Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Корисні посилання

Корисні посилання

На цій і наступних сторінках ви знайдете посилання на веб-ресурси в галузі історії і культури України, які нам видаються корисними. Перевага віддана сайтам, які можуть стати у пригоді науковцям (чисто популярні ресурси не враховуються). Анотації відбивають тільки нашу точку зору.

Класифікація українських сайтів не є легкою справою. Тут нам став у пригоді досвід китайської зоології, в якій тварини розділяються на :

 • тих, що належать імператору;
 • тих, що здалека схожі на муху;
 • тих, які щойно розбили вазу;
 • тих, що мають пір’я або хобот, і т.д.

Але ми сподіваємось, що навіть не дуже досконала рубрикація полегшує орієнтацію серед маси посилань. Рубрика «Нові надходження» подає матеріал в порядку надходження; інші рубрики – за абеткою назв сайтів.

 1. Бібліотеки
 2. Допоміжні історичні дисципліни
 3. Етнографія
 4. Заповідники
 5. Ікони та розписи храмів
 6. Краєзнавство
 7. Музеї
 8. Наукова література з історії
 9. Пам’ятки історії і культури
 10. Пам’ятки літератури, мови, письменства
 11. Персональні сайти
 12. Часописи

Карантин

До карантину пересуваються посилання, які під час повторних відвідувань виявились непрацездатними (можливо, вам поталанить до них дістатись).

Нові надходження

Василь Война – автор цікавого блога про науку і техніку, в тому числі з області фізики та комп’ютерних наук.

: літературний портал

Портал публікує вірші, прозові твори та публіцистику сучасних українських авторів. Отже, там можна знайти такі речі, яких більше ніде не побачити (звичайно, якщо вам пощастить подолати інтерфейс сайта, який нам видався трохи заплутаним).

: українська латиномовна література

Корисне зібрання латинських текстів, дотичних до України, а також досліджень цих текстів і розвідок про латиномовних письменників, пов’язаних з Україною.

Цінний краєзнавчий сайт, присвячений Житомирщині. Документи / Книжкова полиця / Колекціонування / Культура / Мапи / Пам’ятники та знаки / Поштівки / Фотоархів. Зроблено з любов’ю до рідної землі.

Наукові праці, фотогалерея, документація . Все – трьома мовами : українською, російською, англійською.

Володарка, хто не знає – районний центр Київської області. Цей не дуже великий, але любовно зроблений сайт містить цікаві відомості з літературного та історичного краєзнавства району; також розділи для школярів.

Великий сайт, присвячений виключно пам’яткам України. Зручний у використанні, з багатим наповненням.

Містить розділи : історія музею, виставки, новини, конференції, видання. Основний розділ – ювелірне мистецтво – містить довідки про етапи розвитку ювелірства і невеликі, але старанно оброблені каталоги творів. Професійно підготований сайт, шкода тільки, що зображення дуже маленькі.

Сайт присвячено селу Великий Хутір Золотоніського району Черкаської області. Історія і сучасність села, школа, церква, персоналії. Зроблено з любов’ю до рідної землі.

Цінна колекція цифрових копій наукової літератури : «Записки Одесского общества истории и древностей» (томи 1 – 33); «Известия Русского археологического института в Константинополе» (томи 1 – 16); «Известия Таврической ученой архивной комиссии» (томи 1 – 57).

Персональний сайт Ольги Пернацької (Крим). На ньому розміщено багато фотографій пам’яток України (переважно Криму, ясна річ) з цікавими коментарями.

Офіційний сайт одноіменного наукового журналу паперового стилю. Має розділи : Архів номерів | Книги авторів | Матеріали конференцій | Наукові збірники | Бібліографічні покажчики. В кожному розділі доступні повні тексти у форматі PDF. Прекрасне джерело інформації про край !

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 46531

Модифіковано : 16.05.2017

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.