Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Березняківська набережна — проектований ландшафтний заказник місцевого значення «Березняківський парк»

Парнікоза І.Ю.

Березняківська набережна. Фото І.…

Березняківська набережна. Фото І. Парнікози, 2013 р.

Площа об’єкту 4 га. Він являє собою фрагмент не намитого берегу Березняків вздовж Дніпровської набережної (50.425006, 30.590953). Адміністративно об’єкт знаходиться в межах Дніпровського району м. Києва.

Сучасна назва Березняки, імовірно, походить від назви гаю на березі Тельбина, який згадується у 1733 р., та хутора Березник, назву якого подано на мапах міста (1932, 1942 рр.). Він мав сім вулиць, які простяглися між озером Тельбин, залізницею та Наводницьким шосе (суч. проспект Соборності) (Вакулишин, 2014).

Окрім ландшафтного парку уздовж Березняківської набережної збереглися ділянки природної прибережно-водної та водної рослинності. На території об’єкту наявні угруповання, які охороняються Додатком 1 до Резолюції №4 Бернської конвенції та Оселищною Директивою Європейського союзу: алювіальна та водна рослинність (Siedliska — Przewodnik metodyczny; Тлумачний.., 2017).

Біля узбережжя Березняківської набережної відмічається підвищене різноманіття риб. Тут зустрічаються головень (Squalius cephalus), судак (Sander lucioperca), білизна (Aspius aspius), щука (Esox lucius), йорж звичайний (Gymnocephalus cernua), чехоня (Pelecus cultratus) та сом (Silurus glanis).

Біля набережної взимку збираються зимуючі водоплавні птахи.

З огляду на важливе ландшафтно-естетичне та рекреаційне значення, а також загрозу забудови, необхідно оголосити дану територію ландшафтним заказником місцевого значення «Березняківський парк».