Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Місто Стрий (Львівська область)

Микола Жарких

Споруда має прямокутну наву, до якої примикає прямокутний вівтар. І нава і вівтар перекриті двосхилими бляшаними дахами з ліхтариками. Вікна видовжені, мають слабо виражені лучкові завершення. Стіни церкви прикрашено рустом у вигляді горизонтальних дощок та розвиненим ґзимсом з великим виносом. Найбільше уваги приділено розробці чільного фасаду. Він прикрашений чотирма плоскими пілястрами, на які спирається антаблемент та трикутний фронтон. Вище фронтону виноситься квадратний постамент, на якому збудовано дзвіницю. Вона має план квадрату зі зрізаними кутами. Над ярусом дзвону вона має ґзимс, а над ним – годинник у квадратній ніші. Дзвіниця увінчана високим пірамідальним дахом.

Цю цікаву пам’ятку в стилі класицизму можна датувати 1 половиною 19 ст.

Малюнок 11:23. Церква Успіння в м.Стрий

Малюнок 11:23. Церква Успіння в м.Стрий

Малюнок 11:24. Костел в м.Стрий

Малюнок 11:24. Костел в м.Стрий

На площі перед церквою стоїть фігура Богородиці – пам’ятник свободи греко-католицької церкви, яка прийшла з падінням комуністичного режиму.

Невеликий костел має асиметричний план : до південно-західного кута прибудовано високу квадратну в плані дзвіницю. У ньому переважають риси романського стилю з деякою домішкою готичних рис. Цей цікавий зразок архітектурної стилізації можна датувати 1 половною 20 ст.