Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Від видавництва

Дмитро Донцов

Ліга Визволення України в Канаді, спільно з Організацією Оборони Чотирьох Свобід України в США, Українською Видавничою Спілкою в Англії і Видавництвом «Гомін України» в Торонті – Канада, перевидають твори Д. Донцова.

Одною з перших в тому плані є оця книжка, під заг. «Хрестом і мечем».

«Націоналізм» Д. Донцова перевидала в 1966 р. Українська Видавнича Спілка в Англії спільно з Лігою Визволення України – Канада.

До цієї книжки ввійшли такі праці: 1. «До наших традицій» [Де шукати наших історичних традицій], 2. «За який провід?», 3. «Об’єднання чи роз’єднання?», 4. «Маса й провід», 5. «Кількість чи якість?», 6. «Орден – не партія», 7. «Демаскування шашелів», 8. «Хрест проти диявола» і 9. «Від містики до політики».

Чому саме ці наведені праці Донцова перевидаються тепер? Щоб відповісти на це питання, треба не лише познайомитись із змістом тих праць, але й застановитись над добою і обставинами, в яких нам доводиться жити.

До застанови нас приневолює навіть заголовок книжки «Хрестом і мечем». Бо чи не знаменує цей заголовок нашої доби, в якій проти Хреста і породжених християнством правд і вартостей ведеться наступ пекельних сил диявола? Чи ці сили не гноблять нашого народу протягом віків, зокрема в останньому півсторіччі в їх варварській формі московського большевизму?

І саме на боротьбу з тими силами, ось вже понад півсотні літ закликає нас своїми творами і словом Д. Донцов.

Читаючи книжку «Хрестом і мечем», кожен зможе переконатись, наскільки живі і актуальні вміщені в ній твори, наскільки кожне в них слово глибоко продумане, зважене й правильне.

Віримо, що ця книжка стане справжнім стимулом в оздоровленню нашого політично-громадського життя і, як усі дотеперішні праці її Шановного Автора, буде настільною книжкою кожного українця-патріота.

Перед друком книжки автор переглянув свої твори, поробив незначні скорочення і подекуди дав нові пояснення. Давніше видані твори тепер зредаговано за теперішнім правописом.