Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Література / Ф / Юрій Федькович / Співаники / Проскура

Проскура

Юрій Федькович

X

Варіанти тексту

Дитинко Божа!

Ці вірші не до співання, а до читання. Читай же їх собі здорова, але поволеньки собі поволеньки, уважно і поважно, а будеш видіти, які вони ладні та складні вгадні.

1. Проскурка

6. Де дитині добре?

2. Я твій, Ісусе!

7. Наша хатка

3. Матінка Христова моя!

8. Святий Миколай

4. Ангелику мій!

9. Уставати!

5. Дитина на Господа уповає

10. Рано


Примітки

Під таким заголовком зладив був Федькович 1873 р. для «Просвіти» у Львові збірку легких, набожно-навчаючих віршиків для дітей, але відділ цього товариства не прийняв їх до друку. Бруліон цієї збірки, писаний рукою автора, з його поправками, зберігся між його паперами. Це 3 аркуші сірого паперу, складені кожний окремо, останній піваркуш чистий.

На першій стор титул. Проскура для чемних руських діточок. Звіршував Ю.Федькович. За росказом, коштом і заходом руського товариства «Просвіта» у Львові 1873. На другій стор. «Друковано 1000 таких книжечок (первісно було і перексреслено рукою автора: екземплярів) коштує кожна 2 крейцарі.

В рукописі маємо 19 віршиків, в тому числі дві байки. З того рукопису, пропустивши дещо і додавши дещо нове, видав Ом. Попович 1887 р. в Чернівцях брошурку «Проскурка. Подаруночки чемним руським діточкам Федьковича». (Мала 8-ка, стор. 16. сторони 4, 6 і 10 заняті образками, на стор. 15 ноти, всіх віршиків 14).

Дещо з першої редакції не ввійшло до цієї другої і було друковане пізніше в Бібліотеці для молоді, або лишилося в рукописі. Кладучи в основу нашого видання автограф першої редакцій, ми подаємо відміни друкованим другої ред. в нотах, даючи в головнім тексті інколи й відміни 2 ред., де вони видаються нам кращими. При кінці подаємо під цимм самим титулом ще декілька віршиків, які написав Федькович у тім самім дусі в остатніх роках свого життя вже по виданні друкованої «Проскурки». В нашому е-перевиданні комбінована І. Франком редакція не використовується, дано цілісні варіанти 1873 та 1887 років.

Передмова надрукована: Проскурка 1887, стор. 2. Друкуємо тут із автографу ред. 1, де ота передмова написана над першим віршиком.

Подається за виданням: Писання Осипа Юрія Федьковича. Перше повне і критичне видання. Том 1. Поезії / З перводруків і автографів зібрав, упорядкував і пояснення додав д-р Іван Франко. – Льв.: друкарня Наукового товариства ім. Шевченка, 1902 р., с. 516 – 528.

Попередня стаття | Перелік статей | Наступна стаття

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2018 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 619

Модифіковано : 14.10.2015

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.