Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

15.10.1880 р. До Володимира Барвінського

1880 року 15 окт[ября]. Кишинев

Високоповажний добродію!

Ще в сентябрі петербурзьке Главное управление по делам печати дозволило мені надрукувати мою повість «Бурлачку», тільки «общепринятым русским правописанием», цебто з буквами ы та и. Рукопись тепер в Києві, буде надрукована в кінці октября. Щоб не гаяти часу на переписування рукописі, я просив типографію пересилати Вам у Львів надруковані листи для «Правди». Ви можете, добродію, друкувати правописсю, по давньому звичаю, яку вживає «Правда».

«Дві московки», «Причепа» та «Кайдашева сім’я» ще й досі лежать у Главному управлении. Оце думаю послати ще третє прошеніє. Будьте ласкаві, перешліть мені через пошту один примірник «Миколи Джері», один – «Богдана Хмельницького та Юрія Хмельницького». «Кайдашева сім’я», переслана мені з Львова, дійшла до мене. Може й ті книжки дійдуть. В Київ пошліть через пошту один примірник «Кайдашевої сім’ї» по такому адресу: Его высокоблагородию Елисею Киприяновичу Трегубову, в Коллегию Павла Галагана. Він просив мене написати про це до Вас. Гроші будуть переслані через пошту. Напишіть, будьте ласкаві, по якому адресу виписувати нам книжки з Галичини?

З Галичини писали, щоб я прислав свою фотографію для бюста. Я пошлю Вам самий бюст, хоч не дуже до ладу зроблений, щодо (бо робить самоучка) естетичної роботи, але, кажуть, похожий, він роблений з гіпсової машкари.

Я загубив Ваш адрес. Не забудьте написати його вдруге, щоб мої листи певніше доходили до Вас.

Зостаюсь Ваш щирий покірник І. Левицький.


Примітки

Вперше надруковано в газ. «Руслан», 1904, № 285.

Вдруге – в книзі К. Студинського «Галичина й Україна…», стор. 570. Автограф у відділі рукописів Львівської державної наукової бібліотеки, ф. Барвінських, № 4805. Подається за книгою К. Студинського.

«Бурлачка» вийшла у Києві 1880 р. У журн. «Правда» не друкувалася.

«Український гетьман Богдан Хмельницький і козаччина». – Книжка вийшла 1878 р. у Львові.

Українські гетьмани Іван Виговський та Юрій Хмельницький». – Книжка вийшла 1879 р. у Львові.

Подається за виданням: Нечуй-Левицький І. Ф. Зібрання творів у 10-и томах. – К.: Наукова думка, 1968 р., т. 10, с. 280 – 281.