ненченко з братом Максимом
Кондрат Скиба
Андрей Черепаха
Петро Пидопригора
Павло Колесник з синами Василем, Харком
Омелько Хурса
Иван Шевченко
Иван Нечипас з братами Грицком, Павлом и Миколою
Леско Кабан
Сила, Норов зять
Иван Нор
Устим Беличенко
Иван Карлаш
Стецко Швец
Иско Ткач
Василь Стожко

на отведенную землю

263зв. Петро Артюх
Федор Борец з племенниками Семеном, Грицком Холошею
Кирик Вевчаренко
Хома Ковтун з синами Федором и Андреем
Каленик Скиба
Петро Краселя
Иско Ткач з сином Корнеем
Самойло Фесенко з братом Иваном Косачем
264 Самойло Ткач
Максим Ткач
Данило Рубан
Максим Шостаченко
Иван Серий
Василь Серий
Наум Корецкий
Петро Стеценко з братом Иваном
Грицко Рослик з братом Иваном синами Остапом да Грицком
Грицко Феденко з братами Климом да Гаврилом
Яцко Кришень з синами Тимошем, Нестером и племенниками Грицком, Степаном и Дмитром Кришненками
Василь Чистий
Иван Петренко з синамы Матвеем, Лукьяном да племенниками Динисом и Семеном Беличенками и зятем Иваном
Трофим Сегеда
Прокоп Гаврук з сином Иском да зятем Тимошем
Федор Рац
Карпо Коваль з сином Иваном и племенником Федором Жорненком
Иско Дубина з племенниками Хомою, Лукьяном, Федором
Семен Жила

села Войтова

на ту сторону реки Днепра

264зв. Федор Коваль

на отведенную землю

Андрей Кулеш з братами Леском, Савкою, Микитою, Матвеем, Иваном, зятем Степаном Гловченком
Иван Тилик з сином Иваном и родственником Прокопом Шаповалом
Федор Снежко з братами Василем, Микитою да зятем Леском Борченком
Семен Шаменко з родственниками Иваном, Федором и Кондратом Михайличенками
Кузма Пащенко
Максим Сеянченко
Василь Шкиль
Микита Швец
Андрей Чорниш
Кирик Ященко
Василь Мерочник з братом Сидором, племенником Иском Перевязниченком
Семен Борченко з братом Петром
Илляш Ткач з синами Илляшем, Грицком и Андреем
Федор Шкута
Терешко Кузубенко
Петро Бондарь
Василь Кучугурка
Пилип Пшеничний
Степан Теличка
Данило Осичка
Федор Сопельняк
265 Ничипор Зверук
Гарасим Яременко
Данило Волошенко
Иван Дяк
Яцко Дерева
Иван Пивиченко
Остап Панченко
Андрей Ткач
Федор Гавеля з зятем Панасом Губщенком
Максим Косенко з родственником Семеном Невенчаним
Мартин Сеянченко з братом Романом и зятем Максимом Моренченком
Василь Громовий
Иван Бабич
Антон Кветка
Андрей Ищенко
Грицко Нужненко
Андрей Лузан
Данило Вевчаренко
Иван Турик

села Стецовки

на ту сторону реки Днепра

Улас Гунка з братом Корнеем и родственником Савкою Захарченком
Павло Воленко з родственикамы Кузмою Карабутом, Иваном Полтавченком и Грицком Бутенком
265зв. Василь Лаврик з сином Иваном, племенником Игнатом Саенком
Гарасим Лисенко з братами Климом, Ехимом да зятем Иваном Прадкою
Тимош Шрамченко з зятем Андреем Горбом и племенником Самойлом Севериненком
Матвей Гладир з родственником Яцком Захудайлом
Лукьян Запорожец
Пилип Удоденко з братом Яковом и зятями Грицком Ткачем и Игнатом Хижняком
Василь Маслов зять з вагиром Степаном Тупотеем
Прокоп Линик
Роман Пухальский з родственником Данилом Мерочником
Павло Полтавец з братом Пилипом
Гордей Вовчанский з племенником Тишком
Леско Небесний з зятем Мироном Шевченком
Кондрат и Корней Пухалченкы
Иван Слесар з племенником Игнатом Долотченком
Петро Татарченко
Игнат Коваль
Роман Шульженко з братом Савкою
Иван Котелевец з братом Тимошем, дядьком Федором и племенником Авакумом Бабиченком
266 Илько Залеский з братами Яковом, Олексою и Тимошем
Грицко Шамраенко з зятями Семеном Некритим да Кузмою
Михайло Периг
Хома Колесниченко
Савка Кудиненко
Миско Павленко
Федор Мамченко
Марко Литвин
Мартин Нагирний
Иско Бараниченко з зятем Мартином
Павло Харенко
Гаврило Правосуденко
Павло Кириленко
Семен Щербина
Омелько Оробец
Каленик Бут
Леско Корнеенко
Тимош Вегера
Яцко Удод
Трофим Скрипник
Грицко Назаренко
Игнат Швец
Улас Гончар

