Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Література / З / Вал. Злотополець

Вал. Злотополець

Вал. Злотополець (1891 (?) – ?) – невідомий український письменник, автор історичної повісті «Син України» (1919).

Біографічні відомості про нього вкрай обмежені. Їх подають І. Федів у післяслові до перевидання повісті (Мюнхен: 1946) та А. Павлишин у такому ж післяслові до перевидання у Львові в 1992 р.

Повне ім’я письменника невідоме (Валерій? Валентин?). Прізвища «Злотополець» Інтернет не знає (окрім автора даної повісті); тому слід здогадуватись, що це – псевдонім, утворений від назви містечка Златопіль (нині частина Новомиргорода у Кіровоградській обл.). Рік його народження – орієнтовно 1891-й, місцем народження вважається Наддніпрянщина. Відомо, що він учився у котрійсь із київських гімназій, а в 1919 р. співпрацював з видавництвом «Вернигора».

Трохи більше відомо про його співавтора – (1895 – 1962).

Обкладинка та титульний аркуш повісті «Син України» (1919)

Обкладинка та титульний аркуш повісті «Син України» (1919).

Історична повість «Син України» надрукована дуже ошатно, навіть розкішно, у твердій кольоровій палітурці (скан цього видання ). Деякі сторінки надруковані у два кольори, до кожної глави подано спеціально нарисовану заставку, часто – також кінцівку. Окрім цих штрихових гравюр, на окремих аркушах вклеєні монохромні та кольорові ілюстрації. Автор ілюстрацій невідомий, тільки на кінцівці до глави 3.9 в лівому нижньому куті стоїть підпис «Paulus» (рисувальника? гравера?). В нашому е-перевиданні ми постаралися відтворити цей ілюстративний матеріал.

Частина розділів повісті, як вказували самі автори, запозичена з книги Іоахима Генріха Кампе (1746 – 1818) «Robinson der Jüngere», котра, у свою чергу, є переробкою книги Даніеля Дефо.

М. Ж., 18 червня 2014 р.

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 2178

Модифіковано : 5.12.2017

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.