Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Новини

Читайте наші новини
у зручному форматі:

Живий журнал Facebook Твітер RSS Текст
Живий журнал Facebook Твітер RSS Текст

Нове про Бориса Грінченка

Публікуємо статтю Дмитра Єсипенка «Серед темної ночі»: історія тексту» (2018 р.).

У автографі повісті зафіксовано численні «сліди» власне авторського опрацювання тексту, зокрема, переформатування структури, зміни найменування частин, а також імен героїв.

Більше інформації…

Нова повість Марка Вовчка

Публікуємо повість «Кармелюк» (1865 р.).

А тимчасом Кармелеві вороги не всипляли: казано взброїти шукачів і слідців, повелено стріляти, якщо не можна буде живцем взяти.

Більше інформації…

Нове про Ю. Опільського

Публікуємо статтю М. Ільницького «Минувшина – наука на майбутнє» (1989 р.).

Історичні повісті Юліяна Опільського містять у собі саме такий «загальнолюдський підклад». Вони сповнені гуманістичного змісту, що має непроминальне, загальнолюдське значення.

Більше інформації…

Нові оповідання С. Воробкевича

Публікуємо наступні три оповідання, включаючи «Хто винен?» (1879 р.).

Стефан здалека пізнав її. – Катерино! – сказав він не своїм голосом, – бувай навіки здорова! Най тобі Бог простить твою невірність і невдячність!

Більше інформації…

Нові статті Б.-І. Антонича

Публікуємо наступні 5 статей, включаючи «Національне мистецтво» (1933 р.).

Що це є мистецтво? Автономність мистецтва. Мета мистецтва. Зміст та форма. Межі мистецтва. Кожне мистецтво є конструктивне. Туга за реалізмом.

Більше інформації…

Новий твір Г. Квітки-Основ’яненка

Публікуємо «Мемуари Євстратія Мякушкіна» (1841 р.).

У наше industrial’не століття літературою можна заробляти копійку, – так я і літератор, найгарячіший, невгамовний. Завтра танець стане приносити дохід – і я танцюрист.

Більше інформації…

Нова книга з економіки

Продовжуємо публікувати монографію Момот О. М., Брітченко І. Г. «Інтегровані банківські послуги та конкурентоспроможність банківської системи» (2008 р.). Сьогодні – розділ «2. Теоретичні аспекти впровадження інноваційних інтегрованих банківських послуг в Україні».

2.1. Теоретичні основи та провідна роль банківських послуг у формуванні та функціонуванні сучасної банківської діяльності

Більше інформації…

Нова повість Андрія Чайковського

Завершуємо публікувати повість «На уходах» (1924 р.). Сьогодні – останні 12 розділів.

Тарасе! Ми вже по тобі панахиду відправили, хреста на кладовищі поставили. Де це ти блукав стільки часу? – Забагато відразу питаєш…

Більше інформації…

Новий роман Богдана Лепкого

Продовжуємо публікувати роман «Мазепа» (1926 – 1929 рр.) Сьогодні – наступні 6 розділів 1-ї частини («Мотря»), включаючи «Розцвітайте, квітки!».

І чим більше вчувалася в людей, чим більше їх розуміла, тим більше прощала їм. Вони люди! Чи тую переміну спричинила в ній важка недуга чи сильна любов?

Більше інформації…

Нове про Миколу Хвильового

Публікуємо статтю С. Гординського «Поезія Миколи Хвильового» (1982 р.).

У чисельно чималій творчості Миколи Хвильового його поезія займає досить фрагментарне місце. Його писання в цій ділянці зводяться до двох ранніх, виданих у Харкові збірок.

Більше інформації…

Нові переклади М. П. Старицького

Публікуємо переклади з М. О. Некрасова.

«Що ти, серце моє, побиваєшся…» / «Духота; ніч довга, похмура…» / Поету / Уривок / Музі / Прощай / З-ні / «Вчуваючи страхам лихим війни…»

Більше інформації…

Нове про Панаса Мирного

Публікуємо лист Панаса Мирного до Івана Білика з приводу 2-ої редакції роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» (1874 р.).

Отже, любий друже, Чіпка закінчений і лежить переді мною перечитаний і дещо виправлено, також накидав я і свої замітки про кожен окремий розділ.

Більше інформації…

Нові поезії Ю. Федьковича

Публікуємо 12 поезій циклу «З окрушків» (1866 – 1868 рр.), включаючи ««Місяцю-князю…».

Де я цю нічку, / Де заночую? / Чи в Тегерані / В рожевім гаю, / Де одаліска / Перли збирає?…

Більше інформації…

Річний звіт

Опубліковано «Звіт за 2019 р.».

Звіт про роботу сайту «Мислене древо» за 2019 рік – 2 129 тисяч відвідувачів.

Більше інформації…

Нова поема Юрія Клена

Публікуємо поему «Прокляті роки» (1937 р.).

Вогнем я в серці випік люті вчинки: / з убивць водою цілого ставка / не змити кров невинного Косинки, / не воскресити мертвого Влизька.

Більше інформації…

Нове про Чорнобильську катастрофу

Завершуємо публікувати збірник документів «Чорнобильська катастрофа у кривому дзеркалі комуністичної преси». Сьогодні – повідомлення за 1991 – 1999 рр.

