Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Наука / Історичні джерела / Поселення Херсонської… / Алфавіти поселень Херсонського повіту

Поселення Херсонської губернії за повітовими алфавітами 1856 року

Алфавіти поселень Херсонського повіту

Пивовар А.В.

Алфавитный список владельческим и другого ведомства селениям, состоящим в Херсонском уезде, составленный из сведений, доставленных земским судом в 1856 году

№ по порядку Название селений и фамилия владельцов число дворов

В 1-м стане

1 Арнаутовка, капитан-командорши де Дот 18
2 Александровка, коллежского советника Милорадовича 86
3 Антоновка, наследников Антона Комстадиуса 45
4 Афанасьевка, наследников Рафтопуло 26
5 Архангельская, поручика Бирзула 27
6 Антоновка, наследника Николая Бредихина 10
7 Александровка, наследников Хмельницких 7
8 Белозерка м., штабс-ротмистра Скодовского 70
9 Богоявленск, Адмиралтейскаго ведомтсва 570
10 Балацкое м., наследников Лутковского 60
11 Балабановка, княгини Волконской 60
12 Богородицкая, штабс-ротмистра Данилова 26
13 Бурхановка, помещицы Бурхаловской 16
14 Булгаковка, помещика Калио 8
15 Бирзуловка, сенатора Васильчикова 14
16 Богдановка, помещицы Чайковской 6
17 Бервинцовка, помещицы Соколовой 65
18 Богдановка, помещицы Брант 99
19 Воскресенское, Адмиралтейского ведомства 415
20 Вавилово, лейтенанта Петра Бредихина 26
21 Вербовая, сенатора Васильчикова 7
22 Водяная, ротмистра Лорера 25
23 Варваровка, майора Гуноропуло 7
24 Гурьевка, военного поселения
25 Галицыновка, коллежского асессора Ващенка 15
26 Городок, поручика Шевлякова 9
27 Галагановка, корнета Энгельгардта 27
28 Дружба, лейтенанта Бредихина 33
29 Дарьевка, помещика Михаила Комстадиус 48
30 Добренька, наследников Лутковского 5
31 Данцыг-Новой, немецкая колония 59
32 Ефенгарь, еврейская колония (див. 2-й стан, п. 35)
33 Ефимовка, наследников Зайцевских 13
34 Еленовка, помещика Комстадиуса 26
35 Евгениевка, помещика Бутовича 40
36 Елисаветовка, наследника Рашевского 27
37 Егоровка, наследника Рафтопуло 10
38 Екатериновка, помещицы Коробчевской 9
39 Елено-Ивановка, помещика Малявина 11
40 Женевка, князя Лопухина
41 Заселье (Белозерка), Государственных имуществ 195
42 Ивано-Петровское (Гречановка), помещика Лозовича 12
43 Ивановка, помещика Афанасьева 20
44 Ивановка, полковника Кепена 36
45 Ингулка, военного поселения
46 Ивановка, помещицы Пещанской 21
47 Ново- Ивановка (Касперовка), майора Сербинова 20
