Що таке «Мислене древо»

«Мислене древо» – універсальний редактор ієрархічних баз даних, розроблений групою українських спеціалістів в галузі інформаційних технологій і орієнтований на побудову баз даних у гуманітарній сфері. Програма підтримує візуальне представлення дерева даних, у вершинах якого може зберігатись інформація у вигляді звичайного і форматованого (RTF) текстів, бітових та векторних зображень, звукових та відеофайлів. Програма підтримує різноманітні можливості обробки цих даних, а також імпорт/експорт даних в/із інших програм.

Програма може використовуватись для створення / редагування / перегляду локальних баз даних на комп’ютері користувача, а також для поширення баз даних на автономних носіях (компакт-диски, flash диски і т.д.).

Системні вимоги : наявність операційної системи Windows95 / 98 / ME / NT4 / 2000 / XP / Vista.

На знімку екрану ви бачите рядок меню, під ним – список відвіданих вершин; зліва – інспектор вершин з візуальним образом дерева вершин; справа – область даних обраної вершини, яка складається зі сторінок тексту і зображення. В даному випадку активна сторінка зображення (на ній ми бачимо замок 17 ст. в Ананурі). Замість зображення на цій сторінці можна розмістити звуковий файл або фільм. В нижній частині екрану ви бачите рядок стану програми.

«Мислене древо» – відкрита система

Поняття відкритості «Мисленого древа» ми розуміємо на трьох рівнях :

1. Відкритість для використання. Вся інформація, розміщена в базах даних «Мисленого древа», є доступною для використання легальними користувачами. Придбавши будь-яку нашу базу, користувач може копіювати з неї інформацію через буфер обміну Windows або шляхом використання функції експорту, вмонтованої в «Мислене древо».

2. Відкритість для модифікації. Скопіювавши будь-яку базу з компакт-диску на жорсткий диск свого коп’ютера і встановивши з компакт-диску програму «Мислене древо» на свій комп’ютер, користувач може змінювати базу даних, пристосовуючи її для своїх потреб шляхом переміщення вершин, додавання нових вершин, доповнення чи корегування інформації у вершинах.

3. Відкритість для нових проектів. Встановивши програму «Мислене древо» на свій комп’ютер, користувач може створювати свої бази даних, впроваджуючи ієрархічне упорядкування в область своїх інтересів.

Для грунтовнішого ознайомлення з можливостями програми «Мислене древо» можна переглянути веб-версію контекстної допомоги програми.

Ви можете завантажити інсталяцію програми (md25inst.exe, 1.3 Мб) зараз або попередньо ознайомитись з рекомендаціями по установці.