Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Корисні посилання / Ікони та розписи храмів

Ікони та розписи храмів

Посилання, зібрані в цьому розділі, дещо випадають з нашої програми колекціонування веб-ресурсів, по-перше, тому що тут практично немає українських ресурсів, по-друге, тому що серед занотованих сайтів дуже мало таких, які можна вважати науковими. Але якшо це вас не лякає і ви просто хочете подивитись на православні ікони, виставлені у вебі, то ви знайдете тут ікон більше, ніж в усіх спеціалізованих альбомах разом узятих.

Антикваріат

Іконописні майстерні Росії

Іконописні майстерні інших країн

Колекції ікон

Музеї

Храми, монастирі

Антикваріат

Веб-крамниця, де продаються ікони. Зображення малого розміру.

Виставлено деякі антикварні ікони 19 ст., а також багато ікон сучасних майстрів.

Ця галерея знаходиться в Лондоні, і відповідно сайт – англ.мовою. Галерея спеціалізується виключно на російських іконах, і тут їх виставлено кілька сотень. Якісні зображення великого розміру, і для більшості ікон дано від двох до чотирьох деталей зображень. Такої старанної подачі матеріалу ми не бачили на жодному іншому сайті, включаючи спеціалізовані музейні сайти (можливо, це від того, що тут проти кожної ікони проставлена ціна у фунтах стерлінгів, і то неабияка). Дуже рекомендуємо ! До речі, жодна з виставлених тут ікон не зустрічалась в жодному іншому місці.

Персональний сайт провідного фахівця з російського іконопису в Естонії (так сам майстер себе атестує), англ.мовою. Напрямки діяльності : реставрація, консервація, експертна оцінка та продаж ікон. Приймаються замовлення через сайт.

Іконописні майстерні Росії

Російська іконописна майстерня (Москва). Представлено ряд робіт у великому розмірі.

Персональна сторінка російського майстра-іконописця.

Сайт московської майстрині іконопису.

Виставлено 13 робіт в середньому розмірі.

У Сизрані працював іконописець Олександр Архипович Бочкарьов (1866 – 1934 рр.). Майстерня займається відродженням його стилю письма. Виставлено до 10 ікон Бочкарьова і майстерні.

Сайт російської майстерні релігійного мистецтва. Профіль : іконопис; книжкова та лакова мініатюра; різьблення по кості та каменю. Виставлені зображення – великого розміру і прекрасної якості, та й мистецький рівень неабиякий.

Сайт сантпетербурзької майстерні в галузі іконопису та стінопису. Окрім робіт майстерні, виставлено немалу кількість давніх ікон в середньому розмірі. Є перехресні посилання між давніми зразками і сучасними творами, виконаними за давніми мотивами.

Майстерня працює при храмі зішестя св.Духа на Лазаревському цвинтарі в Москві. Виставлено до 20 робіт майстерні.

Сайт видавництва, яке спеціалізується на поліграфічних іконах. Представлено зразки ікон, але дуже маленького розміру.

Цікаві статті по техніці іконопису та лиття. Як не дивно, галереї робіт нема. Але є до двадцяти банерів від різних рейтингових систем. Зрештою, чим банер не ікона ? Тільки не православна, а американська ? Є ж, напевно, люди, які на банери моляться ?

Сайт рос./англ., виставлено кілька сучасних ікон, виконаних вишивкою та різьбленням по каменю. Приймають замовлення.

На сторінці рос.мовою виставлено авторські та реставраційні роботи сучасних іконописців. А якщо вгорі сторінки ви побачите оголошення "Мужчины напрокат – доставка по Москве бесплатно" – то не звертайте уваги. По-перше, все одно збрешуть; по-друге, це зветься банер (тобто ікона, на яку моляться американці); до змісту сторінки не має відношення.

Сторінка, де виставлено до 15 ікон сучасної московської майстрині.

Сучасна російська майстриня по вишиванню ікон.

Сайт рос.мовою. Представлено багато робіт, виконаних майстернею – як розписи храмів, так і станкові ікони, в середньому розмірі.

Сайт сучасного іконописця з Новосибірська, рос./англ./румун. мовами. Виставлено його роботи в малому розмірі, в тому числі досить екзотичній техніці малювання на склі.

