Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Новини

Читайте наші новини
у зручному форматі:

Живий журнал Facebook Твітер RSS Текст
Живий журнал Facebook Твітер RSS Текст

Нове про М. Старицького

Публікуємо статтю М. Комишанченка «Михайло Петрович Старицький» (1963 р.).

В історії української культури М. П. Старицький посідає одне з визначних місць. Діяльність його була напрочуд багатогранною: поет, драматург, прозаїк, перекладач.

Більше інформації…

Нові колядки Ю. Федьковича

Публікуємо розділ «Коляди під польські голоси» зі збірки Ю. Федьковича «Колядник».

Польскі (ляцкі) коляди мают дуже красні голоси, для того ж наш нарід дуже похапний їх співати, і с тої причини підробив я кілька коляд під найкращі с тих голосів.

Більше інформації…

Нова стаття І. Нечуя-Левицького

Публкуємо рецензію «Критичний огляд» (1868 р.).

В розкладі діяння драматичного, в самих дійових лицях – вся драма п. Старицького є чисте передражнювання «Наталки Полтавки» Котляревського, а Василь-дурень є копія Стецька Основ’яненкового.

Більше інформації…

Нове про Ю. клена

Піблікуємо післяслово С. Гординського до 1-го тому творів Ю. клена (1992 р.).

Виданий тепер том поезії Юрія Клена мав бути першим томом у серії його творів, складеної з чотирьох томів.

Більше інформації…

Нова книга про Київ

Табл. LIX. Надвратная церковь… Продовжуємо публікувати книгу М. К. Каргера «Давній Київ, т. 2» (1961 р.). Сьогодні – наступні 10 таблиць (церква Спаса на Берестові).

Більше інформації…

Нове про Бориса Грінченка

Публікуємо статтю Д. Єсипенка «Під тихими вербами»: історія тексту» (2018 р.).

Книжка Державного видавництва України 1927 р. започаткувала стійку традицію видання зіпсованого тексту «Під тихими вербами».

Більше інформації…

Нова повість Юліана Опільського

Продовжуємо публікувати історичну повість «Сумерк» (1921 р.). Сьогодні – наступні 10 розділів, включаючи «20. Луцьк готується до облоги».

Хай мене Бог боронить і криє перед боярськими помічниками! Вони хоробрі й відважні, то правда. Але ти знаєш: що боярин – то воєвода. Нікого не слухає, рветься до подвигів, марнує силу.

Більше інформації…

Нові оповідання Сидора Воробкевича

Публікуємо три оповідання, включаючи «Як мужик Гарасим лікарем став» (1887 р.).

Чоловічку добрий, у тебе душа на ниточці висить, лагодься на смерть! Кидайте його в піч! – Кого, мене? Я здоров! – То якого чорта сюди прийшов, рушай собі! – сварив Гарасим.

Більше інформації…

Нові твори Б.-І. Антонича

Публікуємо 5 фрагментів незакінчених прозових творів, включаючи «Cavalleria marina».

На деревлянім костелі вежа струнка, немов гірська смерека. Вежа збудована зі струнких гірських смерек. На подвір’ї гурт молодих людей. Осмалені обличчя вихованців моря.

Більше інформації…

Нові переклади Панаса Мирного

Публікуємо 4 поетичних переклади, включаючи «Думу про військо Ігореве» (1874 р.).

Слава князям і дружині, / Що на поганих ходили – / За всіх християн! / Хвала богові і вам / Від нині й довіку. / Аж до кінця світу,

Більше інформації…

Нові листи Г. Квітки-Основ’яненка

Публікуємо листи 1842 р., включаючи лист до Т. Г. Шевченка (29.04.1842 р.).

Ну, вже так що порадовали Ви нас своїми «Гайдамаками»! Як кажу: читаєш та й облизуєшся. Пан Артемовський аж підскакує та хвалить.

Більше інформації…

Новий роман Андрія Чайковського

Продовжуємо публікувати роман «Сагайдачний». Сьогодні – наступні 7 розділів, включаючи «7. Сватання і заручини».

Здорова будь, моя єдина подруго, – сказав Петро, обняв її та поцілував. – Дожидай в щасливу годину. Я не довго забарюся і на крилах прилечу до тебе, моя ясочко.

Більше інформації…

Новий роман Богдана Лепкого

Продовжуємо публікувати роман «Мазепа» (1926 – 1929 рр.) Сьогодні – наступні 5 розділів 2-ї частини («Не вбивай»), включаючи «На Україні гуло».

Цар хоче Мазепу без війська лишити. Плани готові. Виявив їх у Жовкві; а саме – скасувати козацький устрій на Україні, а завести московські порядки…

Більше інформації…

Нове про Миколу Хвильового

Публікуємо статтю Г. Костюка «В ситуації трагічного безвихіддя» (1982 г.).

«З лябораторії» написано 1930 p., а опубліковано 1931 р. Це був рік краху всіх сподівань і плянів М. Хвильового.

Більше інформації…

Нове про Михайла Старицького

З українськими письменниками,… Фотогалерея М. Старицького поповнена 6 фото, в тому числі – фото 1903 р. групи українських письменників, що зібрались у Полтаві на відкритті пам’ятника І.П.Котляревському.

Більше інформації…

Нові поезії Ю. Федьковича

Публікуємо перші 5 творів зі збірки «Поезії» (1866 – 1867 рр.).

