Myslene drevo logo

MYSLENE DREVO

We build the ukrainian Ukraine!

SCIENCE

EDUCA
TION

LITERA
TURE

Mail to site
Print version
News (RSS)
Science / Kyiv studies / The Lysa Gora tract: a walk… / Nignia Telyczhka, Pokal, Galerny Ostriv –…

The Lysa Gora tract: a walk through time

Nignia Telyczhka, Pokal, Galerny Ostriv – little-known objects Lysohir'ya

Parnikoza I.Yu.

«Потім же Ольговичі з половцями перейшли Дніпро [місяця] грудня у двадцять і дев’ятий день. І стали вони пустошити, од Треполя [починаючи], навколо [городів] Красна і Василева, і до Білгорода, і аж до самого Києва, і по [річці] Желяні, і до Вишгорода, і до Деревлян, і через [ріку] Либідь перестрілювалися

Літопис Руський, 1135 р.

Унікальність Києва полягає перш за все в неповторності його природних ландшафтів. Є серед них добре відомі не тільки киянам, але й гостям міста: Володимирська гірка, Труханів острів і багато інших. Втім є і такі, про які мало хто здогадується, бо знаходяться вони на околицях та вміють добре приховувати свої таємниці. Саме до таких належить прилеглий до Лисої гори комплекс заплавного лісу в урочищі Покал, що в районі Галерної затоки виходить до Дніпра ділянками збереженої прибережної смуги та акваторії, а також стародавнє гирло р. Либідь. Мало хто знає, що ці урочища унікальні для Середнього Придніпров’я, адже внаслідок будівництва гідроелектростанцій на Середньому Дніпрі лишилося лише дві ділянки, в яких річка тече в природних берегах: тут, на південь від Києва, а також у районі Канева.

Комплекс Лисогірського узвишшя та правобережної заплави у поєднанні із збереженим неспотвореним водосховищем руслом Дніпра, є унікальним острівцем природи Правобережжя і України в цілому. Адже в єдиному подібному до нього правобережному комплексі Канівського природного заповідника заплавний ліс відсутній, а прибережно-водна рослинність сильно порушена. В той самий час заплавні комплекси Лисогір'я розташовані в межах міста і характеризуються високим флористично-фауністичним розмаїттям.

Нажаль, створений у 1994 р. Регіональний ландшафтний парк «Лиса гора» та у 2007 р. Національний природний парк “Голосіївський” включили лише угрупування схилів та вершин київських лесових пагорбів, а також невеликий фрагмент високої заплави в ур. Бичок. В попередніх главах ми детально оповіли про історичний шлях Лисої гори. Сусідні ж території – заплавний ліс Покал, Галерний острів та частина стародавнього гирла річки Либідь (лівобережна),нажаль, лишаються поза охороною (Див. ).

Born over river

Kyiv Amazonia

Threats and Prospects preservation of Pokal traсt (Kyiv)

References to Nignia Telyczhka, Pokal, Galerny Ostriv – little-known objects Lysohir'ya

Previous section | Table of content | Next section

Please this page? Help us to develop this site!

© 1999 – 2019 «Myslene drevo» group, authors of articles

Reprinting of articles from site are encouraged while
reference (hyperlink) to our site is provided

Site powered by

Load count : 761

Modified : 8.07.2018

If you look up the type error
on this page, please select it
by mouse and press Ctrl+Enter.