деревни Ирклеевки

на ту сторону реки Днепра

266зв. Василь Брусник з зятем Калеником и племенниками Савкою и Прокопом Брусниченками
Устим Гузенко з зятем Семеном Шевцем
Лукьян Сокиндра з сином Василем и родственником Корнеем Стойченком
Андрей Марченко
Мартин Сеговенко
Микита Короленко
Карпо Димиденко
Грицко Чередник
Павло Науменко
Федор Скляр
Иско Исаенко
Максим Харченко з братом Олексою
Петро Паламаренко з братом Савкою
Карпо Тарасенко з братом Ничипором
Грицко Нога
Омелько Колесниченко
Демко Онищенко
Степан Рабоконь
Иван Козубенко
Петро Скибенко
Роман Ткач з зятем Корнеем Циповязенком
267 Андрей Колесник
Грицко Гавриленко
Яким Ткач
Леско Краплина
Василь Карамушка
Иван Шевченко з дядьком Левком
Иван Сабадаш з братом Грицком

слободы Даниловкы подданные брегадира Капниста посполитие

на ту сторону реки Днепра

Остап Шаповал
Иван Линец
Сидор Мартиненко з шуринами Федором и Данилом Омелянскимы
Андрей Опалитенко
Иван Горник
Семен Редька
Игнат Мерочник
Улас Мерочник
Иосиф Нестеренко

на отведенную землю

Игнат Мащенко з зятем Петром Танцюренком
Грицко Куренний з братом Овсеем
Прокоп Пудич
Леско Перижок
Павло Редченко з родственником Грицком Скрипником
Илько Мишастенко
Самойло Рибалка з зятем Иваном Кисляченком
Федор Лисий з племенниками Павлом Кибальником и Федором Кривенком
Василь Снежко
Стецко Стецюра
Кость Кравец
Трофим Ковтун з сином Федором
Яцко Халявка
267зв. Мойсей Пилипенко
Андрей Коваль
Прокоп Корнеенко
Павло Лубяний
Артем Данилейченко
Алексей Чабан
Иван Ткач
Петро Горелий
Иван Кравец
Илько Очеретяний
Андрей Долгий
Семен Зайка
Иван Решетник
Яков Лихо
Карп Йолоп
Андрей Бедненко
Степан Погребний
Омелько Кубраченко

хутора Мариямполского подданние брегадира Капниста посполитие

на ту сторону реки Днепра

Иван Гиржина
Степан Полуда з родственником Романом Ковтуном
268 Каленик Ткач
Василь Мартиненко
267зв.

на отведенную землю

Панас Крайний з сином Михайлом
Федор Гречка з братом Василем
Павло Курупятник
268 Демко Кравец
Данило Кобелян
Василь Стародубенко
Савка Руденко з родственником Петром Москаленком
Федор Мантула
Явтух Остапенко
Корней Гончар
Данило Бовкожа
Иван Дмитренко
Матвей Луняка з сином Василем
Андрей Чухлей
Павло Овсяченко
Сергей Ткач

села Федорок

на ту сторону реки Днепра

Максим Ищенко з братом Тимошем, зятями Яцком Щербиною, Самойлом Кривим и Яцком Деденком
Василь Доброгорщенко з братом Леском
Тимош Вовченко
Василь Коваль
Андрей Кучер
268зв.