48 Касперо-Николаевка, сенатора Васильчикова 31
49 Калиновка, Адмиралтейского ведомства 344
50 Кисилевка, Государственных имуществ 78
51 Кисляковка, помещицы Левицкой Рогалии 10
52 Кизий Мыс, наследников Юферовых 17
53 Крынки, помещиков Туркуловых 17
54 Костичевка, помещика Скортули 20
55 Константиновка, графов Браницких 65
56 Краснополье, помещицы Емельяновой 6
57 Константиновка, Государственных имуществ 65
58 Кириловка, помещика Оленичь Гнененка 3
59 Ново- Кириловка, его же Оленичь Гнененка 4
60 Лупаревка, коллежского советника Милорадовича 30
61 Лубенка, княгини Трубецкой 22
62 Лобриевка, наследников Дубравских 17
63 Любарка, сенатора Васильчикова 19
64 Лариевка, помещицы Кошембар 9
65 Лариевка (Бибы), поручика Тулубьева 2
66 Максимовка, помещика Чернопольского 26
67 Михайловка, помещика Шевлякова 7
68 Михайловка, помещицы Шаблевичевой 42
69 Марьяновка, полковницы Папенгут 44
70 Михайловка, адмиральши Грейг 20
71 Марьинск, помещика Лоского 8
72 Новая Одесса, военного поселения
73 Никольское, помещика Рашевского 86
74 Надеждовка, капитанши Волосовой 14
75 Ново-Николаевка, наследников Василия Сербинова 10
76 Новенькая, генерал-майора Хондакова 12
77 Остаповка, капитан-лейтенанта Дудникова 10
78 Отобедово (Васильевка), помещика Томары 42
79 Онофриевка, наследников Липских 11
80 Покровское (Копани), Адмиралтейского ведомства 120
81 Пересадовка, военного поселения
82 Пески, графов Браницких 138
83 Пятихатки, коллежского советника Милорадовича 5
84 Павловка, помещицы Клионовской 48
85 Покровская, помещицы Шапошниковой 6
86 Понятовка, капитана Банова 31
87 Пятихатки, помещика Шевлякова 7
88 Роксандровка, наследников Лессинговых 30
89 Романовка, наследников Комстадиус 15
90 Станислав, Государственных имуществ 218
91 Снигировка, Государственных имуществ 130
92 Софиевка, статской советницы Федоровой 18
93 Святотроицкое (Русская Коса), помещицы Аркудинской 30
94 Спиридоновка, помещика Керстина 4
95 Садовое, наследников тайного советника Комстадиус 35
96 Ново- Софиевка, помещика Шалгина 11
97 Тягинка, коллежской асессорши Долговой 141
98 Терновка, болгарская колония 120
99 Токаревка, майора Эрдели 30
100 Федоровка, полковницы Кепен 28
101 Хреновая (Богдановка), наследников Ивановых 65
102 Царев Дар, Государственных имуществ 80
103 Царев Дар, наследников Демяненка 5
104 Широкая, Государственных имуществ 150
105 Шмитовка, капитана 2-го ранга Шмидта 13

