Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Наука / Краєзнавство / Дослідження Дністра / Пам’ятки архітектури Дністра… / Каплиця св.Лазаря в селі Ластівка (Турківський…

Пам’ятки архітектури Дністра та Стрия

Каплиця св.Лазаря в селі Ластівка (Турківський район Львівської області)

Микола Жарких

Вона стоїть на цвинтарі на околиці села, на головній вулиці; місцеві жителі кажуть, що їй 600 (чи 640) років. Вона складається з двох мурованих відділень : прямокутної нави та прямокутного вівтаря, ширина якого дорівнює ширині нави. До нави у 1989 р. прибудовано дерев’яний бабинець. Дах зроблено з бляхи, на вівтарі він трисхилий, увінчаний глухим ліхтариком, на наві – двосхилий. Над середньою частиною нави споруджено низенький прямокутний постамент, а на ньому – невисокий восьмикутний дерев’яний барабан з двома великими вікнами. Барабан перекрито низьким грушовидним бляшаним куполом з порожнім ліхтариком. У вівтарній частині є два квадратних вікна і прямокутні зовнішні двері; у наві – два прямокутних вікна.

Каплиця в с.Ластівка

Малюнок 11:13. Каплиця в с.Ластівка

Ця каплиця не має ніяких виразних ознак для датування, але може виявитись дуже стародавньою. За цим промовляють невеликі розміри споруди, мала висота, товсті стіни, відсутність кам’яних склепінь, невеликі вікна. Хоча не можна прямо брати на віру оповідання місцевих жителів, не слід і нехтувати їхнім переконанням, що ця споруда дуже давня. Аналогами тут можуть слугувати церква в с.Збручанське [Борщівський район, 14 ст. – ПГА, т. 4, с. 47] та вірменська церква св.Миколи у Кам’янці-Подільському [36]. Загально її можна датувати 15..17 століттями.

Примітки

36. ПГА, т. 4, с. 169 – тут цю споруду віднесено аж до 13 ст., що цілком неймовірно, але кінець 14 ст. – уповні реальна дата її заснування.

Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 2563

Модифіковано : 8.09.2013

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.