Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Герб і прапор Межівського району

Олег Потап (Дніпропетровськ)

Межівський район знаходиться на сході Дніпропетровщини. 31 жовтня 2003 р. сесія Межівської районної ради затвердила символи району (автор О. Потап).

Герб району: розтятий на золоте та зелене поля щит з двома червоними козацькими піками та двома червоними молотилами (ціпами), які покладені навхрест та переплетені.

Ділення гербового щита відображає межу і уособлює назву району, яка пов’язана з його місцезнаходженням на межі трьох колишніх повітів Катеринославської губернії: Бахмутського, Олександрівського та Павлоградського. Район і тепер розташований на межі Дніпропетровської та Донецької областей.

Червоні козацькі піки в гербі відображають славне минуле краю, в якому багато поселень виникло за козацької доби як сторожеві пости (с. Слов’янка) або козацькі зимівники (с. Іванівка, Підгороднє, Новопавлівка та ін.)

Молотила є символом нелегкої хліборобської праці.

Червоний колір уособлює мужність, славу і життєздатність, він нагадує про складні повороти долі цього краю та численні жертви революцій, воєн, голодомору, що їх перенесли місцеві мешканці. Золото в гербі презентує Межівський район як реґіон з розвинутим сільським господарством, найважливішою галуззю якого є хліборобство. Зелений колір символізує мальовничу природу краю, а також радість і достаток. Кольори герба повторюють кольорову гаму давнього герба Павлоградського повіту, до якого колись належала значна частина території району.

Герб Межівського району

Гербовий щит увінчаний стилізованою короною у вигляді золотого пшеничного снопа, що вказує на розвинуте сільське господарство та родючість межівської землі. Щит оточений вінком із чорнобривців, перевитим синьою стрічкою з золотим написом "МЕЖІВСЬКИЙ РАЙОН". Чорнобривці, які у великій кількості ростуть у садибах мешканців району, уособлюють красу тутешньої природи та щирість людей.

Прапор Межівського району

Прапор Межівського району: прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, розділене на чотири рівновеликі прямокутні поля; на верхньому від древка та на нижньому з вільного краю жовтих полях червоні перехрещені козацька піка та молотило, два інші поля – зелені. Символіка і кольори прапора відповідають символіці герба Межівського району.

Опубліковано : Знак, 2004 р., ч. 32, с. 9.