Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Казки з Даля-Луганського

Запис Я. Головацького


Примітки

Російський писатель Даль (1802 – 1872) з данського роду, автор збірки приповідок і словаря, підписувався на своїх повістях: Козакъ Луганській. Головацький перед своїм перекладом двох єго казок пише о нім таке:

Даль Луганський є один із дуже немногих писателів, котрий має високе даровання росказовати свої казки з такою природною простотою, що здаются совсім простонародними. Притім уміє як найдокладніше відмальовати ясними красками образи свої, взяті із природи. В казках єго, як і в Основ’яненкових, є завсігди моральное намірення, поправа обичайності на думці, найголовніша ціль всіх писателів і збирателів простонародних. Тут на показ даємо дві казочки єго, котрі так прості в своїм оповіданні, що далися ледви не слово в слово пересказали нашим наріччям. Єго казки і повісті розметані по часових письмах, а зібрані під названням: Басни, были и небылицы козака Владиміра Луганського. Спб. 1835, 3 часті.

Подається за виданням: Твори Маркіяна Шашкевича і Якова Головацького, з додатком творів Івана Вагилевича і Тимка Падури / ред. Ю. Романчук. – Льв. : Просвіта, 1913 р., с. 162 – 170.