Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Новий прапор Грузії

14 січня ц. р. 147 депутатів парламенту Грузії проголосували "за" і 1 – "проти" зміни державного прапора. Цим рішенням відмінено кизиловий (малиновий) прапор з чорно-білими смужками у крижі, який використовувався ще за часів Грузинської Демократичної республіки 1918-21 рр., а з 1990 р. був державним прапором Грузії. Новий прапор обіцяв запровадити обраний на виборах 4 січня ц. р. президент Грузії М. Саакашвілі. Тому на розгляд парламенту й було винесено символ, який досі використовував очолюваний ним Національний рух, хоча традицію цього прапора намагаються пов’язати ще з середньовічними часами правління царя Давида ІV та цариці Тамари.

Прапор Грузії

Новий прапор Грузії становить собою прямокутне біле полотнище зі співвідношенням ширини до довжини як 2:3, на якому рівний червоний хрест (товщина рамен рівна 1/5 ширини прапора), у центрі кожного білого поля – по червоному лапчастому хресту з увігнутими краями рамен.

Цей прапор вже тривалий час використовувався в Грузії як історичний символ, а тепер має уособлювати ідею відновлення сильної Грузинської держави. Планується також внести зміни й до державного герба Грузії.

Опубліковано : Знак, 2004 р., ч. 32, с. 9.