Майстерня Віктора Петровича та Лідії Миколаївни Митрофанових знаходиться в Москві. Виставлено до 10 ікон, в малому розмірі.

Виставлено роботи майстерні, виконані з 1994 р.

Сайт рос./англ.мовами; окрім традиційних для майстерні розділів (галерея | замовлення | преса про центр) є курси іконопису, бібліотека, тематичні колекції "Московський кремль на іконах", "Святий Георгій Побідоносець". Є навіть розділ під назвою "Ікона ліпша за комп’ютер" (але якби автори сайту самі в це вірили, то не споруджували б свого сайту).

Майстерня знаходиться в м.Іваново (Росія). Виставлено роботи (зображення середнього розміру), зокрема, можна побачити сучасні інтерпретації "Устюзького благовіщення" 12 ст. і московського "Благовіщення" 15 ст.

Сайт рос.мовою; майстерня працює при Введенському монастирі у м.Іваново; фах – іконопис та різьблення. Представлено виготовлений у майстерні іконостас для свого монастиря. Никифор – той самий і майстерня – та сама, але наповнення інше.

Майстерня Анатолія Влезька та Юрія Федорова. Виготовляє іконостаси, кіоти, ікони. І всього того ціла купа представлена, на жаль, іконостаси – тільки загальними видами.

Майстерня Вадима и Ольги Париловых знаходиться в селі Палех. Виставлено роботи в напрямках : іконопис; салонний живопис; лакова мініатюра.

Персональний сайт сучасної майстрині, рос./англ. Виставлено понад 20 ікон, в малому розмірі.

Виставлено до 8 ікон середнього розміру роботи цієї майстрині.

Представлено значну серію робіт майстерні. Зображення середнього розміру.

Сайт сучасної майстрині іконопису (Москва), рос.мовою. Представлено виконані нею іконостаси та окремі ікони.

Виставлено ікони більше ніж 20 сучасних російських майстрів. Прекрасне місце для ознайомлення з напрямками і досягненнями сучасного російського іконопису. Розмір зображень малий.

Персональна сторінка майстрині іконопису та мініатюри із Санктпетербурга.

Сучасна майстриня вишитої ікони, працює в Нижньому Новгороді. Виставлено 9 вишитих ікон.

Представлено роботи учнів та випускників школи.

Персональна сторінка сучасного іконописця (Москва). Виставлено досить багато робіт, в середньому розмірі.

Сучасний іконописець (Москва). На персональній сторінці виставлено його роботи (виключно ікони).

Сайт російського підприємства, яке виготовляє предмети християнського культу, в тому числі й ікони. Галереї зразків на сайті нема, і автори сайту проводять серед відвідувачів опитування – чи така галерея взагалі потрібна. Тому якщо хочете бачити продукцію цього підприємства – голосуйте.

Персональна сторінка сучасного іконописця рос./англ.мовами. Виставлено досить багато ікон, в середньому розмірі.

Сайт рос.мовою, присвячено сучасній старообрядницькій іконі, майстром якої є автор.

Сайт рос.мовою, як має бути у майстерні : новини | галерея творів | бібліотека | крамниця | викладачі.

Сучасний майстер живопису (Москва). На персональній сторінці виставлено ряд творів, в тому числі нестандартні ікони, в малому розмірі.

Сайт фонду "Відродження, збереження і розвиток ярославської ікони". Фонд підтримує майстерню іконопису і стінопису (провідний майстер – Микола Мухін). Виставлено праці в галузі монументального живопису, іконопису, скульптури, а також світський живопис. Всі зображення середнього розміру. Для майстрів нема проблем зробити розпис "під Рубльова", "під Ростовський кремль", під академічний класицизм, але свого стилю вони не виробили.

Іконописні майстерні інших країн

Сучасна майстерня, яка займається іконописом і розписом церков, все у православному дусі. Виставлено деякі роботи. Сайт франц./англ.мовами.

Маленький сайт з роботами сучасної української майстрині в галузі іконопису (6 ікон) і лакової мініатюри.

