Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Телерозповідь про Товариство “Купола”

Діяльністю ТОВ «Купола» зацікавився телевізійний канал «1 + 1». Для керівника Товариства Сергія Соколова, який сповідує принцип, що популярність приходить не з рекламою, а з корисними справами, це було, до певної міри, несподіванкою. Дійсно, головному редактору однойменного історичного альманаху Віталію Ковалинському несподівано подзвонила відома тележурналістка Леся Сакада-Островська і сказала, що хоче дізнатися і розповісти про почуте нею – про рідкісні і коштовні історичні книги-джерела та альманах, які видають «Купола».

І в липні-вересні цього року канал «1 + 1» показав три Лесині репортажі про діяльність ТОВ «Купола». У першому йшлося про видання рідкісних і коштовних книг-джерел з історії України, з архітектури та мистецтва, з законодавства Російської імперії. Серед них «Історія України-Русі» Миколи Аркаса (1908) та «Історія України-Руси» Михайла Грушевського (1918), «Описание Киева» Миколи Закревського (1868) та «Обозрение Киева» Івана Фундуклея (1847), «Киев теперь и прежде» Михайла Захарченка (1888) та « Киев в 1654-1855 годах» Володимира Іконникова (1904), «Полное собрание законов Российской империи» (1830) та «Великокняжеская, царская и императорская охота на Руси» (1896-1911) та багато інших.

Другий репортаж познайомив глядачів з виробництвом у творчих майстернях Товариства різноманітної історичної сувенірної продукції, що виготовляється у техніці гальванопластики та ювелірного мистецтва. Це -невеликі плакетки та значних розмірів колажі з портретами усіх українських гетьманів, із зображеннями широко відомих церковних будівель та міських краєвидів, з високоточними копіями пам’ятних медалей, бойових орденів та сувенірних грошових знаків.

Третій репортаж – про відвідання Лесею Сакадою-Островською, Сергієм Соколовим і відомим знавцем стародавньої книги Миколою Романом с Тулинці Миронівського району Київської області та передачу місцевій церкві виданої «Куполами» книги про міста та села Київщини, складеної у 1864 році.