Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Наука / Історичні джерела / Спорт у Західній Україні: 1926 – 1939 рр. / Спорт на Закарпатті до приходу совєтів / 1926 – 1932 роки

Спорт у Західній Україні: 1926 – 1939 рр.

Спорт на Закарпатті до приходу совєтів

1926 – 1932 роки

Баняс В.

1926 рік

«С.К. Русь Ужгород бере Літню Чашу Підкарпаття.

Дня 21. с.м. наш С.К. Русь із Ужгорода відограв фіналові змагання за Літню Чашу Підкарпаття проти МШЕ Мукачево і виграв 1:0 через гол Крижа. Таким чином ужгородці у складі: Гелетка, Гаргай – Іванчо, Комар – Марко – Куруц, Шкіряк – Хома (Ф) – Криж – Пастор – Хома (Й) стали побідниками змагання і отримали дуже гарну кришталеву чашу!»

[«Вперед» за 23.07.1926].

1927 рік

«Ужгородський С.К. Русь – побідник Літньої Чаші Підкарпаття.

День 28 с.м. Результат 3:0 (2:0). З таким вислідом переможений мадярський УАК (Ужгород). Усі три голі дав Криж. Наша молода команда, що існує на світі заледве два роки грала таким складом: Олекса Бокшай, Іван Гаргай – Титус Іванчо, Іштван Комар – Ференц Матей – Федір Куруц, Михайло Шкіряк – Ференц Хома – Йосиф Криж – Михайло Шандор – Йосиф Хома. Нагадаємо, що й минулого року Літня Чаша Підкарпаття була виграна тою ж Руссю»

[«Вперед» за 30.06.1927].

1931 рік

«С.К. Русь – С.К. Хуст 12:1.

Дня 19. с.м. розпочалися майстровські змагання. Грала в Ужгороді С.К. Русь проти С.К. Хуст. Русь легко одержала перевагу над противником 12:1. Проти слабких грачів Хуста майже кождий грач Руси визначився. Головно добрі були Роман І, Шкіряк, Бендас і Шандор. Гра одбивалася постоянно перед брамою Хуста. Мимо великого числа голов Русь могла би була дати ще пару голов, але наші стрільці копали дуже високо перед брамою і часто не могли використати добрих позицій.

Хуст в перших минутах першого і другого получаса указав живу гру, потім підупав під натиском Русі. Русь сим змаганням доказала, що первенство на Підк. Руси і вост. Словаччини легко досягне і що успішно може помірятися з сильнішими клюбами середньої і западної Словаччини.

Слідкуючої неділі (26.IV) буде змагання С.К. Русь – Ч.С.К. Кошиці в Ужгороді на площі (стадіоні. – В. Б.) С.К. Русь»

[«Свобода» за 23.04.1931].

«С.К. Русь – Ч.С.К. 2:2.

Дня 3. ц.м. відбулося в Ужгороді змагання, яке принесло фаворітови С.К. Руси несподіванку. Чехи грали несподівано бистро і енергічно, грачі Руси були перетомлені попереднім змаганням (проти мад. дружини). Оден гол одержала Русь помилково від власного грача. Много завинив також суддя, який несправедливо відносився до Руси.

Слідуюче змагання грає С.К. Русь проти «Слована» дня 14. травня»

[«Свобода» за 07.05.1931].

«С.К. Русь – Ч.С.К. Ужгород 2:1.

С.К. Русь в неділю грала своє друге змагання з ужгородським клюбом Ч.С.К., яка показалася рівносильним противником Руси і була часто в перевазі.

Ковач, який грав тепер перший раз, ніяк не був в своїй давній формі; найліпшими ще були Шкіряк і Куруц, як звичайно, Бокшай.

С.К. Русь сим відіграла своє семе майстровське змагання. Отже разом виграла шість змагань, а одне ремісувала (з Ч.С.К. Ужгород) і так має уже 13 пунктів. В неділю буде грати в Кошицях з тамошним клюбом Ч.С.К., але вислід від цього змагання не має рішаючого значіння, бо Русь уже має забезпечене перше місце»

[«Свобода» за 11.05.1931].

1932 рік

«Дня 17. ц.м. відограла С.К. Русь друге майстровське змагання в Мукачеві із Слованом.

Результат 10:1 (6:0). Того самого дня відограла Ч.С.К. Ужгород із С.К. Хустом майстровське змагання на площі Ч.С.К. Ужгород. Змагання не було докінчено, бо грачі на площі побились.

Результат 3:1. Відограно буде ще раз.

Дня 24. С.К. Русь відограла приятельське змагання проти С.К. Королево у Королеві. Результат 9:1.

1. травня грає репрезентована команда підкарпатської жупи славянсько-мадярська. Цікаво, як складе жупний капітан Др. Марко команду. Від складу залежить надія на виграння»

[«Українське слово» за 01.05.1932].

Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 261

Модифіковано : 2.05.2018

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.