Сайт сучасного американського іконописця Боба Аткінсона, англ.мовою. От не думали побачити православного іконописця з природних американців, а у вебі – побачили. Шкода тільки, що зразки представлено в малому розмірі.

Сайт англ.мовою, містить огляди, рекомендації для іконописців, довідник по матеріалах (дошки, грунти, фарби і т.д.). Розрахований більше на майстрів іконопису.

Сайт англ.мовою. Автор є офіційним живописцем Грузинського патріархату. Виставлено його роботи (дуже цікаві). Але ! Автор застерігає : "2002. All rights reserved. This pages may not be copied, downloaded, stored in machine-readable form, or otherwise reproduced, disseminated, adapted, or used without written permission of author." А оскільки відкриття сторінок сайту передбачає їхнє копіювання з сервера, завантаження на ваш комп’ютер і збережння на вашому жорсткому диску у машино-читаємій формі, і все це є суцільним порушенням авторських прав, то перш ніж заходити на цей сайт, озирніться, чи нема поблизу міліціонера. Звичайно, така канудлива система охорони авторських прав нічого ні від чого не захищає : не хочеш, щоб тебе копіювали – ну, і не виставляйся у вебі.

Сайт іконописної майстерні при Кутеїнському монастирі в Орші (Білорусія), рос. мовою. Представлено дещо з робіт.

Сайт англ./грецькою мовами, створений грецькими майстрами іконопису. Виставлено біля 15 ікон і огляди 7 храмових ансамблів, виконаних майтернею.

Сайт англ.мовою, належить сучасній іконописній майстерні у США, яка працює у візантійському стилі. Виставлено також певну кількість давніх ікон. Всі зображення малого розміру і дуже скупо прокоментовані.

Сайт англ.мовою, присвячений творчості сучасних майстрів – George & Diana Vogajolu. Представлені ікони та стінописи, розмір зображень маленький.

Сайт майстерні грецького православного художника Іллі Кацароса, який працює у США. Ікони представлені на сайті в малому розмірі.

Колекції ікон

Сайт англійською мовою. Назва означає "Виставка українських ікон 11 – 16 ст." Є 24 ікони, зображення великого розміру.

Посилання вказує на сторінку з російськими іконами.

Галерея, містить 92 ікони 15 – 18 ст. білорус./англ. мовами. середнього та великого розміру.

Веб-галерея, представлено роботу сучасної майстрині Іванки Корцанової та невелика колекця давніх ікон.

Сайт рос.мовою, містить масу фотографій в розділах : архітектура | мозаїки | фрески | ікони | скульптура і т.д. Представлені матеріали висвітлюють спадщину власне Візантії та творчість сучасних російських іконописців. Автори сайту доклали чимало зусиль для того, щоб не можна було скопіювати куці тексти їхніх довідок через буфер обміну (в розвиток ідей пана Л.Кінцурашвілі), але для нас, професіоналів, це не перешкода. Зображення представлені у середньому розмірі, але щоб дістатись до них, потрібна певна кмітливість. Якщо від усього цього абстрагуватись – залишиться чиста насолода.

Е-виставка російських ікон романовської доби (1613 – 1917 рр.) на сайті грецької православної церкви Благовіщення у Літл-Рок (Арканзас). Англ.мовою, зображення малого розміру, але усі з довідками.

Сайт російською мовою, містить кілька сотен ікон (доступні зображення різного розміру, в т.ч. великі). Представлені також ікони з України. Розділи : Иконы древней Руси 11-16 веков | Избранные иконы Пресвятой Богородицы | Новгородская иконопись | Иконопись древнего Пскова XIII-XVI века | Живопись древней Твери | Избранные древнерусские иконы из собрания Павла Корина | Литература по иконографии. Шкода, що дуже короткі підписи до ікон.

Сайт англ.мовою, обіцяє і Константинополь і Містру, і Равенну; може, вам вистачить терпіння того всього дочекатись.

Прекрасний сайт, присвячений творчості сучасних художників Волині (власне, нинішньої Волинської області) та Волині в образотворчому мистецтві. Велика колекція ікон та давніх зображень пам’яток.

Сайт грецькою мовою; хто не боїться – знайде зображення великого розміру і відмінної якості, але без пояснень.

