Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Наука / Археологія / Археометрія

Археометрія

Збірник «Археометрія та охорона історико-культурної спадщини» було засновано в 1997 р. як професійне видання Інституту пам’яткоохоронних досліджень. Ідея полягала у випуску двох томів на рік; реальність була така, що протягом 1997 – 2000 рр. нам вдалось надрукувати 4 книги збірника, підтримуючи темп 1 том на рік. Протягом 2001 – 2002 рр. Інституту не вдалося знайти фінансування на друк підготованих 5-го і 6-го томів, і тому було вирішено продовжити видання у вигляді веб-збірника.

В даному збірнику публікуються роботи, присвячені вивченню та охороні пам’яток історико-культурної спадщини. Це обумовлює досить широке коло охоплюваної проблематики, включаючи статті про результати археологічних розвідок та стаціонарних розкопок, презентацію нових методик в польових та лабораторних дослідженнях, реставраційно-консерваційних роботах та ін., а також про джерелознавчі, історіографічні, правознавчі й інші аспекти пам’яткоохоронної справи. Окрему рубрику складають рецензії на нові роботи відповідної профільної тематики, які публікуються у вітчизняній та зарубіжній спеціальній літературі. Видання розраховане на широке коло читачів різної фахової орієнтації, які не байдужі до проблем збереження та дослідження пам’яток історії та культури.

При переносі видання у веб ми відмовились від розбивки на номери, зберігши тільки тематичну рубрикацію. Для статей, опублікованих на папері, подано опис паперових версій.

Розділи

Методи археометрії

Прикладна археометрія

Інформаційні проблеми

Охорона та дослідження пам’яток

Хроніка

Рецензії

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 5964

Модифіковано : 17.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.