Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

[Передмова видавництва]

Видавництво Щит

Коли дорогу в світ пропонованій роботі д-ра Донцова дає така відома особистість, як британський генерал-майор Й.Ф.Ц. Фуллер, який користується, особливо в Німеччині, великою повагою завдяки своїм мужнім і відкритим, але завжди справедливим публікаціям, будь-які доповнення стають зайвими. Однак, здається, з німецької точки зору і антибільшовицької позиції видавництва слід висловити два додаткові зауваження.

Безсумнівно, зацікавленими сторонами будуть підняті звинувачення проти автора, нібито він розглядає російсько-більшовицьку проблему занадто односторонньо з перспективи свого національного українства і таким чином робить ведмежу послугу загальному антибільшовицькому фронту і, особливо, антикомуністичо налаштованим росіянам. Однак, навіть якщо би і були наявні якісь незначні підстави на користь такої критики, історичний, соціологічний та політичний аналіз не здатний в принципі змінити тут майже нічого. Така констатація не повинна як з німецької, так і загально-антибільшовицької точки зору привести до уяви про меншовартість російського народу, проте сьогодні, як ніколи, проблему тяжких взаємин Європи і Росії треба узагальнити і поглибити.

На додаток до небезпечної недооцінки більшовицького супротивника, зверхня оцінка власних сил, зневага до збройної і матеріальної допомоги, так само як і до багатьох інших чинників була сліпою і фатальною німецькою політикою на територіях Радянського Союзу, окупованих під час другої світової війни. Така політика додала досить істотний внесок до поразки німців на сході і до тих сотень тисяч німецьких солдатів, які мусили під час її ще і віддати своє життя. Не дивлячись на численні пам’ятні записки і значну критику з боку вермахту і власних рядів, Гітлер таки ні не приніс змін, ні не відповів на головне політичне і доленосне питання для найближчого майбутнього. І коли вже було пізно, було поставлено – і саме не на того коня. Нехай тому написання цієї статті, яка вперше з’являється в нашій документальній серії, сприятиме ближчому і фундаментальному пізнанню феномену Росії.