Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Література / Б / Микола Болкун

Микола Болкун

Микола Болкун. Кінець 1930-х – початок 1940-х років.

Микола Болкун (рік народження невідомий – 1930 – 1943 рр. – рік смерті невідомий) – маловідомий український поет. Відомості про нього зібрав Володимир Федотов на маргінезі своєї розвідки про Герасима Соколенка – Болкунового приятеля.

Народився Микола в сім’ї отця Юрія Болкуна (священика церкви в с.Михля Ізяславського району Хмельницької області) і вчительки Ольги Міщук. Це сталось, здогадно, в 1906..1908 рр. Коли більшовики закрили церкву, сім’я перебралась до Вінниці, де Микола вступив до педагогічного інституту (і мабуть закінчив його).

В кінці 1930 р. Микола Болкун викладав німецьку мову у школі в селі Михнів (Ізяславського району Хмельницької області). В 1939 р. він оженився. Дружину його звали Ольга, родом вона була з Михнова.

Коли совіти в 1941 році втекли перед наступом німців, Організація українських націоналістів почала випускати з Заславі газету «Заславський вісник» (з осені 1941 р.). Микола Болкун працював у цій газеті, отже, був знайомий з представниками ОУН.

Десь в 1 половині 1942 року німецько-фашистські «цивілізатори» схопили Болкуна і відправили його до табору примусової праці до Німеччини, в Гановер. Звідти Болкун написав листа до Уласа Самчука (до Рівного). Самчук одержав цей лист 16.08.1942 р. і вмістив у своїх спогадах.

З Німеччини Болкуну вдалось вибратись, і в 1943 році він на короткий час з’явився в Заславі. Звідти він іде у загін Української повстанської армії, який базувався в лісі біля села Михнів. На цьому біографічні відомості про Болкуна уриваються.

Його поетична творчість представлена кількома віршами, які були надруковані в українських виданнях 1942 – 1944 років: у жіночому журналі «Українка» (Костопіль), «Дорога», у газеті «Костопільський вісник».

Звичайно, радянські «визволителі» не потребували таких політично сумнівних поезій, які друкувались в «окупаційних» виданнях і належали бійцю УПА. Але ми в незалежній Україні мусимо пам’ятати цього чоловіка, який словом і ділом боровся за нашу волю.

М.Ж.

Волошки

«Люблю я степ просторої Волині…»

«Вечір на Волині…»

Вдова

До зір

«Розбрелися дороги за обрій…»

Друг

З минулого

Нарис

Хмари

«Чи в час, як вітер ходить пішки…»

«Шаблі схрестились у руках…»

Микола Болкун (фото 1)

Микола Болкун (фото 2)

Микола Болкун і Герась Соколенко

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 6180

Модифіковано : 21.09.2017

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.