Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

3.1. Об’єкти історико-культурної спадщини Дніпровської заплави

Парнікоза І.Ю.

«В історії українського мистецтвознавства багато імен, багато постатей дослідників. Одні працювали в кращих умовах, інші — в гірших. Одні зробили багато корисного, зібрали до музеїв велику кількість пам’яток, які інакше просто загинули б, вивчали їх, друкували ґрунтовні розвідки. Інші — більше використовували своє становище задля власного добробуту…»

С. Білокінь, «Федір Ернст»

Київ. При самому цьому слові ми згадуємо неповторну шир дніпровської долини, велич золотих бань та розкішні каштани, в голові починає звучати романтичний вальс, серце починає стукати швидше, а ноги самі тягнуть на дніпровські схили. Київ нікого не залишає байдужим. Втім цікаво, що воліють відвідати пересічні гості нашого міста? Якими куточками Києва цікавиться переважна більшість киян? Звичайно це переважно центральна частина міста –старокиївські пагорби, Печерськ і Поділ, які не дивлячись на невблаганний хід часу все ще не втрачають свого духу. Київ має неозору історію, що в матеріальному плані втілюється в наявності незліченної кількості об’єктів культурної спадщини.

Рис. 3.1.1. Розміщення деяких…

Рис. 3.1.1. Розміщення деяких культурних об’єктів долини Дніпра у Києві

Окрім усього іншого на практиці це означає що ми маємо величезні можливості для збільшення туристичного потенціалу міста та конкурування з іншими європейськими містами. І одним з найбільш конкурентноздатних в цьому плані є чарівна дніпрова долина. Адже саме нею насолоджуємося усі ми. Багато з нас навіть не здогадується скільки пам’яток минулих епох, повчальних сторінок історії, та витворів людського генія ця долина приховує. Зважаючи на такий стан речей метою даної статті було зібрати разом коротку інформацію про головні (на повноту ми поки що не претендуємо) пам’ятки культури долини Дніпра та запропонувати деякі шляхи їх майбутнього в туристиці сучасного Києва.