Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Наука / Краєзнавство / Лаврівські палімпсести: документальний фільм

Лаврівські палімпсести: документальний фільм

Автор ідеї та керівник проекту — Валерій Калинюк

Сценарій та режисура — Нестор Калинюк, Олександр Мельник

Оператори — Юрій Кіт, Тарас Ткач

Монтаж — Нестор Калинюк

Комп’ютерна графіка — Юрій Кіт

Текст читав Богдан Коник

Рік випуску фільму — 2010

Документальний фільм «Лаврівські палімпсести» висвітлює забуті сторінки історії Галичини, зокрема, історію Лаврівського монастиря, який протягом століть був одним з найвидатніших центрів духовного та культурного життя Прикарпаття.

У фільмі розглядається походження назви Лаврів, розповідається про заснування Василіянського монастиря св. Онуфрія в Лаврові, розкривається феномен Лаврівського некрополю; дається оцінка ролі монастиря як культурно-освітнього центру Карпатського регіону.

Коли більшовицька влада приєднала західноукраїнські території, Лаврівський монастир був повністю занедбаний і підданий руйнуванню та нищенню. Як у середні віки стиралися старовинні рукописи і на їх місці писалися нові — палімпсести — так і тут атеїстична влада хотіла стерти навіть саму пам’ять про святість цього духовного центру, змінивши його на заклад закритого режиму. Але як попередній текст палімпсесту завжди проступає через новий і стає джерелом історичної інформації, так і Лаврівський монастир не був забутий навіть у часи занепаду. Люди пам’ятали про велич цього місця як одного з джерел християнської духовності та української державності, хоч і пошепки, але розповідали випадковим приїжджим про засновників монастиря, мощі св. Онуфрія, поховання короля Лева, про унікальну монастирську бібліотеку та її нищення, про те, як намагалися рятувати старовинні ікони і книги.

Відродження Лаврівського монастиря почалося з поверненням отців Василіян відразу після проголошення незалежності України. Богослужіння і Хресна дорога знову привели до храму людей, а з ними — нове життя.

Автори фільму запрошують вас безкоштовно переглянути його, клацнувши тут
або прямо у вікні на нашому сайті:

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2018 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 4866

Модифіковано : 31.01.2016

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.