футора значкового товариша Дмитра Устимовича подданние

на ту сторону реки Днепра

Мартин Вихор
Самойло Вевчар з племеником Петром Куренним
Пилип Карпенко з родственниками Федором Табориским и Петром Скотарем
Борис Терстенко
Петро Малий
Демко и Марко Колесниченкы
Хома Лисий
Омелько Мерочник
Михайло Новохатко
Грицко Кисель
Матвей Повороз
Семен Сопельняк
Яков Криворукий
Лаврен Джежера
Аврам Сороченко
Павло Кривохатко
Панас Ворожка
Семен Назаренко
Данило Стадник
Василь Шаповаленко

на отведенную землю

Иван Швербигуз
Олекса Шляхтич
269

местечка Глынска

на ту сторону реки Днепра

Тимош Мушенко з племенником Иваном Юхименком
Павло Дзюбенко
Андрей Кравец
Иван Юхименко
Федор Цинбалистий
Семен Нор
Дмитро Хоролщенко
Динис Рогачка
Пилип Старий
Каленик Семененко
Грицко Булимец
Федор Решетниченко
Грицко Захарченеко
Андрей Микитенко
Иван Бережний з сином Максимом и зятем Грицком Шевцем
269зв. Ничипор Швец

на отведенную землю

269 Ехим Коваленко з сином Кондратом
Иван Скирта з братом Леском и зятем Антоном
Давид Бурма з племенником Грицком Дерезом
Андрей Чорненко з зятями Микитою Колесниченком и Грицком Збаразским
Михайло Ковтун з сином Иваном, зятями Лавреном Кладенком и Михайлом Запорожцем
Степан Ворожка
Антон Зануда з дядьком Лавреном Колесником
Матвей Серенко
Петро Дзюн з зятем Павлом Голтлянским
Петро Гарасименко
Иван Головко з сином Семеном
Явтух Ячменик
Сергей Краснячий
Улас Шинкар
Грицко Говтвянский
269зв. Дмитро Гончаренко з племенником Дорошем Гилдимом
Микита Чемерис
Андрей Степаненко
Павло Палагута
Федор Литвин
Пилип Бараник
Дорош Кравец
Андрей Швец
Роман Шулга
Панько Хоменченко
Семен Бедаш
Михайло Горб
Яцко Винниченко
Иван Ткач
Лазор Гончар з родствеником Семеном Гончарем
Омелько Ткач

футора значкового товариша Василя Устимовича подданние

на ту сторону реки Днепра

Грицко Редченко
Лаврен Виник
Олекса Мартиненко
Иван Бондарь
Иван Пазинич

на отведенную землю

Кирик Бондарь
270

попа власовского Назария Устимовича подданние

на ту сторону реки Днепра

Гаврило Овчар
Максим Литвиненко з сином Наумом и родственником Корнеем Бережним
Федор Гарашушенко

на отведенную землю

Кондрат Олейник
Мартин Цигип
Влас Турубара
Яцко Коваль
Терешко Куменко з сином Гаврилом
Кирило Борисенко з родственником Власом Недогарским
Яцко Семененко з родственником Матвеем
Хома Хвиль з синами Михайлом и Яковом
Василь Хрен з сином Матвеем
Федор Швец
Аврам Недайвода з родственником Мусеем
Самойло Джегера

деревни Быковки

на ту сторону реки Днепра

Данило Бондаренко з племенником Яремою Цеванем
Федор Олейник з родственниками Андреем Придатченком и Мусеем Злупком
270зв. Данило Чорний з зятем Данилом Коваленком
Самойло Скорохатко
Федор Фицюра
Грицко Швец
Яцко Цимбал
Иван Кравец
270

на отведенную землю

Тарас Мотуз з братом Иваном
Кузма Позивайбатько з родственником Динисом Кривоносом и зятем Климом Белоусенком
270зв. Терешко Булченко з шурином Грицком Голубенком и родственником Федором Бодайвою
Иско Карноух з родственником Самойлом Головнею
Иван Кравец
Кирик Белоусенко з братами Иваном и Мусеем
Ничипор Дудник
Наум Голуб з сином Алексеем
Лукьян Ткач
Михайло Бебка
Федор Швец
Кондрат Головня
Иван Бендюх
Прокоп Савченко
Тарас Коваль

деревни Хомовкы

на ту сторону реки Днепра

Мартин Коваль з племеником Иваном Сагалатом
Дмитро Белокриско
Иван Чепурко з дядьком Василем
Юхим Нагирний
Василь Плужник
271 Павло Огейко з сином Кондратом и зятем Петром
Иван Буба
Корней, Пойдин зять
Грицко Беличенко
Пилип Мороз
Федор Товмач
270зв.

