Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Переклад Лариси Білик

Уряд Української Народної Республіки, керуючись нотою Директорії від 28.ХІІ до всіх держав, вірячи у встановлення добрих відносин з усіма народами і прагнучи до якнайшвидшого здійснення добросусідських відносин Української Народної Республіки з Російською Соціалістичною Федеративною Совітською Республікою, дійшов висновку про безумовну необхідність припинити боротьбу між трудовими народами обох соціалістичних республік, особливо з огляду на небезпеку з боку контрреволюційних течій, яка загрожує в теперішній час, і тому вважаємо за необхідне, щоб з боку російської соціалістичної влади було негайно вжито всіх заходів до припинення просування совітських військ на територію України, яке має місце в деяких прикордонних пунктах, а також до роззброєння регулярних російських військ та недопущення їх до виступів, які спостерігаються на території України.

Виходячи з вищенаведених міркувань, Уряд Української Народної Республіки звертається до Уряду Російської Соціалістичної Федеративної Совітської Республіки з нижчезазначеною пропозицією: 1) у найближчий час відновиться призупинена гетьманським Урядом робота мирних делегацій обох сторін і 2) в основу цієї роботи покласти принципи обговорення, визнані прийнятними у відповідних пунктах згоди між представником Семеном Мазуренком з товаришем Дмитром Мануїльським, 3) повідомити негайно відповідь про згоду на цю пропозицію, по одержанні такої відповіді українська Надзвичайна Місія негайно виїде до Москви для укладення прелімінарної угоди, як про місце і час початку наступної роботи мирної делегації, так і про встановлення принципових положень, на підставі яких має бути укладено договір про добросусідські відносини республік.

Міністр закордонних справ

Володимир Чехівський


Опубліковано

Архів Української Народної Республіки. Міністерство закордонних справ. Дипломатичні документи від Версальського до Ризького мирних договорів (1919–1921) / Упоряд.: Валентин Кавунник. – Київ: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, 2016. – С. 164.