Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Новини

Читайте наші новини
у зручному форматі:

Живий журнал Facebook Твітер RSS Текст
Живий журнал Facebook Твітер RSS Текст

Нові статті з археології

Продовжуємо публікувати віртуальну монографію Володимира Добрянського «Археологія Чортківського району» (2021 р.). Сьогодні – наступні 3 статті, включаючи «До питання оборонно-фортифікаційного розвитку Чорткова».

На підставі зібраного матеріалу вдалося з’ясувати, що в місті Чорткові знаходилося три оборонних замки. Перший був земляно-деревяної конструкції.

Більше інформації…

Нове оповідання Сидора Воробкевича

Публікуємо гумореску «Ще той ся не вродив, щоби всім догодив» (1891 р.).

Ну то вибачайте! – викрикнувся на них начальник. – Годі вам порадити, бо всі ви рябенькі й одної матері діти, одно тягне гойса, а друге чала…

Більше інформації…

Нова книга з історії Києва

Продовжуємо публікувати «Історію Києва», видану в 1963 р. Сьогодні – розділ «Київ в період розвитку феодально-кріпосницьких відносин на Україні (XV – XVI ст.)».

1. Економічне та політичне становище в XV ст. / 2. Розвиток Києва в XVI ст. / 3. Культура Києва в XV – XVI ст.

Більше інформації…

Нова праця І. Ольшевського

Продовжуємо публікувати роботу Ігоря Ольшевського «І пророчі сни мені снились…: спроба містичного портрета Павла Тичини» (2020 р.). Сьогодні – «7. “Зеленіло й добрішало небо…”».

Про Великдень 1919 року Митець згадував чи не найчастіше. І все ж істинний зміст цієї дати губиться між рядками: а що ж усе-таки трапилося в ніч із 5 на 6 квітня того року.

Більше інформації…

Новий переклад Панаса Мирного

Продовжуємо публікувати переспів «Думи про Гайявату» Г. Лонгфелло. Сьогодні – наступні три розділи, включаючи «8. Гайявата й Мише-Нама».

Плив завзятий Гайявата / На березовому човні / За осятром величезним, / Що його усі взивали / Мише-Намою могучим.

Більше інформації…

Новий роман Г. Квітки-Основ’яненка

Починаємо публікувати роман «Пан Халявський». Сьогодні – перші 5 розділів першої частини, включаючи «Вчення дітей».

З чого увійшло вам в голову морити бідних дітей грамотою, глупою і бестолковою? Хіба я на то їх породила і дала їм таке чудове виховання, щоб вони над книгами ниділи?

Більше інформації…

Нове оповідання В. Винниченка

Публікуємо оповідання «Раб краси» (1906 р.).

І душа його, як раб, завмерла й не сміла рухатись. І, повна того самого сміху й сліз, страждання й радості, ненависті й любові, вона росла, давила груди, розпирала череп і билася риданням в горлі…

Більше інформації…

Новий роман Богдана Лепкого

Продовжуємо публікувати роман «Мазепа» (1926 – 1929 рр.) Сьогодні – наступні 5 розділів 3-ї частини («Батурин»), включаючи «Савська цариця Магдалина».

Гадаєш, Мотря – голубка сизокрила, гадаєш, вона гетьмана любила, Чуйкевича, тебе? Не любила я нікого. А бажала я усього для всіх – волі і слави. Чому ти не така, мамо, як колись.

Більше інформації…

Нове оповідання М. Хвильового

Публікуємо оповідання «Бригадир шостої» (1932 р.).

Бригадир шостої нарешті дійшов до свого двору. Об 11-й ночі він буде обідати, а 4-й ранку ми знову побачимо його на конюшні…

Більше інформації…

Новий роман О. Кобилянської

Продовжуємо публікувати роман «Апостол черні» (1926 р.). Сьогодні – наступні 5 розділів, включаючи «36. Повноліття Юліана».

Цей перстень буде пригадувати мені все ваше і дідове минуле, якби мені загрожувала яка катастрофа. Мій дід був праведний чоловік і ніхто не може йому доказати нечесного вчинку.

Більше інформації…

Нова комедія М. Старицького

Публікуємо комедію «Різдвяна ніч» (1872 р.).

Гляньте, гляньте, які / Черевичечки! / Золоті, аж горять, – / Невеличечкі! / Певне, ніжка взува / Їx царицина…

Більше інформації…

Нові поезії Ю. Федьковича

Публікуємо 9 поезій 1875 – 1877 років, в тому числі – «Де доля?».

Ходив-єм навіть до Волох, / І за шклянні тиролські гори; / Нарешті навіть і до зорі / Ходив, ба хожу ще і досі, – / А доля спала у горосі.

Більше інформації…

Нове оповідання Марка Вовчка

Публікуємо незакінчене оповідання «Сава Чалий» (1860-і рр.).

Послухай, Савво, – промовив Пугач зупинившись. – Ти зі мною не лукав. Бредеш ти поганим бродом, – втопишся в багні! Вернися, поки ще час!

Більше інформації…

Новий посібник з банківської справи

Продовжуємо публікувати посібник І. Г. Брітченка «Маркетинг у банках» (2008 р.). Сьогодні – «8. Комунікації банківських продуктів».

8.1. Складові комунікаційної політики комерційного банку / 8.2. Комплекс засобів просування банківських продуктів / 8.3. Наукові дослідження як перспектива комунікаційного розвитку банків

Більше інформації…

Нова стаття з історичної географії

Публікуємо статтю Т. Гедзь «Карти Смілянщини 1787 року» (2021 р.).