на отведенную землю

Омелько Субот з братами Сидором, Игнатом и родственником Андреем Суботом
Олекса Верченко з племенником Игнатом Иваненком
Иван Коляда
271 Иван Пойда з зятем Карпом и родственниками Иваном и Кириком Наталичами
Пархом Кривохатко з зятем Олексою Илляшенком
Степан Кравец
Данило Ткач
Хома Бутенко
Иско Пилновитий
Грицко Мироненко

футора козака власовского Ивана Бабича подданние

на ту сторону реки Днепра

Грицко Рибалка
Кузма Ткач
Семен Хоролский
Михайло Даниленко з племенником Грицком Третяком
Гараско Мерочниченко
Тимош Москаленко
Олекса Чумак
Мусей Солодовник
Василь Кагамлицкий з сином Романом

на отведенную землю

Олекса Ткач
Микита Белецкий
Мусей Белецкий
Грицко Рошавский з зятем Иваном
Гордей Шушура
271зв.

слободки Даниловкы подданние полковника лубенского Апостола посполитие

на ту сторону реки Днепра

Яков Кучер з сином Андреем
Василь Микитенко
Федор Бичек
Киндрат Бичек з братами Тимошем и Гарасимом
Артем Кононенко
Игнат Перевернихата з свойствениками Романом Сердиманом и Леском Кравцем
Петро Кодинский
Павло Гайдошка
Федор Швец
Яцко Пархоменко
Гарасим Соловейко
Иван Лисий
Василь Келенко
Василь Бондарь
Петро Тертичник
Омелько Новочубский
Андрей Грицай з сином Данилом
272 Панас Бежченко
Илько Заломей
Василь Бежко
Лаврен Прокопенко
Зосим Жижченко з племенником Федором Шевцем
Иван Скориченко
Иван Хижняк з братом Левком и зятем Оверком Цюпкою
Лукьян Колодей
Василь Каптан з племенником Василем Бабаком
Терешко Коливошка
Кирик Горкавий з братом Павлом
Гарасим Шаповал
Игнат Тютюнник
Омелько Индик з пасинком Микитою
Яков Лановий
Терешко Коливошка
Микита Карась
Семен Косий
272зв. Василь Лацьоха з сином Якимом
Юско Гасан з племенниками Омельком Новозубом и Василем Микитасем
Яков Сладкий з племенником Иваном Скрипником
Иван Бондарь з племенниками Гарасимом и Иваном
Конон Сердиман
Михайло Осадчий
Конон Рафаил з сином Артемом
Степан Гугля з братом Романом
Роман Лисяк
Грицко Коваль
Василь Каневец
Иван Тонкошкур
Кирик Саранча

слободы Скубеевкы подданние подполковника Карла Фонштофеля посполитие

на ту сторону реки Днепра

Зенец Логвиненко
Иван Удовец з сином Иваном
Карп Лизенко з Алексеем Гриценком
273 Петро Борец
Омелько Лозовий
Ничипор Ткач
Грицко Переметний
Матвей Шепеленко
Лукьян Швец
Юско Войт
Кондрат Голений
Петро Ковнеренко

Итого за Днепр 417 дворов;

на отведенную землю 245 дворов*

Сотник криловский Григорий Рудь.

ЦДІАК України, ф. 269, оп.1, спр. 1355, арк 260 – 273.

Примітка: за підсумками проведеної звірки у копії відомості з 245 таких дворів нами нараховано лише 243.

Опубліковано: Пивовар А.В. Поселення задніпрських місць до утворення Нової Сербії в документах середини ХVІІІ століття. – К. : Академперіодика, 2003 р., c. 227 – 232.

Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2018 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 2899

Модифіковано : 17.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.