Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Замість передмови

Олександр Коркоценко

видавець, “ELAN POLIGRAF”

Народження цієї книги, шановний читачу, яку ти наразі тримаєш у своїх руках, було досить неординарним і водночас простим. Задумувалася вона фактично без відома автора. Лише після того, коли книгу повністю підготували до друку, ми запитали у пана Михайла дозволу на її вихід у світ.

Роком раніше нашим видавництвом було випущено першу літературну збірку Михайла Харишина під назвою «Витоки», яка, на мій погляд, є вельми цікавою і актуальною. Тоді, у процесі роботи, якось невимушено для себе перейнявся покладеними на папір паном Михайлом віршованими думками, а згодом продовжив цікавитися і його свіжими доробками. Під час нашого спілкування Михайло Харишин ділився своїми новими віршами, які, як він казав, «дописувалися за інерцією від «Витоків». До того ж, у квітні цього року в одному із літературних альманахів Кишинева були розміщені й останні ліричні вірші пана Михайла.

Поступово у мене назбирався, так би мовити, матеріал для нової книги. Щоби якось довершити формування головної ідеї, яку б мало переслідувати нове видання, я, порадившись із моїми друзями, порушуючи усі «літературні канони» (нехай строгі критики врахують моє чистосердне зізнання), дозволив собі включити до збірки й надане газеті «Flux» інтерв’ю Михайла Харишина, приурочене тематиці Голодомору.

Останнім штрихом стали чудові ілюстрації молодого українського, на моє переконання, талановитого художника Ігоря Калинчука, які, як мені здається, остаточно сформували композицію книги. Назвали ми її «Четверта осінь. Інтерв’ю», подібно одному з віршів пана Михайла та з урахуванням літературно-публіцистичного наповнення запропонованої тобі, шановний друже, збірки.

Перед тим, як ти перегорнеш сторінку, хотів би також признатися, що дане видання стало своєрідним подарунком Михайлеві Володимировичу від багатьох-багатьох українців Молдови (не можу говорити за всю громаду), подякою за його дійсно, без пафосу, самовіддану, щиру працю із згуртування українства на молдовській землі, з відродження української ідеї, невмирущого українського колориту, який віками був, є і залишиться невід’ємним компонентом прекрасного букету, званого МОЛДОВОЮ.