Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Публіцистика / Дмитро Донцов / Хрестом і мечем / Вступ

Хрестом і мечем

Вступ

Дмитро Донцов

Ця книга – це вибір виданих давніше праць або опублікованих в журналах (Літ. Наук. Вісник і Вісник у Львові 1922-39) статтей, чи відчитів. Через що вони – на мою думку – не тратять на актуальності? Через те, що проблеми, тут трактовані, є досі пекучими проблемами світової політики, особливо ж політики України і Окціденту.

Від 1914 року вступила Європа, і не тільки Європа, в добу велетенських стрясень, політичних, соціальних, релігійних і культурних, в добу тотальних війн і революцій, конфліктів – на життя і смерть – між клясами, між державами, між націями і між ідеями чисто релігійного характеру. Для нашого континенту, взагалі для націй християнської цивілізації, це був конфлікт з комунізмом, з варварськими ордами Сходу, особливо з Москвою, і з тими темними силами, яких завданням було, в масці того чи іншого «герренфольку», знищити релігію Христа, заступивиш її «релігією» Маркса, Фрейда, Леніна, Троцького чи Мао-Цзе-Дуна, знищення свободи і самого існування націй як окремих колективних індивідуальностей, знищення ідеї патріотизму.

На Україні ця доба, від 1914 року, поставила ряд проблем: еволюція, чи революція, спільність з Москвою чи сепарація від неї; атеїзм чи християнство; матерія чи дух; «брехнею підбита» чужа «мудрість» соціалізму, демократії, комунізму й матеріалізму, чи повернення до великих традицій старокнязівського і козацького Києва і його Печерської Лаври; пристосування до кожної переможної сили, чи невблаганна війна з нею; москво- чи комунофільська демократична лжееліта, чи нова провідна батава людей нового духа, ордену хрестоносців, інтернаціоналізм чи – націоналізм; крутійство політиканів і софістів, чи політика й містика, ідея великої місії Києва – Київ проти Москви; не пактування з силами диявола, а невблаганна з нили боротьба Хрестом і Мечем. Боротьба тих, що – за Шевченком – «Хвалять ім’я Боже; і мечі в руках їх добрі, гострі обоюду, на отмщеніє неправди»…

Ці питання трактовані в цій книжці, яка пробує дати відповідь на пекучі проблеми нашого і завтрішнього дня, на питання: Хто, Що і Як? Яка нова «еліта нації», які люди нового духа мають розв’язувати пекучі проблеми «бути чи не бути» Україні, під яким стягом і як. Це заклик до нових людей, що виступлять на боротьбу під знаком Хреста й Меча.

Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 241

Модифіковано : 16.10.2018

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.