Логотип Мисленого древа

МИСЛЕНЕ ДРЕВО

Ми робимо Україну – українською!

НАУКА

ОСВІТА

ЛІТЕРА
ТУРА

Лист на сайт
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Наука / Історичні джерела / Поселення задніпрських місць… / 70. Територія Задніпрських місць на фрагменті Генеральної карти від…

Поселення задніпрських місць
до утворення Нової Сербії

70. Територія Задніпрських місць на фрагменті Генеральної карти від Києва по Дніпру
1743 року

Пивовар А.В.

Генеральная карта от Киева по Днепру до Ачакова

Генеральная карта от Киева по Днепру до Ачакова и по степи до Азова с показанием Украинской линии, такж Турецкой области и Польского владения с Российской империей граничащей. Копировал киевского гарнизона Киевского полку сержант Иван Синельников 1759 году. С находящейся при Киевской инженерной чертежной в сходстве картой свидетельствовал инженер майор Василий Левин (ІК НБУВ, д.6746, фотокопія).

На карті вказані поселення новоутвореної Криловської сотні, фортеця Архангельська і Мишуринорозький ретраншемент. Місця інших поселень за Дніпром подані без назв. Серед річок позначені Кагарлик, урія або Грузька, Кам’янка з річкою Березівкою від вершини Омельника. В такому поєднанні вказані річки зазначені також в указі від 29 грудня 1751 року про утворення Нової Сербії, що свідчить про використання саме цієї карти, укладеної під керівництвом Данила де Боскета, при визначенні в Сенаті місця для поселення сербів.

Опубліковано: Пивовар А.В. Поселення задніпрських місць до утворення Нової Сербії в документах середини ХVІІІ століття. – К. : Академперіодика, 2003 р., c. 259.

Попередній розділ | Зміст | Наступний розділ

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1999 – 2019 Група «Мисленого древа», автори статей

Передрук статей із сайту заохочується за умови
посилання (гіперпосилання) на наш сайт

Сайт живе на

Число завантажень : 3292

Модифіковано : 17.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.