Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Купола : історичний альманах

За ласкавою згодою директора видавництва «Купола» С.П.Соколова та головного редактора альманаху В.В.Ковалинського ми маємо змогу надати читачам нашого сайту повні тексти статей історичного альманаху «Купола».

Передмова до першого випуску

Шановний читачу, Ви тримаєте в руках перший номер нового періодичного видання – історичного альманаху «Купола».

Задумуючи альманах, видавці керувалися бажанням не просто представити сувенірну продукцію товариства «Купола», а на високому професійному рівні розповісти про її різноманітну тематику, що відображає сторінки історії України.

Покупці продукції з маркою «Куполів», любителі живопису, образотворчого та прикладного мистецтва і всі хто цікавиться вітчизняною історією і пам'ятками матеріальної культури, читаючи альманах, одночасно зможуть поповнити свої знання про видатних історичних діячів, шедеври церковного зодчества, зразки медальєрного і книжкового мистецтва та про багато іншого, що присутнє на наших сувенірних композиціях.

Ці композиції складаються не тільки з дуже близьких до оригіналів гальванокопій предметів старовини, а й з оригіналів – монет, банкнот, поштових листівок, реальних документів епох, зброї, військової атрибутики та іншого.

На сторінках альманаху Ви зможете ознайомитися з окремими статтями і повідомленнями, опублікованими в 1882-1906 роках в журналі «Киевская старина», що став бібліографічною рідкістю, з інформацією про книжкові новинки з історії міста Києва, з дослідженнями, проведеними у провідних музеях України, з хронікою подій, які можуть бути цікаві нашим читачам.

Окремий розділ – для поціновувачів і збирачів першокласного вітчизняного та зарубіжного мистецтва. Твори українського, російського та західноєвропейського живопису ХVІІІ-ХХ століть, старовинні меблі, бронза, фарфор, столове срібло, інші предмети декоративно-прикладного призначення – все це можна побачити в київських антикварних салонах, і інформацію про них також представить альманах «Купола».

Хочемо побажати читачам і нам самим, видавцям, приємного взаємного спілкування.

Сергій Соколов

Сергій Соколов

Віталій Ковалинський

Віталій Ковалинський

Випуски

Повні тексти деяких статей доступні тільки в російській версії (використовуйте селектор мов вище тексту).