Карти Смілянського графства барона фон Тизенгаузена 1787 року, покажчик назв до них та короткий коментар.

Більше інформації…

Нова стаття І. Нечуя-Левицького

Публікуємо статтю «Російська народна школа на Україні» (1889 р.).

Побачимо тепер, як се діло робиться в народних школах de facto і яка користь виходить з того для народу і для урядового теперішнього пануючого в Росії принципу – обрусения.

Більше інформації…

Нове про Ю. Клена

Публікуємо статтю Є. Маланюка «Проза Юрія Клена» (1960 р.).

Питання, ким саме «народився» Освальд Бурггардт-Клен – поетом чи прозаїком – не насуває особливих труднощів. Освальд Бурггардт «уродився» поетом і то двічі.

Більше інформації…

Нові листи І. Карпенка-Карого

Публікуємо наступні 5 листів І. Карпенка-Карого (1897 р.).

Я почав нову комедію, котру назву: «Перед світом». Певен, що її не дозволять. Байдуже! Треба те викладати на стіл, що поспіло! (26.03.1897 р. До Н. І. Тобілевича)

Більше інформації…

Нова повість Юліана Опільського

Продовжуємо публікувати історичну повість «Ідоли падуть» (1927 р.). сьогодні – наступні 5 розділів, включаючи «20. Пізні квіти».

Я себе приберу, як тую квітку намальовану, заквітчаю гарним зіллям, поцілую черлені губки, аж кров попливе по вусах, руками пригорну, ніжками здавлю, що душа з нього вилетить.

Більше інформації…

Нові статті з археології

Продовжуємо публікувати віртуальну монографію Володимира Добрянського «Археологія Чортківського району» (2021 р.). Сьогодні – наступні 3 статті, включаючи «Дослідження печери «Тризуб» поблизу села Ягільниця».

В історичному й археологічному вимірі печера «Тризуб» є доволі цінною пам’яткою. У часі виявлення печери (2015 р.) знайдено рештки скарбу XVII ст.

Більше інформації…

Нові поезії С. Воробкевича

Публікуємо 4 поезії 1870 р., включаючи «Іван з Путилова».

Попри хату, де жиє він, / В зеленому гаю / На ввесь голос щебетала б: / Тебе лиш кохаю, / Люблю тебе, Йване!

Більше інформації…

Нова книга з історії Києва

Продовжуємо публікувати «Історію Києва», видану в 1963 р. Сьогодні – розділ «Київ в період посилення феодальної роздробленості».

1. Київ в період загострення феодальних усобиць з середини XII – до середини XIII в. / 2. Соціально-економічне й культурне життя Києва з середини XII – до середини XIII в.

Більше інформації…

Нова праця І. Ольшевського

Продовжуємо публікувати роботу Ігоря Ольшевського «І пророчі сни мені снились…: спроба містичного портрета Павла Тичини» (2020 р.). Сьогодні – «6. “Де грози падають – там райдуги встають…”».

В громі й шумі дощу Поет чує могутню надсвітову музику, апофеозом якої, починаючи з вірша “Закучерявилися хмари…“ (1917)…

Більше інформації…

Нові твори Б.-І. Антонича

Публікуємо 6 фрагментів незакінчених творів, включаючи «Адамова молитва» (1936 р.).

може, на планеті іншій / доволі місця на ній тузі і серцям / дешевий лавр оман дешевих / пізнав таємницю крові / попелясте світло / попелясте срібло

Більше інформації…

Нові поезії Панаса Мирного

Публікуємо наступні 6 поезій (1898 – 1905 рр.), включаючи «На відкриття памятника першому українському письменникові Іванові Котляревському».

І з твого почину на всю Слов’янщину / Пішло наше слово гулять; / твої нащадки своїм рідним батьком / Тебе почали величать.

Більше інформації…

Новий твір Г. Квітки-Основ’яненка

Публікуємо 2-й варіант «Мемуарів Євстратія Мякушкіна» (1842 р.). Сьогодні – четверта частина.

Досконало, неначе я писав!.. Ні краплі сенсу, а дзвінко, голосно, звучно!

Більше інформації…

Нове оповідання В. Винниченка

Публікуємо оповідання «Краса і сила» (1902 р.).

Я йому плюю в морду і піду до його і буду ходить, на зло тобі буду ходить, бо він – гарний, а ти – рудий! І ось вам обом, прокляті, ось!

Більше інформації…

Новий роман Богдана Лепкого

Продовжуємо публікувати роман «Мазепа» (1926 – 1929 рр.) Сьогодні – наступні 5 розділів 3-ї частини («Батурин»), включаючи «Скорін».

Бути чоловіком в теперішніх часах – це найбільше геройство. Але, бачите, і мені хочеться бути як не героїнею, так хоч людиною. Будь ласка, зрозумійте мене.

Більше інформації…

Нове оповідання М. Хвильового

Публікуємо оповідання «Останній день» (1931 р.).

Потім він остаточно й навіки згубив свідомість. Пірнувши ножем Кравчука, Шруб кинувся в степ, і біля вбитого шахтаря залишився сам коногон Остапенко.

Більше інформації…

Новий роман О. Кобилянської

Продовжуємо публікувати роман «Апостол черні» (1926 р.). Сьогодні – наступні 5 розділів, включаючи «31. Самогубство Юліанового діда».

Один лист до штабового лікаря коротко пояснював, як то він неприготований на вечір до Ганингаймів, піддався намові і позичив собі чужі гроші та програв їх нещасливо, їх звернуть його діти.

Більше інформації…

Архив новостей