Але всі ці роки в народі бродять версії катастрофи, одна фантастичніша за іншу: починаючи від ядерного вибуху в реакторі і закінчуючи екстрасенсорними впливом інопланетян на мозок чергової зміни.

Більше інформації…

Нова комедія І. Карпенка-Карого

Публікуємо комедію «Чумаки» (1897 р.).

І не так того, що свата жаль, як від того, що просить буде грошей. – А коли обчухрався, та який же він нам сват?.. Ми – хазяїни, як і були, а Хома – старець! Нема рації нам ріднитись з ним.

Більше інформації…

Нові оповідання О. Кониського

Публікуємо 3 оповідання, в тому числі – «За плахту» (1899 р.).

Коли так – так, не виносячи в церков, – десять карбованців, а з виносом п’ятнадцять… Марина, почувши таку ціну, аж обомліла, трохи на ногах устояла і не впала.

Більше інформації…

Нова книга про Київ

Продовжуємо публікувати книгу М. К. Каргера «Давній Київ, т. 2» (1958 р.). Сьогодні – «Архітектурний ансамбль Печерського монастиря».

3. Зображення Успенського собору на гравюрах XVII-XVІІI ст. / 4. Перші спроби вивчення архітектури собору / 5. Архітектурно-археологічне дослідження пам’ятника.

Більше інформації…

Нова стаття Д. Донцова

Публікуємо статтю Д. Донцова «Зброя на синів батька брехні».

Відповідь на третє питання, хто, яка порода людей дасть перемогу над силами «отця брехні», – є в тих словах Христа: зроблять це не двоєдушні люди.

Більше інформації…

Нова стаття з історії

Публікуємо статтю В. Тихомирова «Щоденник підпільника» (2019 р.).

Записи у щоденнику Миколи Петровича Зимоліна від руки простим олівцем почерком акуратної людини охоплюють період з 22 червня 1941 р. по 11 серпня 1943 р. і складаються умовно з двох частин.

Більше інформації…

Нові фольклорні записи С. Руданського

Публікуємо додатки до фольклорних записів С. Руданського.

Вийди, мати, за ворітечка / Ой свату ж наш, свату / Зажурилася молода удівонька / Тече вода з-під города / Ой з-за гори, ой з-за кручі.

Більше інформації…

Нове про І. Нечуя-Левицького

«Кохання з притичинами» (1910 р.) Фотогалерея І. Нечуя-Левицького поповнена 4 фотографіями, зокрема, першою сторінкою автографа оповідання «Кохання з притичинами» (1910 р.).

Більше інформації…

Нова книга про М. Врубеля

Завершуємо публікувати книгу С. П. Яремича «М. О. Врубель» (1911 р.). Сьогодні – додатки, включаючи «Список творів Врубеля».

1887 г. / Ескізи для Володимирського собору / – Надгробний плач. Триптих з фігурами Спасителя і Божої Матері посередині і з двома фігурами в кожній з бічних частин. Акварель.

Більше інформації…

Нова повість Бориса Грінченка

Починаємо публікувати повість «Серед темної ночі» (1901 р.). Сьогодні – «Частина перша. Чужениця».

Так мене зганьбив!.. Увесь рід наш чесний так зганьбив!.. Брата не пожалів!.. Хоч би мене, старого, пожалів!.. Мою стару голову таким соромом, такою ганьбою покрив!..

Більше інформації…

Нова казка Марка Вовчка

Публікуємо казку «Дев’ять братів і десята сестриця Галя» (1863 р.).

Життя наше гірке та вбоге. Що ви робитимете? Я присягаю зеленому гаю! Чи ви мені, брати, товариші? Усі брати погодилися й казали: «Добре!»

Більше інформації…

Нова повість Юліана Опільського

Починаємо публікувати історичну повість «Опирі» (1919 р.). Сьогодні – «1. В царстві золотої свободи».

Що там суд? – усміхнувся Івашко. – Позов єсть! – Можете, ваша милість, протестувати задля неправосильності, – піддав Іван. – Не можна! – відповів Івашко. – Є два загродові шляхтичі.

Більше інформації…

Нові поезії С. Воробкевича

Публікуємо 20 поезій 1865 р., в тому числі – історичну поему «Мурашка».

Страшно ж подивитись, / Як на вороному / У останній раз Мурашка / Виїжджав із дому. / Виїхав Мурашка, / А за ним, як пчоли, / Летять сини України, / Вірли і соколи.

Більше інформації…

Нове про Б.-І. Антонича

«Три перстені», 1934 р. У фотогалерею Б.-І. Антонича додано 5 фотографій, в тому числі – обкладинку збірки «Три перстені» (1934 р.)

Більше інформації…

Нове оповідання Г. Квітки-Основ’яненка

Публікуємо оповідання «Званий вечір» (1836 р.).

Губернатор сам запропонував… Так, сам запропонував тобі починати, і все рішуче погодилися, що у нас буде відмінний вечір, що ти такий майстер розпорядитися і пригощати, і багато… багато втішного говорили.

Більше інформації…

Архів новин