Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Наука / Допоміжні історичні дисципліни / Знак

Знак

часопис Українського геральдичного товариства

Герб Українського геральдичного товариства

Українське геральдичне товариство – науково-дослідницька організація, що займається вивченням, популяризацією та сприяє розвиткові геральдики, прапорництва та суміжних історичних дисциплін – було створене 9 липня 1990 р. у Львові. Спершу Товариство об’єднувало дослідників зі Львівщини та сусідніх областей, але поступово його діяльність поширилась на всі реґіони України й 1993 р. воно було зареєстроване Міністерством юстиції України як всеукраїнська громадська організація. На сьогодні об’єднує провідних спеціалістів у галузі геральдики, вексилології (прапорництва), сфрагістики (печаткознавства), емблематики, уніформістики, генеалогії та родоводів.

Основною метою УГТ є сприяння відродженню та розвиток української геральдичної науки і суміжних з нею дисциплін і створення в Україні єдиної емблематичної системи, що досягається веденням науково-дослідницької роботи, вивченням та популяризацією геральдичної спадщини, розробкою основних напрямів розвитку сучасної української геральдики в окремих галузях та видах, надання консультацій органам місцевого самоврядування та різним організаціям.

Членами УГТ є понад 300 чоловік – це переважно історики, архівісти, працівники музеїв, художники, архітектори та інші особи, яких цікавлять напрямки роботи організації. За ці роки члени Товариства провели значну пошукову роботу в архівах та музеях, виконали багато практичних робіт, зокрема, – опрацювали кінцевий малюнок Малого Державного герба України, відновили давні чи розробили нові герби й прапори або надали консультації з цих та інших питань для багатьох областей, районів і понад 500 міст і сіл нашої держави, різних організацій та установ.

Спільно з Інститутом української археографії та джерелознавства ім.М.Грушевського Національної академії наук України та Центральним державним історичним архівом України у Львові протягом 1991-2003 рр. було проведено 12 щорічних наукових геральдичних конференцій. Активно розвивається співпраця зі зарубіжними дослідниками, обговорюються наукові проблеми, відбувається обмін досвідом, напрацьовуються плани подальшої роботи. Так, 1994 р. було експоновано в Україні спільно зі Словацьким генеалогічно-геральдичним товариством виставку «Зі сучасної словацької геральдичної творчості« (Львів, Луцьк, Мукачево, Ужгород та Київ). З 1995 р. Українське геральдичне товариство стало членом двох об’єднання – Міжнародної Федерації Вексилологічних Асоціацій (FIAV) та Міжнародної Конфедерації Генеалогії та Геральдики (CIGH). Завдяки цьому вдалося налагодити активний обмін інформацією та співпрацю з багатьма зарубіжними вексилологічними, геральдичними та генеалогічними організаціями.

УГТ видало та підготувало до друку кілька монографій, низку інших наукових та науково-популярних видань, збірники матеріалів конференцій. Товариство видає з 1993 р. свій вісник «Знак«, у якому публікуються різноманітні матеріали з геральдики та інших дисциплін.

Андрій Гречило, голова УГТ, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства Національної академії наук України, кандидат історичних наук

Прапор Українського геральдичного товариства

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 5794

Модифіковано : 17.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.