Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Колядки та щедрівки

Запис Ю.Федьковича

Щедрівки господареві

Щедрівки господині (і вдові)

Щедрівки парубкові

Щедрівки дівчині

Щедрівка новоженцям

Коляди за столом

Колядка дитині

Жартівливі щедрівки


Примітки

Вважаючи колядки «дорогою пам’яткою для кожного русина», Ю. Федькович ще у 1873 р. видав книжечку «Руски церковни и народни коляды и щедрівки, для охоты и забавы усѣх рускихъ колодниковъ, а Богу во честь и славу. Зладивъ Юрій Федьковичъ (Львів, 1873). Проте у згаданій збірці народні колядки посідають незначне місце. Очевидно, це пояснюється вимогами щодо змісту і правопису книжки з боку замовника – виділу (керівництва) Львівського товариства «Просвіта» (Див.: т. IV, стор. 363).

У великому рукописному збірникові (86 аркушів іn fоlіо) «Колядник руского народа. Зібрав і зладив Ю. Федькович», складеному письменником десь у 1870-і роки, нараховується до 30 народних колядок та щедрівок. Можливо, саме з цього колядника й робив Ф. Заревич «вибір» для друкованого збірничка. І. Франко, готуючи перший том повного видання творів письменника, включив до нього (із своїми коментарями) друковані і недруковані колядки із обох збірників Ю. Федьковича.

До нашого видання внесено всі народні колядки і щедрівки, записані Ю. Федьковичем, за винятком коляд біблійної тематики.

Подається за виданням: Народні пісні Буковини в записах Юрія Федьковича. – К.: Музична Україна, 1968 р., с. 29 – 59.