Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Парк моряків на Рибальському півострові — проектований ландшафтний заказник місцевого значення «Парк моряків»

Парнікоза І.Ю.

Об’єкт являє собою парк у Подільському районі Києва, розташований на Рибальському півострові, між Київською гаванню та вул. Електриків. Загальна площа паркової зони — 2,67 (за іншими даними 2,96) га.

Вид на Парк моряків та монітор…

Вид на Парк моряків та монітор «Железняков». Фото І. Парнікози, 2012 р.

Історія парку розпочинається 1967 р., коли на невеликому зеленому острівці Рибальського півострова було встановлено монітор «Железняков» та пам’ятний знак екіпажу цього корабля. Наразі цей парк являє собою єдину незабудовану частину Рибальського півострова, в якій існують меморіальні об’єкти пам’яті моряків річкових дніпровських флотилій: монітор «Железняков», пам’ятник канонерському човну «Вірний», пам’ятник підводникам, пам’ятник морякам Пінської та Дніпровської військової флотилії, який було перенесено з набережної Дніпра (раніше стояв біля річкового вокзалу).

Парк моряків на супутниковому знімку…

Парк моряків на супутниковому знімку Києва

Монітор «Железняков»

Монітор «Железняков»

У парку зростають старі екземпляри осики (Populus tremula) (4 дерева) та 6-ть екземплярів чорної тополі (Populus nigra). Уздовж усієї набережної Дніпра знаходиться алея гіркокаштану кінського (Aesculus hippocastanum). Тут також висаджені декоративні тополі Болле (Populus bolleana) та декоративні групи інших листяних дерев та ялівці.

В прибережній зоні зростають глечики жовті (Nuphar lutea) — вид, який охороняється рішенням Київради № 880/2290 23.12.2004 р. (Перелік рослин та тварин…) в м. Києві. Угруповання цієї рослини (в комплексі з сальвінією чи водяним горіхом) внесено до Зеленої книги України (2009).

В парку наявна спортивна площадка. Наразі, коли підхід до парку утруднений через закриття пам’ятки інженерної архітектури — Рибальського вантового мосту і можливий лише через новий Гаванський міст та вулицю Електриків, існує імовірність його забудови. Парк необхідно оголосити ландшафтним заказником, і окрім нього зберегти Рибальський вантовий міст, яким відкрити сюди доступ відвідувачів.