Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

14.09.1879 р. До Володимира Барвінського

1879 року 14 сент[ября]. Кишинев

Високоповажний добродію!

Вашого листа од апреля місяця я не одібрав, а одібрав останній лист в серпні, і одібрав пізненько, бо я виїжджав на вакації здому.

Ви, шановний добродію, звіщаєте, що д. Сушкевич мав послати мені 200 кар. за продану «Причепу», але ні листа од п. Сушкевича, ні грошей я й досі не маю.

«Кайдашеву сім’ю» мені вернули з Петербурга, з Главного управления по делам печати, з тим, щоб рукопись була переписана офіціальним теперішнім правописом, тобто, щоб на кінці слів був ъ, а щоб тверде и писати через ы, а м’яке і – як хочеш. Я згодився на це, аби тільки дозволили печатати. Тепер рукопись переписується в Києві. Мені здається, що її пропустять до друку, як пропустили (вже надрукованого) «Марка проклятого» Стороженка, тим-то може бути зайва річ клопотатись Вам, щоб цензура наша пропустила «Кайдашеву сім’ю» Вашого видання. Одначе зачекаємо трохи – побачимо. Про пояснення декотрих слів в повісті напишіть мені, я Вам поясню.

«Марка проклятого» скінчив сам Білий, одеський книгар, тим-то кінець вийшов дуже не похожий на початок, написаний дуже талановитим пером, грандіозними картинами.

Щиро шануючий Вас І. Левицький.


Примітки

Вперше надруковано в газ. «Руслан», 1904, № 285.

Вдруге – в книзі К. Студинського «Галичина й Україна…», стор. 569. Автограф у відділі рукописів Львівської державної наукової бібліотеки, ф. Барвінських, № 4805. Подається за книгою К. Студинського.

«Кайдашеву сім’ю » мені вернули з Петербурга – Повість була дозволена до друку тільки 1886 р.

Подається за виданням: Нечуй-Левицький І. С. Зібрання творів у 10-и томах. – К.: Наукова думка, 1968 р., т. 10, с. 275 – 276.