Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Лиман: село Зміївського району

Дегодюк Е.Г.

Бібліографічний опис паперової версії видання : Дегодюк Е.Г. Лиман: З авторського циклу «Історія рідного краю».–К. : Народні джерела, 2009 р.–203 с.

Лиман – село Зміївського району Харківської області, сотенне містечко Харківського та Ізюмського українських козацьких слобідських полків.

На вістрі стріли часу летить історія людства і Малої Батьківщини кожного з нас – хутора, села, міста. Там, за пеленою століть – здобутки, поразки, перемоги і люди, що жили до нас. Знання свого минулого дає надію на майбутнє. І в цьому багатство душі народу. Мої односельчани, лиманці, завдяки цій книзі доторкнуться до вічності свого рідного села. І автор буде вдячний, якщо до неї долучаться всі, кому небайдужа доля нашої чарівної України, адже Лиман – її жива історія. І як у краплині води віддзеркалюється всесвіт, так і в долі Лимана – історія Слобожанщини та всієї України.

Книгу розраховано на широке коло читачів, і, в першу чергу, на учнівську і студентську молодь, учителів, краєзнавців, учених і всіх тих, хто не байдужий до історії рідного краю.

Найкраще узагальнення нашої історії зводиться до того, що вся історія України – це історія боротьби за волю.

М. Полютін

Бути українцем – це значить бути постійно у стані доказування свого права на існування.

В. Винниченко

Суспільство… мусить мати … відвагу глянути на неприкрашену правду свого минулого, щоб зачерпнути в ній силу. Пізнайте істину, а істина звільнить вас.

М. Грушевський

Присвячую світлій пам’яті мого батька Дегодюка Григорія Сидоровича, який навчив мене шанувати історію рідного краю і безмежно любити Україну.

Автор

Зміст