Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

28.01.1898 р. До Н. І. Тобілевича

28 января 1898 г., Одесса

Я дуже тривожився тим, що ти так часто простуджуєшся. Бережи здоров’я. Не пий гарячого чаю, не ходи дуже хутко, щоб ідучи не потіть, обмивай шию і груди хатньою водою щоранку, не кури хоч багато, коли не можеш кинуть зовсім, не пий нічого холодного.

У молодих літах всяка простуда – то єсть мінус для здоров’я і зараз, і особливо в старості. Раз до простуди ти склонний, то це показує, що в твоїй природі це є ахіллесова п’ята. В політехніці у вас є студент Б. Се, як мені казали, дуже, дуже хороша людина. Прошу тебе познайомитись з ним і зав’язать добрі стосунки. У тебе нема хороших ідейних товаришів, і тобі скучно.

Діла наші добрі, і я в цім році викрутюсь трохи з тих долгів, в які заліз після єкатеринославського пожару театру та через видання своїх книжок.


Примітки

Вперше опубліковано в журналі «Театр», 1940, № 3. Подається за цією публікацією.

після єкатеринославського пожару – Єкатеринославська пожежа 6 січня 1898 р. докладно описана П. Саксаганським у своїх мемуарах. Пожежа завдала збитків трупі на десятки тисяч карбованців і створила невимовно тяжкі умови для подальшої роботи.

Подається за виданням: Карпенко-Карий І. Твори в 3 тт. – К.: Держ. вид. художньої літератури, 1960 р., т. 3, с. 241 – 242.