Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Скидання сміття та необхідність контрольно-пропускного пункту

Парнікоза І.Ю.

Однією з постійних проблем РЛП "Лиса гора" є постійне забруднення території урочища внаслідок вивезення будівельного та іншого сміття. Головними замісчувачами, є приватні особи чи транспортні компанії, які займаються вивозом будівельного сміття. Не бажаючи платити за користування офіційними сміттєзвалищами, вони скидають будівельне сміття на Лисій горі. Як правило, це відбувається на перших 200-х метрах транспортного заїзду до урочища на так званому в`їздному «серпантині».

Рис. 6. 14. Будівельне сміття на…

Рис. 6. 14. Будівельне сміття на в’їзді до Лисої гори

Зусиллями першого директора Історико-архітектурної пам’ятки музею «Київська фортеця» Кулініча В. Я. впродовж певного часу на в’їзді на гору функціонував контрольно-пропускний пункт при закінченні в’їзного «серпантину». На КПП та по території чергували працівники спецпідрозіділу «Барс» МВС України. Для цього було відремонтовано колишній будиночок охорони. Згодом для недопущення скидання сміття при самому в’їзді на гору було розташовано нижній дерев’яний будиночок охорони. Нажаль у зв’язку з недостатністю фінансування і відсутністю підтримки всі ці ініціативи було зведено на ні. Зараз верхній будиночок приведено в початковий вигляд, а нижній було повністю знищено.

Рис. 6. 14a. Нижній караульний…

Рис. 6. 14a. Нижній караульний будиночок – наразі неіснуючий (a), руїни верхнього караульного будиночку (b) (Фото Парнікози І. Ю.)

Зусиллями місцевої громади, колективу історико-архітектурної пам’ятки музею «Київська фортеця», а також активістів Дружини охорони природи м. Києва «Зелене Майбутнє», Національного екоцентру України, київських рідновірів та журналістів на Лисій горі майже щороку навесні проводилися суботники по прибиранню території. Залучалася техніка районного управління благоустрою. Втім, основні вогнища багаторічного накопичення сміття за рік вперто поповнюються.

Рис. 6. 15. Новий будиночок для…

Рис. 6. 15. Новий будиночок для контрольно-пропускного пункту на в'їзді до РЛП "Лиса гора", травень 2016 р. (Фото Новікової-Вигран О. С.)

Рис. 6. 16. Новий будиночок для…

Рис. 6. 16. Новий будиночок для контрольно-пропускного пункту на в'їзді до РЛП "Лиса гора", травень 2016 р. (Фото Новікової-Вигран О. С.)

В травні 2016 р. на території в`їзду до РЛП стараннями нового керівника Національного історико-архітектурного музею "Київська фортеця" Новікової-Вигран О.С. поновлено пост охорони на в'їзді на територію музею. Міжнародним благодійним фондом "Українська Біржа Благодійності" музею безкоштовно передано будиночок для охорони, сміттєві баки, шлагбаум та інформаційні щити. Співробітники ВДСО обладнали будиночок системою сигналізації та тривожними кнопками. На в'їзді встановлено шлагбаум. Тут чергує міліція.