Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Корисні посилання / Пам’ятки літератури, мови, письменства

Пам’ятки літератури, мови, письменства

Сайти, присвячені Тарасові Шевченку

Найкращий в світі сайт, присвячений Шевченку (ми не жартуємо – адже ми самі його створили). Поезія, проза, листування, щоденник, малярська спадщина, фотогалерея пам’ятних місць – все трьома мовами – укр. / рос. / англ.

Сторінка англ.мовою на сайті університету Торонто, містить 26 автопортретів.

Корисний сайт про Тараса Шевченка. Зібрання творів, статті про біографію і творчість поета, вшанування пам’яті Шевченка, колекція посилань.

Любовно зроблений і добре наповнений сайт, присвячений Т.Г.Шевченку взагалі і його перебуванню на засланні зокрема.

Це веб-версія великого 4-томового видання, яке колись-то вийде і буде корисним. Але поки що на сайті виставлено не більше 50 статей з цього багатства, до рясно наповненої Оренбурзької енциклопедії мало подібне.

Інші сайти

Велика російська онлайнова бібліотека, містить немале число творів українських авторів, треба тільки знати кого / що шукати.

Велика російська онлайнова бібліотека, містить немале число творів українських авторів, треба тільки знати кого / що шукати. Тобто про неї можна сказати те ж саме, що й про бібліотеку BookZ; нам навіть здалося, що у підборі творів вони досить подібні (принаймні, щодо українських авторів). Тобто, якщо якогось твору нема на BookZ, то його скоріше за все не буде і тут. Тим не менше ці дві бібліотеки засвідчують принципово нове явище в історії українсько-російських культурних взаємин : намагання росіян збагатити свій круг читання (і заодно відвідуваність своїх сайтів) за рахунок української літератури – точнісінько так, як у 19 ст. росіяни збагачувались читанням французької літератури (теж в оригіналі).

Сайт львівського фахівця з математичної лінгвістики Валентина Стецюка, присвячений питанням еволюції мовних сімей та етносів – носіїв цих мов.

Добра колекція української поезії.

Сайт рос.мовою, містить багато текстів і розвідок зі старослов’янської / церковнослов’янської мови. Більше того – на ньому є пояснення, що таке "фронтистес".

Онлайнова збірка української поезії, містить твори кількох десятків авторів.

Сайт укр. / рос. мовою, з великою колекцією творів. Перевантажений рекламою. "".

Дуже багатий сайт з повнними текстами поетичних творів (всього там нині є творчість 251 поета). Основна увага приділена сучасній поезії.

Українська онлайнова бібліотека, яка відпочкувалась від сайту "Словник". Є справжня література, але є й такі твори, як та їм подібні. На наш погляд, вони до літератури не належать, тому що самі тільки назви цих творів настільки повно і всебічно розкривають духовний світ їхніх авторів, що читати повні тексти зовсім нема потреби – можна тільки зіпсувати враження. Але, виходячи із заложення, що не стоїть місто без праведника, ми вирішили все ж таки включити цей сайт до своєї колекції – заради кількох творів справжньої літератури, розміщених на ньому.

Сайт створено у Львівському університеті, який шанує надане йому ім’я. Біографія Франка; перелік творів; частина художніх творів доступна в онлайні. До наукових творів поки що не дійшло.

Найкраща колекція пам’яток давньої української літератури і досліджень літератури. Сайт має такі розділи : Літопис руський за Іпатським списком (переклад Л. Махновця); Історичні мапи; Давня українська література; Історична література Нового часу (з 17 ст.); Сучасна історична література. І все це доступно в онлайні.

Офіційна сторінка інституту; містить 2 довідки і зміст журналу "Слово і час" (№ 5-6 за 1997 р.). І це все, на що спромоглися 95 науковців під командуванням самого Миколи Жулинського. Навіть у березні 2008 р., завітавши знову на цей сайт, ми не побачили нічого більше. Здається, Інститут забув про існування свого сайту (і таке буває…)

Каталог стародруків на підставі фондів Державної історичної бібліотеки Росії. Є українські видання.

Найкращий в світі сайт, присвячений Лесі Українці (ми не жартуємо – адже ми самі його створили). Поезія, драматургія, проза, листування, критичні статті, фотогалерея портретів і пам’ятних місць – все трьома мовами – укр. / рос. / англ.

Сайт російською мовою, тематика якого повністю відповідає назві. Близько 1000 статей з лінгвістики – є що читати.

: українська латиномовна література

Корисне зібрання латинських текстів, дотичних до України, а також досліджень цих текстів і розвідок про латиномовних письменників, пов’язаних з Україною.

: літературний портал

Портал публікує вірші, прозові твори та публіцистику сучасних українських авторів. Отже, там можна знайти такі речі, яких більше ніде не побачити (звичайно, якщо вам пощастить подолати інтерфейс сайта, який нам видався трохи заплутаним).

Прекрасно спроектований і наповнений сайт. Перекладає і тлумачить з будь-якої із двох десятків мов на будь-яку іншу, дуже корисна річ. Підбірка матеріалів про українську мову та її вивчення. Підбірка текстів (переважають художні та публіцистичні, є дещо наукове з історії, зокрема дуже змістовний ).

Сайт, присвячений творчості українського поета (укр./англ.мовами). Розділи : Твори | Малюнки | Про поета | Музей | Новини. В розділі "Музей" розміщено інформацію про квартиру-музей П.Г.Тичини в Києві (вул. Терещенківська, 5, кв. 3).

Сайт містить біографічні довідки українських письменників (в основному тих, кого вивчають в школі). Шкода, що нема бібліографічних довідок.

Автори сайту створили компакт-диск, який містить повний набір творів української літератури відповідно до шкільної програми. Твори представлено у вигляді текстів та аудіозаписів.

Зараз містить 326 статей (не плутати з книжковою "Українською літературною енциклопедією"). Про Лесю Українку ця горе-енциклопедія не знає, зате ми знаємо про Лесю все.

Е-бібліотека, містить досить багато текстів історичних праць, також твори красного письменства на історичні теми.

Онлайнова бібліотека красного письменства, велика і добре організована. Досить багато історичних романів; є деякі історико-публіцистичні праці, біографічні довідки укр.письменників.

Карантин

До карантину пересуваються посилання, які під час повторних відвідувань виявились непрацездатними (можливо, вам поталанить до них дістатись).

Повний "Кобзар" Тараса Шевченка.

Невелика за обсягом, але корисна підбірка творів українського красного письменства.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 15820

Модифіковано : 20.05.2013

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.