Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Корисні посилання / Бібліотеки

Бібліотеки

Прекрасна е-бібліотека, все завантажується швидко і без жодної реклами. Спеціальність її – релігійна (християнська) література. Твори отців церкви, церковно-історична література, довідники, тексти історичних джерел (зокрема, чудова серія візантійських історичних творів). Все в російських перекладах.

Структура бібліотеки, електронні видання (тільки перелік, в онлайні недоступні), веб-проекти, виконувані в бібліотеці.

Із того, що доступно в онлайні, становить інтерес поточний бібліографічний покажчик "Література про Волинську область".

Е-каталог надходжень з 1996 р. працює; предметний каталог у вигляді відсканованих бібліографічних карток; каталог власних публікацій бібліотеки; вхід до інтернет-проектів, підтримуваних бібліотекою.

Структура бібліотеки, є книги у форматі .rar (дуже мало). Е-каталог (не працює).

Е-бібліотека українських книг, має кілька десятків книг по розділах : історія | дивізія "Галичина" | ОУН-УПА | публіцистика | художня література.

Сайт укр./англ.мовами. Переважає художня література. Тексти доступні в онлайні (.html та .pdf). Колекція посилань на інші онлайнові бібліотеки української літератури. Є пошук (дуже схожий на справжній, тільки не працює).

Сайт укр./англ.мовами. Е-каталог (незручний, але працює). Оскільки бібліотека носить священне для нас ім’я Лесі Українки, ми вирішили пошукати, що є на сайті про неї (про поетесу, не про бібліотеку). У відповідь ми отримали список всіх сторінок сайту, бо на кожній є повна назва бібліотеки.

Сайт укр./англ. мовами. Е-каталог книг, е-каталог публікацій. Ну, тут ми не стали випробовувати долю вдруге і запитувати, що відомо про . А на запитання про Лесю Українку отримали корисний перелік 61 книги. В онлайновому доступі на цьому сайті нічого нема.

Є цінний електронний каталог, е-музей книги. Важливі книги з історії краю доступні у вигляді повних текстів.

Сайт укр./рос./англ.мовою; структура бібліотеки. Є служба електронної доставки документів.

Працює дуже повільно. E-каталог (не працює), е-видання (є корисні речі – якщо зумієте їх дочекатись).

Корисний онлайновий каталог. Занотовано багато видань, геть невідомих в Україні.

Офіційний сайт бібліотеки. Доступні : каталог (містить всі поточні надходження і дещо за період до 1995 р.), каталог авторефератів з можливістю завантаження архівованих текстів і багато іншого. У 2008 р. ми із здивуванням побачили, що е-доставки документів тут немає. Тут, де вона більше потрібна, ніж деінде. Також ми побачили 4 статті про Лесю Українку – це ж сила !

Е-каталог (найзручніший з усіх, що ми бачили); колекції повних текстів; нові надходження літератури з суспільних та гуманітарних наук до бібліотек України; багата колекція лінків. У 2008 р. ми побачили новинку – е-каталог. Клацнули. Не працює (зрештою, весь парламент не працює, то чому б тут мало бути ліпше).

Це е-бібліотека українсько-сербських культурних зв’язків. Розділи : фольклор | мова | історія | мистецтво | переклади. Значна кількість праць, занотованих в цих розділах, уже доступна через веб (дещо в .html, дещо в .pdf). Дещо сербською, дещо українською мовами. Цей проект є частиною більшого проекту "" – бібліотеки сербської культури в Інтернет.

Сайт виконано російською мовою, українські тексти є, але відображаються некоректно (кодування KOI-8U треба встановлювати вручну). В онлайні доступні : праці співробітників б-ки; раритети (корисні довідки з ілюстраціями). Існує електронний каталог.

Карантин

До карантину пересуваються посилання, які під час повторних відвідувань виявились непрацездатними (можливо, вам поталанить до них дістатись).

Корисний портал бібліотек України, укр./англ.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 17961

Модифіковано : 7.05.2010

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.