Сайт рос.мовою, містить дуже велику галерею образів грузинського православного мистецтва, в т.ч. ікон, стінописів, мініатюр. Шкода, що зображення маленькі, а пояснення до них недокладні (а подекуди і зовсім нема пояснень. Але – рекомендуємо !

Розділ сайту грузинського парламенту, англ.мовою. Представлено 6 чи 7 пам’яток, в т.ч. такі всесвітньо відомі, як Атені, Кінцвісі, Вардзіа. Але зображення маленького розміру, та й анотації недокладні.

Государя імператора Миколи 2 (Не зовіте преподобним / лютого Нерона) та членів його родини, розстріляних більшовиками в 1918 р. Але нинішні росіяни вже не ті, що були в 1918 році : "Сожгли и бросили / дубинки из бамбука, – / Переживают, / что съели Кука".

Сайт рос.мовою, містить описи і зображення середнього розміру для 17 ікон, які з найбільшою певністю можна приписати Рубльову (як відомо, справа атрибуції рубльовських ікон є дуже контроверсійною і ще далекою від остаточного завершення).

Стаття Світлани Ракич англ.мовою, до неї додано із 20 зобркжень середнього розміру.

Зображення є, підписів нема.

В розділі відтворено ікони з різних мистецьких альбомів (до 15), серед них є такі, які не одразу знайдеш деінде. Розмір зображень середній.

Представлено розділи : зворотня перспектива | світло в іконі | колір в іконі | як писали ікони | відкриття ікони в 20 ст. | іконостас | ікони Спаса – богородиці – трійці.

Сайт англ.мовою. Виставлена 81 ікона, в малому розмірі. Але де цей Auburn University знаходиться – ми не знаємо :(

Сайт англ.мовою, належить громаді християн-коптів в Лос-Анжелесі (США). (Копти – православне населення Єгипту). Дуже цікаві сучасні ікони, шкода, що малого розміру.

Ікони діви Марії в онлайновому музеї "Міріобіблос" – всього 12, невисокої якості.

Ікони. Іконографія. Іконошанування. Сайт рос.мовою, містить віртуальну галерею ікон середнього розміру, з довідками про місцезнаходження та (часто) цікавими міркуваннями щодо іконографії. Наприклад, дуже рідкісний сюжет "Софія – премудрість божа" представлений одразу 5 іконами. Є словник термінів, колекція посилань на інші сайти з іконами. Дуже рекомендуємо !

Галерея ікон у складі міського порталу. Всього 30 ікон, маленького розміру.

На цьому сайті є календар, а в ньому можна побачити ікони свят і святих, які відзначаються того дня. А що сайт грецькою мовою – то байдуже : агіос Георгіос означає святий Георгій, теотокос – богородиця, пантократор – він скрізь пантократор.

Сайт рос.мовою, розроблено юрієм Мануйловим. Він збирає та вивчає підписні ікони, і представлено їх чимало, з професійними довідками.

Є розділ "Світова художня культура" з підрозділом "Ікони" – статті та зображення.

Сайт рос.мовою. Ієрархія : Росія – Москва – Московський університет – астрономічний інститут ім.Штеррберга. Астрономія вивчає небо (матеріальне, sky), а іконопис – небеса (ідеальні, heaven), тобто спеціальності споріднені. Невелика любительська колекція.

Колекція містить 24 ікони, переважно добре відомі. Доступні зображення як середнього, так і великого розміру. Англ.мовою.

Колекція 168 ікон (малого розміру, без підписів, частина – широко відомих) на персональному сайті Олександра Шадріна (Москва).

Сайт рос.мовою (хто не вірить – переключіться вручну на кодову сторінку KOI-8R). Є розділ "Ікони", де виставлено твори Андрія Рубльова. Рівень – любительський.

Сайт рос.мовою. Список систематизовано в порядку : країна – єпархія – населений пункт – ікона. Список складено досить ретельно, принаймні всі чудотворні ікони, про які ми чули, там є, а ще є багато таких, про які не доводилось чувати. Для кожної ікони є історична довідка та (часто) зображення середнього розміру.

Великий сайт для популяризації православної віри; в тому числі є значний розділ, присвячений іконам та шануванню ікон.

