Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Герб і прапор селища Локачі

Іван Хамежук (Локачі)

Містечко Локачі (тепер – селище, районний центр Волинської області) відоме ще з ХVІ ст. Проте відсутні будь-які дані про герб, який використовувався давніше. Правдоподібно, що це міг бути знак когось із власників містечка, але підтверджень такого припущення немає. Тому 29 лютого 2000 р. сесія селищної ради прийняла новий герб Локач. Автор проекту – І. Хамежук, консультував Б. Бернадський, а геральдичну експертизу провів А. Гречило.

Герб Локач: у червоному полі на зеленій основі (на луках) – лучник у срібному обладунку та одежі натягує срібний лук зі стрілою.

Герб с-ща Локачі

Лучник на зелених луках символізує героїчне минуле селища, а також поєднує найбільш поширені версії походження назви «Локачі». В одній з них говориться, що назва походить від слова «лук». Відомо, що на території селища було чимало воїнів-лучників – захисників Локачинського замку, та майстерних зброярів, луки яких славилися своєю надійністю. Інший переказ стверджує, що назва містечка походить від давньоукраїнського слова «лукачі», тобто люди, які живуть на полях-луках. Окрім цього зелені луки є символом родючості локачинської землі, яка стала годувальницею як для люду, так і для коней і худоби, про що писав у своїх дослідженнях В. Дембський.

За рекомендацією УГТ 25 квітня 2000 р. Локачинською селищною радою затверджено і прапор Локач: квадратне полотнище, розділене на 4 рівновеликі квадратні поля – верхнє від древка та нижнє з вільного краю червоні, два інші – зелені, у центрі верхнього від древка поля – білий лапчастий хрест (символ Волинського краю).

Прапор с-ща Локачі

Опубліковано : Знак, 2003 р., ч. 29, с. 7.