І як просила, так і сталось. – / З-за гаю сонечко здіймалось, / У гаю явірця хитав, / А в’на вже рожев процвітала, / Могилу глогом укривала…

Більше інформації…

Новий переклад Ю. Клена

Публікуємо переклад трагедії в. Шеквпіра «Гамлет, принц Данський», виконаний Ю. Кленом (1930 р.).

Чи жити, чи не жити – ось питання. / Що для душі шляхетніше: терпіти / всі стріли і каміння злої долі, / чи враз повстати проти моря мук, / їм край поклавши? Вмерти – це заснути.

Більше інформації…

Нова повість О. Кониського

Публікуємо повість «Наввипередки» (1900 р.).

Бач, який славний приятель, – говорив Летючий собі на думці, – добрий нюх у собаки! А мені хоч би слово сказав був! Тривай же, вража душа! Наввипередки побіг, побачимо, хто кого випередить.

Більше інформації…

Нова книга про Київ

Продовжуємо публікувати книгу М. К. Каргера «Давній Київ, т. 2» (1958 р.). Сьогодні – «Основні риси київського зодчества другої половини XI – початку XII ст.».

5. Успенський собор Печерського монастиря / 6. Храм Зарубського монастиря / 7. Особливості переяславського зодчества / 8. Стефанеч монастир на Клові / 9. Періодизація будівельної техніки

Більше інформації…

Нова стаття з історії культури

Публікуємо статтю С. Шакули «Фільм «Етюди про Врубеля» (2020 р.).

І ось цю загадковість, магію підсвідомого впливу мистецтва на душу глядачів талановито показали автори фільму «Етюди про Врубеля».

Більше інформації…

Нова стаття про пам’ятки

Публікуємо статтю Т. Гедзь «Проект реконструкції Іллінської церкви в Суботові з фондів Національної бібліотеки України ім. Вернадського» (2020 р.).

Розглядається проект реконструкції Іллінської церкви в Суботові в контексті наявної інформації про реконструкцію церкви, проведену у 1866-1872 роках.

Більше інформації…

Нова повість Бориса Грінченка

Починаємо публікувати повість «Під тихими вербами» (1901 р.). Сьогодні – «Частина перша».

А якби він із своїм товариством сього разу подужав у громаді, то се великого важило б! Тоді б сміливіше було всім стояти проти тих, хто хотів сідати на шию. А тепер буде ще гірше, дуже гірше!..

Більше інформації…

Нова повість Юліана Опільського

Починаємо публікувати історичну повість «Сумерк» (1921 р.). Сьогодні – перші 10 розділів, включаючи «10. За кохання Офки».

Горностай слухав сього довгий час, але вкінці перервав Андрійкові. – Бо у нас на Київщині кажуть, що якщо ляшка дасть тобі стяжку, то запрошує тебе до свойого ліжка…

Більше інформації…

Нові поезії С. Воробкевича

Публікуємо поезії 1866 р.

Згадка старини / «Чому в’яне, чому плаче…» / Похід на море / Кифор і Ганнуся / «Молодої Січі…» / Там би я співав / Обжинки / «По грядках…»

Більше інформації…

Нові статті Б.-І. Антонича

Публікуємо наступні 9 статей на літературні теми (1933 – 1934 рр.), включаючи «Примітивна європеїзація».

Подані вірші виявляють як не можна краще дійсне обличчя найновішої «європеїзації». Здавна відома мелодія, шаблон, наше «рідне» цідрім-цім-цім, а тільки замісць Ганнусі чи Марусі «мадам».

Більше інформації…

Нові поезії Панаса Мирного

Публікуємо перші 10 поезій (1864 – 1870 рр.), включаючи «Україні».

Ти першая / Хорогву підняла / За святеє право в світі; / На ворогів встала / За воленьку братів менших, / За правду, за віру!..

Більше інформації…

Новий нарис Г. Квітки-Основ’яненка

Публікуємо нарис «Знайомі незнайомці» (1841 р.).

Взявши «Північну бджолу», баранів і все, що тільки було від нього, я все це послав до нього при листі, та при якому? Сто рублів парі тримаю, якщо він зрозуміє, за що я зненавидів його.

Більше інформації…

Нова книга з економіки

Завершуємо публікувати монографію Момот О. М., Брітченко І. Г. «Інтегровані банківські послуги та конкурентоспроможність банківської системи» (2008 р.). Сьогодні – розділ «Додатки».

Більше інформації…

Новий роман Андрія Чайковського

Продовжуємо публікувати роман «Сагайдачний». Сьогодні – наступні 9 розділів, включаючи «26. При6уття на Січ».

Дніпре-Словутице, батьку! Ти, свята річко України! Чи є українське серце, яке б не забило живіше, наблизившися до тебе? Ти давній свідку нашої бувальщини, нашої величі й упадку.

Більше інформації…

Новий роман Богдана Лепкого

Продовжуємо публікувати роман «Мазепа» (1926 – 1929 рр.) Сьогодні – перші 5 розділів 2-ї частини («Не вбивай»), включаючи «Від’їзд».

Хотів я зразу провчити Танського і спротивитися. Але гадаю собі, має хтось другий під команду Синявського йти, так краще, хай його посилають.

Більше інформації…

Архив новостей