хутора

106 Альбрантовский, купца Соболева 2
107 Билозерский, купца Гаврила Киреевского 2
108 Брьоховы, купца Брьохова 2
109 Бурхановский, помещицы Бурхановской 6
110 Вигдоровский, купца Фан Юнга 12
111 Гончаревы, купца Гончарева 2
112 Галухинский, купца Галухина 2
113 Днепровский, купца Ивана Тропина 2
114 Драные, помещика Шалгина 15
115 Киреевский, купца Киреевского 2
116 Куцопаловы, помещицы Аркудинской 8
117 Ляпуновы, княгини Волконской 3
118 Морозовы, помещицы Аркудинской 13
119 Настасиевский, наследников Лессинг 5
120 Понятовский, помещика Лопатинского 5
121 Пузеревы, княгини Волконской 15
122 Рафтопуловы, наследников Рафтопуло 8
123 Терновыя Поды, княгини Волконской 4
124 Шелковничий, штабс капитана Петра Сербинова 7

хутора подгородние

1 Арнаутские 30
2 Висунские 19
3 Гусаковы 60
4 Зеленые 30
5 Кинчинские 45
6 Кисилевы 26
7 Музыкины 156
8 Проценковы 29
9 Чернобаевы 47
10 Шкипиновы 33

Во 2-м стане

1 Авдотьевка, подпоручика Ващебникова 3
2 Авдотьевка, тайного советника Фондуклея 25
3 Александровка, наследников княгини Долгорукой 26
4 Александровка, жены ротмистра Енкуватовой 12
5 Александродар, тайной советницы Рахмановой 151
6 Анновка, коллежского советника Луговского 62
7 Анновка, наследников князя Баратова 15
8 Антоновка, наследников Булацель 100
9 Анастасиевка, 5-го класса Мазараки 22
10 Анастасиевка, наследников Стекловских 10
11 Анастасиевка, помещика Афанасьева 4
12 Артаковка, наследников Мураховских 9
13 Бойко, хутор наследников Бойковых 4
14 Баратовка, генеральши Гербель 44
15 Белкуровка, полковника Делакур 20
16 Блакитная, поручика Энгельгардта 80
17 Березняговатое, Адмиралтейского ведомства
18 Белыя Криницы, штабс-капитана Ященка 6
19 Васильевка, наследников Сосновского 7
20 Веселый Кут, подполковницы Леонтовичевой 14
21 Веселый Кут, жены штабс-ротмистра Туманской 7
22 Веселый Кут, помещицы Троцкевичевой 5
23 Варваровка, помещика Рудицына 3
24 Владимировка, помещицы Туманской 6
25 Веселый Кут, помещицы Леонтовичевой 8
26 Васильевка, капитана Степанова 5
27 Владимировка, военного поселения
28 Висунское, Адмиралтейского ведомства
29 Гаражино, помещика Дмитренка 56
30 Городоватка, наследников Белых 14
31 Григорьевка, помещицы Петровской 10
32 Екатериновка, помещицы Краевской 7
33 Елисавет-Федоровка, наследников Белоусовичевых 14
34 Еленовка, капитанши Пискорской 8
35 Ефенгарь, еврейская колония
36 Зеленая, помещика Василия Добровольского 50
37 Загрядовка, князя Льва Кучубея 237
38 Ивановка, помещицы Гаевской 8
39 Искры чумака, хутор 2
40 Ивина хутор, купца Ивина 1
41 Кирьяковка, помещицы Кирьяковой 8
42 Костомаровка, помещика Степанова 34
43 Кабузана хутор, наследников Кабузана 1
44 Калужское (Михайловка), Государственных имуществ
45 Кухтина, хутор 2
46 Любомирка, помещицы Туманской 84
47 Любимовка, помещицы Хоменковой 4
48 Михайловка, помещицы Травиной 8
49 Михайловка, помещика Калачевского 44
50 Михайловка, помещика Козельского 40
51 Марьяновка, майорши Мерглавцовой 12
52 Мотроно-Васильевка, помещицы Кущинской 11
53 Малеевка, военного поселения
54 Марьина, князя Кочубея
55 Новогеоргиевка, помещика де Лакура 16
56 Новосельская, помещицы Фроловой 10
57 Николаевка, помещика Соколовского 10
58 Новый Буг, военного поселения
59 Николаевка, помещика Козельского 60
60 Натальевка, князя Кочубея 60
61 Новополтавка, еврейская колония
62 Нестеренковой хутор, помещицы 2
63 Ново-Николаевка, военного поселения
64 Ново-Николаевка, графа Струтинского 3
65 Нагартау Большая, еврейская колония
66 Нагартау Малая, еврейская колония
67 Овсяниковка, помещика Овсяникова 15
68 Опыт, наследников Панютиных 13
69 Полтавка, военного поселения
70 Пришиба, помещика Высоцкого 30
71 Розановка, помещицы Кабузановой 30
72 Романовка, еврейская колония
73 Соколовка, помещика Дмитренка 16
74 Семеновка, помещика Добровольского 35
75 Сагайдак, наследников Бредихина 7
76 Сергеевка, помещика Бредихина 35
77 Семеновка, помещика Соколовского 12
78 Спасовка, помещицы Манджос-Андросовой 5
79 Скалеватка, помещиков Карповых 40
80 Салогуб-Сабадашевой хутор 3
81 Троицкое, помещика графа /Стенбок-Фермор/ 140
82 Теренин хутор, наследников купца Тропина 4
83 Татьяновка, помещика Суковкина 16
84 Твердомедовка, помещика Твердомедова 12
85 Ульяновка, помещика Кудрявцова 22
86 Фонтан, помещицы Ярошевской 8
87 Федоровка, помещика Богданова 27
88 Федоровка, помещика Бредихина 15
89 Царев дар, помещика Лоского 26
90 Харченковых хутор 4
91 Чернишевка, помещицы Кабузановой 6
92 Яковлевка, помещика Чарикова 10

