Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Порушення режиму з боку місцевих мешканців

Парнікоза І.Ю.

Головне порушення, що здійснюється мешканцями прилеглих до Лисої гори вулиць, – спалювання сухої трави. Це робиться для покращення якості трави під час випасу малої рогатої худоби. З цього приводу вже були неодноразові конфлікти з мешканцями розташованих навколо житлових кварталів. Необхідно зазначити, що за нашими багаторічними спостереженнями випас кіз (інших тварин тут не випасають) на лучно-степових ділянках Лисої гори, а також викошування травостою на сіно не має негативного впливу, як на стан рослинності так і популяцій представників раритетної фракції флори. Адже кози в першу чергу з’їдають пагони чагарникової та деревної рослинності, блокуючи таким чином їх просування на лучно-степові ділянки.

Рис. 6. 36. Випас кіз в лучно-степовій…

Рис. 6. 36. Випас кіз в лучно-степовій смузі Лисої Гори (Фото Парнікози І. Ю.)

Рис. 6. 37. Приміщення колишньої…

Рис. 6. 37. Приміщення колишньої пожежної станції (в основі казарма XIX ст.) розбирається на цеглу просто на очах (Фото Парнікози І. Ю.)

Іншим порушенням з боку місцевого населення є закладання на території Лисої гори несанкціонованих городів. Довільна ділянка степу просто розкопується і на ній починають вести звичайне сільське господарство. Такі порушення є дуже грубими, є самозахопленням і, крім штрафів, що стягуються з власників горе-городів, приймаються міри зі знищення незаконних огорож та споруд на таких ділянках.

Крім того, нами були зафіксовані і факти спорудження на Лисій горі звичайних приватних льохів.

Вище вказувалося на те, що більшість надземних цегляних споруд Лисогірського форту, які були побудовані з міцної жовтої цегли, було розібрано місцевими мешканцями. Нажаль останнім часом така тенденція знову поновилася. На цеглу фактично розібрано приміщення колишньої пожежної станції.

Всі порушення, спричинені жителями прилеглих вулиць, ставлять адміністрацію «Київської фортеці» перед необхідністю огородження території Лисої гори та організації одного контрольованого входу на його територію.