Початкова сторінка

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

?

Зведений покажчик поселень
(мовою документів)

Пивовар А.В.

У покажчику застосовані наступні словоскорочення:

для позначення повітової належності поселень у складі Брацлавського і Київського воєводств Речі Посполитої: бр – Брацлавський повіт, кв – Київський повіт, а також нр – для намісництв тогочасної Новоросії;

для позначення повітової належності поселень "київських" повітів у складі Вознесенського намісництва: ек – Катеринопольський, ум – Уманський, чк – Черкаський, чг – Чигиринський повіти. Крім того, для поселень, згаданих у суміжних київських та "подільських" повітах: кс – Корсунському, бг – Богопільському, ел – Єленському, ол – Ольгопільському;

для повітів, що утворені після ліквідації Вознесенського намісництва (шляхом реорганізації чи укрупнення) у складі Київської та Подільської губерній: зв – Звенигородський, бс – Богуславський, бт – Балтський і гс – Гайсинський повіти. При цьому проміжні етапи об’єднання та зміни назв київських повітів у 1798-1800 роках не розглядаються.

Щодо окремих назв, відомостей для ідентифікації яких недостатньо, їх орієнтовна належність до відповідних поселень та повітів зазначена курсивом. Насамперед, це стосується більш ранніх згадок про поселення, які могли припинити своє існування, змінити назву або передані у відповідних документах із значними перекрученнями (невідповідностями).

Назви поселень приведені за найбільш усталеними формами їх написання з зазначенням (у дужках) також характерних відмінностей у їх передачі.

⇒ – знак відсилки до інших варіантів назви відповідного поселення, у тому числі помилкових.

Крім того, при відсильці до назв, що згадуються у залучених картографічних джерелах, посилання на відповідну сторінку видання додатково супроводжується символом "к".