В 3-м стане

1 Анастасиевка, помещицы Даниловой 21
2 Андреевка, помещика Константинова 12
3 Архангельское, Государственных имуществ 317
4 Андреевка, помещика Сочеванова 39
5 Анновка, помещицы Горбенковой 5
6 Апостоловка, помещика Синельникова 110
7 Б. Александровка, Государственных имуществ 430
8 М. Александровка, Государственных имуществ 213
9 Бургунка, помещицы Журавской 16
10 Бобровый Кут, еврейская колония 168
11 Базавлуцкая Камянка, помещицы Гиржевой 6
12 Бажанова, помещика Бажанова 6
13 Байдака, помещика Байдака 6
14 Благодатная, помещика Порохневского 10
15 Грушевка, барона Штиглица 324
16 Григорьевка, помещика Рогули 5
17 Гирлы, князя Воронцова 49
18 Гавриловка, помещика Капниста 48
19 Гаврилова, помещика Суханова 19
20 Дойбана, помещика Дойбана 5
21 Дудчина, помещика Старицкого 55
22 Дорожинка, помещика Дорожинского 7
23 Демяненка хутор, помещика Демяненка 2
24 Давидов Брод, помещика Суханова 54
25 Дар, помещика Радевича 8
26 Елисаветин хутор, помещицы Есауловой 1
27 Елисаветополь, помещицы Петковичевой 20
28 Еленовка, помещиков Шумейковых 3
29 Евдокиевка, помещика Кущинского 25
30 Екатериновка, помещицы Белокрисовой 24
31 Желто-Каменка, помещика Приймы 8
32 Золотая балка, помещика Энгельгардтра 121
33 Златоустинская, помещика Чарикова 36
34 Ивановка, помещика Петра Рогули 13
35 Ингульский хутор, наследников Тропиных 3
36 Ивановка, князя Кочубея 65
37 Ингульская, еврейская колония
38 Ивановка, помещика Чарикова 4
39 Излучистая, еврейская колония 55
40 Ивановка, князя Воронцова 129
41 Ивановский хутор, купца Тропина 1
42 Крамарева Балка, помещиков Кривошеиных 3
43 Качкаровка, Государственных имуществ 159
44 Комаровка, помещика Керстина 14
45 Камянка, помещика Блажкова 8
46 Клостендорф, шведская колония
47 Казацкое, княгини Трубецкой 63
48 Конюшки, помещика Тарасова 5
49 Камянка, еврейская колония
50 Камеренинова, помещицы Камерениновой 8
51 Камянка, казенное селение 416
52 Леонтьевка, матроского общества 40
53 Львова, еврейская колония 58
54 Марьинское, казенное селение 363
55 Меловое, помещика Вертильяка 49
56 Михайловка, помещика Капниста 25
57 Мильгаузендорф, шведская колония 12
58 Могильная, помещика Иовича 12
59 Михайло-Заводская, князя Воронцова 86
60 Новониколаевка, помещика Яновского 40
61 Нововоронцовка, князя Воронцова 329
62 Новый Берислав, еврейская колония 94
63 Николаевка, помещицы Журавской 23
64 Новогридневка, помещика Алкалаева 10
65 Новотроицкая, помещицы Новосельцовой 15
66 Новодмитровка, казенное селение 185
67 Николаевка, князя Кочубея 25
68 Новоселки, помещицы Яковлевой 25
69 Новомарьяновка, помещика Манойлова 5
70 Ново-Николаевка, казенное селение 244
71 Ново-Каменка, казенное селение 244
72 Осокоровка, князя Воронцова 270
73 Отрадо-Каменка, помещика Суханова 36
74 Ольговка, /помещика Писарева/ 32
75 Петрушевка, помещика Петруши 7
76 Павловка, наследников Блажковых 5
77 Поды, помещика Радевича 4
78 Пересвет, помещика Носенка 2
79 Прасковьевка, помещика Стены 15
80 Розановка, помещицы Эсауловой 21
81 Радушная, помещика Волошинова 8
82 Руднева хутор, купца 3
83 Рябикина хутор, купца 3
84 Софиевка, помещика Вертильяка 27
85 Саблуковка, помещика Дорожинка 21
86 Сейдеминуха Большая, еврейская колония 268
87 Сейдеминуха Малая, еврейская колония 95
88 Староселье, казенное селение 58
89 Салтыковка, помещика Добровольского 11
90 Скотоватая балка, помещика Назаренка 2
91 Сочеванова, помещика Сочеванова 5
92 Терлецкого хутор, помещика 1
93 Трегубовка, помещицы Турбиной 7
94 Фейна хутор, колониста 2
95 Фирсовка, князя Воронцова 91
96 Хаджи хутор, мещанина 1
97 Чигиринский хутор, мещан 25
98 Шлафендорф, шведская колония
99 Шведская, колония
100 Яковлевка, помещика Якова Чарикова 2
326 всех деревень

ДАХО, ф. 14, оп. 1, спр. 1873, арк. 1-7 зв.

Примітка: приведена укладачами загальна кількість поселень Херсонського повіту (326) не враховує пізніших вилучень із списків подвійної згадки про колонію Ефенгарь. Не згадані також 15 військових поселень у межах 1-го та 2-го станів (відповідно 9 та 6). Всього з уточненнями кількість поселень 1-го стану складає 142, 2-го – 92, 3-го – 106. Разом – 340 одиниць.

Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2018 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 6708

Модифіковано : 17.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.