Сайт рос.мовою; ікони – переважно добре знайомі; представлено зображення середнього розміру, корисні довідки.

Колекція ікон на сайті Юкрейніан касолік едьюкейшнл фаундейшн – цілих 10 (десять ! Знай наших !). Оскільки сайт юкрейніан, то все на ньому, природно, англійською мовою. Але хоча ця фаундейшн є касолік, ікони виставлено ортодоксні (католицьких ікон, як відомо, не буває).

Музеї

Цей музей створено у Львові зусиллями отця Дмитра Блажейовського – відомого історика церкви і майстра вишивання ікон. На сайті є довідка про автора, анотації його наукових праць, велика галерея ікон, а також інформація про роботу музею.

На сайті Миколаївського художнього музею ім.В.В.Верещагіна розміщено виставку вишитих ікон роботи Дмитра Блажейовського. До 40 робіт, є зображення великого розміру.

Сайт Нижегородського художнього музею, рос.мовою. Посилання вказує на розділ "Ікони".

Музей міста Нижній Тагіл (Росія). Посилання вказує на розділ "Ікони".

Музей міста Переславля-Залеського (Росія). Посилання вказує на розділ "Ікони", де представлено 9 творів; зазирніть також до розділів "Скульптура" та "Шитво".

Посилання вказує на розділ "Ікони", але на цьому сайті представлені всі розділи колекції.

Посилання вказує на розділ "Давньоруський живопис" у славному санктпетербурзькому музеї.

Посилання вказує на розділ "Давньоруський живопис" у славному санктпетербурзькому музеї.

На сайті Саратовського художнього музею ім.О.М.Радищева (Росія) виставлено каталог творів, серед яких почесне місце займають ікони 16 – 19 ст. Розмір зображень середній.

Храми, монастирі

Скарби гори Афон. Постійно діюча виставка на сайті міністерства культури Греції. Представлено як твори мистецтва, так і документальні пам’ятки – і все у величезній кількості. Мова англійська; а хто любить українську – спробуйте пошукати наші скарби на сайті нашого . Ми не знайшли, але може вам поталанить більше ?

Сайт англ.мовою, присвячений визначній пам’ятці сербського мистецтва – церкві у Мілешево з її славним "Білим ангелом" (власне, цей ангел є частиною композиції "Жони-мироносиці біля гробу господня"). Відображено стан пам’ятки і пошкодження, які треба реставрувати.

Сайт рос.мовою. Ієрархія така : Росія – Переславль-Залеський – Данилів монастир (засновано в 1508 р.) – Троїцький собор (збудовано в 1530 – 1532 рр.) – стінопис на теми Апокаліпсіса (артіль Гурія Нікітіна, 1662 – 1668 рр.). Детально сфотографовано весь складний і важкий для огляду в натурі стінопис, для всіх фотографій дано довідки.

Сайт англ.мовою, представлено довідки та досить багаті колекції зображень з монастирів Молдовиця, Арборе, Воронець, Сучавиця.

Посилання вказує на невелику колекцію ікон лаври.

Ікони з храмів Свіяжська. Свіяжськ – місто в Росії біля Казані, нині затоплене Куйбишевським водосховищем (справжній тобі Китеж-град). Представлено ікони, які вдалося врятувати.

Сайт рос.мовою, дає повне уявлення про цю визначну пам’ятку середини 17 ст. (історична довідка | архітектура | фрески | іконопис | декоративні прикраси). Жодна українська церква так рясно у вебі не представлена. Ми схиляємось до такого пояснення, що жоден українець не отримував вказівки любити своє минуле.

Карантин

До карантину пересуваються посилання, які під час повторних відвідувань виявились непрацездатними (можливо, вам поталанить до них дістатись).

Не працює, не можемо нічого сказати.

Ми завантажували кореневу сторінку сайту 15 хвилин і не побачили нічого, окрім ясно-сірого фону. Цей фон – супер ! Всім любителям сірого кольору – рекомендуємо. На сайті іконописної майстерні таке вирішення дуже доречне, оскільки бог – невидимий.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 23429

Модифіковано : 7.05.2010

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.