Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Герб і прапор Пологів

Андрій Гречило (Львів)

Місто Пологи – районний центр Запорізької області, розташований на лівому березі р. Конки. Поселення виникло наприкінці ХІХ ст. під час спорудження залізниці Чаплине-Бердянськ. У 1887 р. тут був грабарський пункт, а згодом виросло селище, яке отримало назву від розташованої поблизу слободи Нові Пологи, заснованої переселенцями з сіл Пологи-Вергуни та Пологи-Яненки з Київської губернії. У 1904 р. Пологи перетнула друга залізнична колія Олександрівськ-Волноваха і вони стали залізничним вузлом.

Від 1923 р. Пологи є районним центром, а 1928 р. їх перейменовано на Чубарівку. У 1933 р. поселення отримало статус міста і знову повернуло назву Пологи.

На прохання міської ради восени 1998 р. нами було розроблено кілька варіантів проектів символів міста. Один з них, доопрацьований з урахуванням висловлених побажань, і був затверджений сесією Пологівської міської ради 28 квітня 2000 р. (автор проектів – А. Гречило).

Герб м.Пологи

Герб Пологів: у зеленому полі срібна балка, над нею золоті перехрещені молоток та залізничний ключ, обабіч яких по срібному шестикутнику; під балкою стоїть золотий кінь.

Прапор м.Пологи

Прапор Пологів: квадратне зелене полотнище, з нижнього кута від древка до верхнього кута з вільного краю йде біла смуга (шириною в 1/5 сторони прапора); у верхньому від древка куті – жовто-чорний соняшник (вписаний в умовне коло, діаметром у 2/5 сторони прапора), у нижньому вільному куті – жовті перехрещені молоток і залізничний ключ та два білі шестикутники.

Молоток і ключ вказують, що поселення виникло під час спорудження залізниці та є важливим транспортним вузлом. Два шестикутники означають дві важливіші галузі промисловості – видобуток каоліну та вогнетривких глин і виготовлення будматеріалів. Золотий колір і соняшник свідчать про розвинутий агропромисловий комплекс і розташування міста у степовій зоні, символізують щедрість і добробут. Срібна балка (на прапорі – біла смуга) та кінь уособлюють річку Конку, над якою знаходиться місто, а зелений колір підкреслює молодість поселення та природні багатства.

Опубліковано : Знак, 2004 р., ч. 33, с. 7.