Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Корисні посилання / Допоміжні історичні дисципліни

Допоміжні історичні дисципліни

Веб-проект Канадського інституту українських студій, містить веб-аналог добре знаної англомовної "Енциклопедії України". Працює досить швидко; щоправда, там нема статті про Київ (місто, столицю України), зате є стаття про "Київ" (літературний журнал). Про книжкову версію енциклопедії .

Офіційний сайт Державного комітету архівів України, укр./англ.мовами. Окрім інформації про роботу відомства, на сайті є повні тексти журналів "Архіву України" за 1999 – 2001 рр., "Вісник Держкомархіву" за 2000 – 2002 рр., ряд цінних бібліографічних праць.

Російський сайт (рос./англ.мовами), досить наповнений. Є розділ, присвячений комп’ютерним генеалогічним програмам.

Сайт рос.мовою. Ця генеалогія основана на книзі О.В.Творогова "Древняя Русь: события и люди", тому містить тільки тих князів, які жили до навали Батия. Для ряду з них дано біографічні довідки.

Сайт рос.мовою, присвячено нащадкам князя Рюрика, містить дані про понад 10000 осіб, аж до нинішнього покоління. Для часу після навали Батия увага зосереджується виключно на тих родах, які жили в Росії (українських і білоруських Рюриковичів немає).

Тут можна знайти короткі біографічні довідки і зображення про осіб, які справді правили чи уважались за таких, що правлять, по періодах : великі київські князі; середні київські князі; галицько-волинські князі і королі; козацькі гетьмани; гетьмани України; визвольні змагання 1918 – 1920 рр. Довідки складені за Н.Полонською-Василенко та О.Субтельним, але для початкового ознайомлення з темою корисно.

Є історичні довідки про монастирі, святих, архієреів РПЦ – короткі, популярні і рясні на помилки, але : 1) бува, що немає кращого; 2) в Україні й такого нема. Є немало довідок, що стосується України.

Досить розвинений сайт, має розділи : Державнi символи України; Територiальна геральдика; Мiська геральдика; Герби гетьманiв України; Шляхетська геральдика; Відомчі символи; Орден Архистратига Михаїла; Власники сучасних гербів; З iсторiї геральдики України; Поштовi марки; Календарi; Конверти; CD "Геральдика України" (я його був купив на Петрівці – корисна річ); Карти України; Статтi; Проекти; Антигеральдика; Музей сайту; Оголошення; Новини сайту; Опитування.

Офіційний веб-сайт товариства, містить багато інформації як про діяльність товариства, так і про геральдику, емблематику, сфрагістику, генеалогію. Списки публікацій.

Карантин

До карантину пересуваються посилання, які під час повторних відвідувань виявились непрацездатними (можливо, вам поталанить до них дістатись).

Є розділи : Исторические флаги | Возникновение национального флага | Знамёна казаков | "Сечевые стрельцы" | Флаги УНР 1918 года | Флаги ЗУНР и Карпатской Украины | Гетманат и Директория … і так далі. Чому російською мовою ? – Цей сайт є частиною великого "Официального сайта Российского центра флаговедения и геральдики". Українці, як відомо, своїми прапорами не цікавляться.

Проект "Архівні ресурси української археології та історії на WWW" має на меті забезпечення вільного доступу до інформації та архівних джерел. Поки що він дає доступ тільки до Наукового архіву Інституту археології НАНУ : Про архів | Наукові звіти | Особисті фонди | Наукові праці | Фототека | Публікації про архівні матеріали з ІА НАН України | Фонд Музею старожитностей Київського університету св.Володимира.

Мета сайту – популяризація української культури. Зараз сайт знаходиться в розробці – створюються сторінки присвячені українській вишивці, танцю, усній народній творчості. Зараз доступні записи народних пісень (десь 50 у форматі mp3), 1 стаття в розділі "Одяг". Станом на 5.04.2008 – зник.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 13822

Модифіковано : 20.09.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.